Головна Блог ... Новини Чи закінчиться цирк та звільнять голову правління НАК "Нафтогаз" Ю.ВІтренка на підставі рішення ВС ?.. Чи закінчиться цирк та звільнять голову правління ...

Чи закінчиться цирк та звільнять голову правління НАК "Нафтогаз" Ю.ВІтренка на підставі рішення ВС ?..

эксклюзив
Відключити рекламу
Чи закінчиться цирк та звільнять голову правління НАК \

Своєю постановою від 02.02.22 Верховий Суд задововольнив касаційну скаргу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Вказане рішення прийнято не посуті спору, а лише щодо ухвали про забезпечення позову.

Верховний Суд звернув увагу, що позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування припису. Рішення суду за такими позовами не потребують виконання. Їх значення полягає у констатації факту правомірності оскаржуваного рішення і позбавлення його правових наслідків шляхом скасування.

Згадайте новину: Двухходовая схема. Юрий Витренко министром не стал, но 4 миллиона премии всё таки получил

ВС зауважив, що позов не може бути забезпечено таким способом, який фактично підмінює собою судове рішення у справі та вирішує позовні вимоги до розгляду справи по суті судом.

Як результат ВС скасував рішення попередніх інстанцій та відновив дію припису НАЗК від 1 липня 2021 року про припинення контракту з головою правління НАК «Нафтогаз України» Юрієм Вітренком.

В мотивувальній частині ВС звертає увагу на ст. 26 Закону України «Про запобігання корупції», у якій прямо передбачено заборону для осіб, що звільнилися з посад, на яких у них були повноваження контролю (нагляду) за юридичними особами на працевлаштування у цих юрособах. І таке обмеження є підставою для припинення такого трудового договору у разі його укладення.

При цьому суд наголошує, що зазначене обмеження діє незалежно від того чи особа працювала на посаді до звільнення весь рік, чи його частину, та акцентоване на фактичному прийнятті рішень чи участі у прийнятті рішень щодо діяльності юридичної особи приватного права.

Згадайте новину: Господин Витренко считает что ему должна каждая украинская семья. Наверное он забыл что в НАК на работу ходит...

Участь у прийнятті рішення щодо діяльності юридичної особи може бути пов`язана з реалізацією особою своїх безпосередніх владних повноважень або зумовлюватись певною процедурою прийняття такого рішення, навіть якщо воно приймається іншою особою.

Отже вказане рішення набрало законної сили 02.02.2022 року і не підлягає оскарженню. Тепер слово за першою інстанцією, але уже по суті спору. Побачимо, чи насмілиться ОАСК відійти від тез, зазначених у постанові ВС від 02.02.2022 року, які фактично дають правову позицію по суті спору.

На даний час, на сайті НАК «Нафтогаз України» немає жодних офіційних коментарів прийнятого судом рішення.

Подивимось, чи звільнять Юрія Вітренка чи зроблять вигляд, що пряму норму закону не порушено, чи може внесуть зміни до закону?

Сподіваюся, ця стаття була для Вас корисною. Якщо це так, не забудьте натиснути на слоника у кінці сторінки, і я про це дізнаюся.

Автор новини: адвокат Віталій Гриб, ст. партнер АО "Гардецький та партнери"

Згадайте новину: Коболєв та Вітренко отримають на двох 13,9 мільйона доларів з 37 мільйонів доларів премії "Нафтогазу"

 • 2901

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2901

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст