03.03.2016    Переглядів:  252
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Глава Світового банку назвав кращі і найбльш провальні реформи в Україні

Глава Світового банку назвав кращі і найбльш провальні реформи в Україні - glava_svitovogo_banku_nazvav_krashchi_i_nayblsh_provalni_reformi_v_ukraini_56d880b773122.jpg

В останні два роки Україна зіткнулася з безпрецедентними викликами, як зовнішніми, так і внутрішніми. Через політичну нестабільність усередині країни є ризик, що економіка, яка показала позитивні тенденції відкотиться назад. Політикам потрібно зібратися і проводити реформи, враховуючи, що вже є позитивні заходи на тлі очевидних провалів.

Про це розповів директор Світового банку в Україні Чімяо Фан.

“Влада взяла правильний курс у кількох сферах. Наприклад, одна з найуспішніших – реформа банківського сектора. Є позитивні досягнення в зміні податкового режиму. Також слід зазначити досягнення уряду в сфері реструктуризації зовнішнього боргу. Важлива також реформа енергетичного сектора, особливо газу: збільшення житлово-комунальних тарифів нікому не подобається, але це абсолютно необхідно для стабілізації економіки. Це скоротило можливості для корупції в газовому секторі. Адже наближення газових цін для населення до рівня ринкових зменшило можливості присвоєння комунальних грошей енергетичними олігархами. Ринок звільнився від посередників, і це важливий крок на шляху боротьби з корупцією. Раніше взаємини “Нафтогаз” – “Газпром” були дуже великим джерелом корупції. Але завдяки цій реформі ситуація змінилася.

Також успішною, на його думку, можна назвати реформу державної інфраструктури, дерегуляції, поліпшення отримання адресної допомоги бідним.

“Так, в цілому Україна ще зазнає невдачі в боротьбі з корупцією. Щоб цього уникнути, необхідно: а) влади збільшити зусилля зі створення і запуску роботи державних антикорупційних інституцій, таких, як НАБУ; б) посилити юридичне переслідування та притягнення до відповідальності корупціонерів. Україна має всі необхідні інструменти для успішної боротьби з корупцією, але прогресу в цьому дуже мало. Тому в 2016 році боротьба з корупцією повинна бути пріоритетом для Кабміну “, – зазначив глава Світового банку.

При цьому Фан підкреслив, що немає ніяких успіхів у реформуванні судової системи та захисту права власності (в тому числі інтелектуальної) інвесторів. У підсумку залишається рейдерство і корупція в різних частинах держапарату.

Згадайте новину: Україна планує позичити ще до 10 млрд. доларів США у 2016 році 

“До того ж до податкової реформи необхідно також приділити більше уваги всеосяжної реформи державних витрат. У банківському секторі провести і завершити очистку банківської системи і при цьому забезпечити рекапіталізацію банків, адже капіталу в системі може бути недостатньо. Поліпшити роботу Фонду гарантування вкладів, процедуру виплат, забезпечення дій з проблемними вкладами. Необхідно також налагодити корпоративне управління НАК“Нафтогаз” і правильно розділити його активи. Іншими словами, завдання уряду – максимально поліпшувати умови для бізнесу “, – зазначив Чімяо Фан.

Джерело: finance.ua

Згадайте новину: Экономический кризис в Украине достиг своего дна: так говорят глава Нацбанка Гонтарева и министр финансов Яресько 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: