Служба безпеки України підозрює колишнього начальника Голопристанської виправної колонії №7 у порушення законів та звичаїв війни.
Про це йдеться в тексті підозри.
36-річний Олексій Сорока до окупації працював заступником начальника — начальником відділу «Голопристанської виправної колонії № 7».
У травні минулого року російська окупаційна влада створила своє «Управління служби виконання покарань», у тому числі «Голопристанську виправну колонію № 7», яку очолив Сорока.
На період окупації у Північній виправній колонії №90 утримувались 858 вʼязнів, у Дарʼївській виправній колонії №10 – 242, Голопристанській виправній колонії №7 – 737, у Херсонському слідчому ізоляторі – 321 особа.
Як встановили слідчі, у період з 20 жовтня по 2 листопада окупанти на 5-ти спецавтомобілях з написами «ФСИН России» примусово перевезли в’язнів до так званої «Голопристанської виправної колонії №7». Надалі за наказом вищого окупаційного керівництва Сорока організовував депортацію, зокрема, підписував наряди на вивіз засуджених та їх особових справ до РФ.
Користуйтеся консультацією: Чим відрізняється позбавлення волі від її обмеження?
Надалі під контролем Сороки за декілька днів його підлеглі передали 1700 в’язнів працівникам Управління федеральної служби виконання покарань Росії по Республіці Крим та місту Севастополь. Російські спецпризначенці «Акули» примусово конвоювали засуджених на тимчасово окуповані території України, а також до Ростовської і Волгоградської областей та Краснодарського краю. На сьогодні місцезнаходження частини незаконно переміщених в’язнів невідоме.
Сороку підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб, а саме в примусовій депортації з Херсонської області до РФ осіб, на яких поширюється Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни.