Головна Блог ... Новини Два роки поліції: реформа чи зміна форми?

Два роки поліції: реформа чи зміна форми?

Відключити рекламу
Два роки поліції: реформа чи зміна форми? - tn1_0_96778500_1501955786_598606caec4a4.jpg

4 серпня відзначають другу річницю створення Нацполіції. Саме у цей день 2015 року президент Порошенко підписав закон "Про Національну поліцію", яким скасував норми про міліцію.

Довіра

Зростання довіри населення - те, на чому наголошують правоохоронці.

"Найважливішою оцінкою й основним показником нашої роботи є не показники і відсотки (це вторинне і це прийде само собою) - найважливішою є довіра людей, яка сьогодні зростає", - написав у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За даними соціологічної компанії TNS, у лютому 2017 року Національній поліції довіряли 43,5% українців (причому її підрозділу - Патрульній поліції - 53%).

Згадайте новину: Свято для «неангелів». Топ-10 поліцейських скандалів

Такі показники можна вважати прогресом. Наприклад, старій міліції у 2012 році довіряли лише 10% українців (дані групи "Рейтинг").

Разом з тим, довіра ще свідчить про загальний успіх реформи - перетворення міліції на поліцію наприкінці минулого року вважали успішним тільки 28% громадян.

Патрульна поліція

Патрульна поліція, яку почали створювати у липні 2015 року й укомплектовують дотепер, прийшла на зміну старій патрульно-постовій службі міліції та ДАІ.

За оцінками експертів, саме це - найуспішніша частина реформи поліції. За вже згаданим опитуванням TNS, 50,9% українців вважають, що патрульна поліція "служить громадянам України", а не владі чи ще комусь. За цим рейтингом патрульні значно випереджають суди, прокуратуру, органи місцевого самоврядування і ЗМІ.

"Якщо говорити про патрульну поліцію, то безумовно це - успіх. Особливо у порівнянні з колишньою ДАІ - тут немає масової корупції", - каже ВВС Україна політолог Володимир Фесенко.

Згадайте новину: Реформа поліції в Україні: чи допоможе при домашньому насильстві "ПОЛІНА"

Проблеми

Проте два роки реформи не минули і без суттєвих проблем.

"Дуже часто перетворення міліції на поліцію проходило формально. Та сама переатестація була дуже неоднозначною", - відзначає Володимир Фесенко.

Переатестація тривала з листопада 2015 р. по вересень 2016 р., її проходило понад 68 тисяч правоохоронців. І близько 90% її успішно пройшли.

Але навіть ті, хто зазнав невдачі, згодом нерідко відновлювалися через суди.

Були й гучні провали, як інцидент у Княжичах, коли внаслідок перестрілки між спецпризначенцями Корпусом оперативно-раптової дії (КОРД) та співробітниками Броварського відділу поліції охорони загинули п'ять правоохоронців.

При цьому, як заявляв генпрокурор Юрій Луценко, частина причетних до інциденту правоохоронців перед стріляниною пограбували будинок.

Загалом же за два роки при виконанні загинуло 18 поліцейських з різних підрозділів.

Ще одна традиційна проблема поліції - дії під час масових акцій.

Вспомните новость: Ну что ж такое же! Луценко – реформа полиции провалилась, нужна перезагрузка!

Прикладом тут можуть бути сутички у Дніпрі на 9 травня цього року, коли від дій правоохоронців постраждали декілька ветеранів АТО. За результатами тих подій проводилося службове розслідування, й трьох поліцейських тимчасово відсторонили від обов'язків.

Правоохоронців також звинувачують у політичній заангажованості. "Багато що залежить від міністра Авакова. А він не просто міністр, а політик, причому який зараз перетворився на достатньо потужну постать", - пояснює науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

Експерт відзначає, що через це Арсен Аваков змушений був зважати на позицію соратників по партії "Народний фронт", інших політичних союзників чи колишніх бізнес-партнерів.

"А це обмежує можливості для реформування структури", - вважає Олексій Гарань.

Сам Арсен Аваков будь-які політичні преференції у діях поліції послідовно відкидає.

Процес триває

"Реформа - це крок у правильному напрямку. І багато чого зроблено, однак, очевидно, ще багато чого попереду", - говорить Олексій Гарань.

"Ви хочете одразу отримати повністю нову структуру, як американська чи французька поліція, де вони створювалися десятиліттями?" - запитує він.

Вспомните новость: Москаль назвал дуростью реформу полиции

З ним погоджується і Володимир Фесенко, який додає, що справа не лише у часі, а й у продуманій кадровій політиці та постійній боротьбі з корупцією.

"Не треба заспокоюватися - реформа, це велосипед, на якому постійно потрібно крутити педалі. Ризики корупції існують постійно", - вважає експерт.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко наголошує - поліція є органічною частиною суспільства з усіма його рисами: "Співробітники поліції не прилетіли до нас з іншої планети. Це наші співгромадяни, частина українського суспільства. Тому не варто робити з поліцейських цапів-відбувайлів і хлопчиків для биття".

Автор: В'ячеслав Шрамович

Джерело: ВВС Україна

  • 1603

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1603

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст