0
0
1716
Ця довідка допомагає встановити причинний зв’язок між обставинами твого поранення та захистом Батьківщини/виконанням обов’язків військової служби/проходженням військової служби. Її наявність є обов’язковою для проходження ВЛК, МСЕК, вона впливає на розмір виплати одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності.
Довідку про обставини травми (поранення, контузію, каліцтво) видають не менш як у двох примірниках, ми рекомендуємо у 4-х примірниках:
У довідці обов’язково має бути вказано обставини, за яких було отримано поранення (контузію, травму, каліцтво); чи перебував він/вона в стані алкогольного (наркотичного) сп’яніння; чи пов’язане поранення з вчиненням військовослужбовцем адміністративного (кримінального) правопорушення тощо (зразок довідки в Додатку 3(а)).
Наказ командира військової частини про загибель, поранення (контузію, травму, каліцтво) військовослужбовця здійснюється на підставі рапорту командира підрозділу, журналу бойових дій, бойового донесення, картки передового району, первинної медичної картки (Форма 100, Додаток 2 до Настанови з медичного забезпечення ЗС України на особливий період) тощо.
Таким чином, для того, щоб ти міг отримати довідку про обставини травми, командир військової частини повинен видати наказ про поранення військовослужбовця.
Тому, зв’яжись з безпосереднім командиром та переконайся, що він/вона подав рапорт про подію (твою травму, поранення, контузію) до штабу в/ч. Переконайся, що в Журналі бойових дій є відповідний запис.
Якщо цього не було зроблено, тобі потрібно самостійно скласти пояснення і рапорт на ім’я командира в/ч. У рапорті вислови прохання видати довідку про обставини травми (Додаток 3). До рапорту додай пояснення про обставини поранення (Додаток 4). За можливості, але не обов’язково, додай також пояснення 2-3 свідків (інших військовослужбовців, які були з тобою в момент поранення). Відправ рапорт про подію, власні пояснення та пояснення свідків (за наявності) до своєї в/ч в один із способів:
Ми не радимо просити інших військовослужбовців з твоєї частини, передавати в стройову рапорт та пояснення. Найперше тому, що там можуть не прийняти документи, які подані не особисто. Але навіть якщо стройова прийме їх, ти не матимеш жодних підтверджень. Обов’язково вимагай та зберігай усі корінці та документи, що свідчать про відправлення тобою рапорту на отримання довідки про обставини травми. У випадку оскарження, це матиме велике значення.
Наша порада – скористатись послугами ТЦК та СП або закладу охорони здоров’я для надсилання та отримання документів по системі електронного документообігу.
У разі якщо травма (поранення, контузія, каліцтво) військовослужбовця спричинена діями противника, відповідне розслідування обставин отримання військовослужбовцем травми (поранення, контузії, каліцтва) не проводиться (Стаття 260 Статуту внутрішньої служби ЗС України).
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
186
Коментарі:
0
Переглядів:
951
Коментарі:
0
Переглядів:
378
Коментарі:
2
Переглядів:
363
Коментарі:
0
Переглядів:
395
Коментарі:
0
Переглядів:
407
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.