2
0
10567
Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся ключові моменти і особливості аліментного договору, дізнаєтеся як раз і назавжди забути про виплату аліментів, про особливості договору про припинення права на аліменти, а також зможете ознайомитися зі зразками самих договорів.
Зміст:
Аліментний договір - це договір, який укладається між батьками в інтересах дитини про добровільну сплату аліментних платежів.
Який же сенс аліментного договору? Які переваги аліментного договору над вирішенням суду про сплату аліментів?
По-перше, аліментний договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. Завдяки чому в разі невиконання умов договору, можна буде без суду стягнути аліменти за виконавчим написом нотаріуса. Тобто, ця процедура стягнення буде в рази швидше ніж через суд, оскільки з огляду на сучасні реалії, термін розгляду в суді може розтягнутися на дуже довгий час.
По-друге, аліментний договір дає сторонам можливість самостійно, за взаємною домовленістю встановити суму і терміни аліментних платежів. Наприклад, якщо батько дитини офіційно отримує 6000 грн., А не офіційно-20 000 грн. (Ви обидва це знаєте) і укладаючи аліментний договір ви зійшлися на сумі - 8 000 грн, то навряд чи в судовому порядку ви б могли стягнути 8 000 грн (для цього будуть потрібні вагомі аргументи і докази).
Користуйтеся консультацією: Чи можливо і як стягуються аліменти на дитину, якщо батьки не перебувають у шлюбі
По-третє, за аліментним договором, на відміну від виконавчого провадження, гроші на аліменти автоматично не знімаються з банківських рахунків (за винятком, якщо одна зі сторін не звернулася до нотаріуса для вчинення виконавчого напису нотаріуса, в разі невиконання умов договору другою стороною).
По-четверте, до подачі позову в суд про стягнення аліментів вдаються тоді, коли мирним шляхом домовитися не вдалося, і іншого виходу окрім як звернутися до суду за захистом своїх прав і прав дитини - не залишилося. На відміну від договору на аліменти, який дуже часто складають, будучи ще в шлюбі, для того щоб убезпечити себе в майбутньому в разі виникнення конфліктних ситуацій з приводу сплати аліментів, можна буде відразу звернутися до нотаріуса для вчинення виконавчого напису, і без судової тяганини почати стягувати аліменти. Наприклад, батьки складають договір про аліменти, але водночас у них загальний бюджет, жодних конфліктних ситуацій з приводу утримання дитини немає. Батько практично не виконує умови договору про перерахування аліментів на рахунок матері для утримання дитини. Оскільки договір про аліменти ніким не контролюється, то про це знає тільки дружина (мати дитини). І якщо через деякий час батьки вирішили розлучитися, а чоловік відмовився допомагати фінансово, тоді мати йде до нотаріуса з доказами (виписка з банку) про порушення чоловіком умов договору. Як результат, нотаріус вчиняє виконавчий напис, на підставі якого потім відкривається виконавче провадження для примусового стягнення аліментів. В такому випадку економиться час на судові розгляди, які можуть затягнутися на досить тривалий час.
З вищезазначеного отримуємо відповідь на питання: Коли використовують аліментний договір? Тобто, аліментний договір можна укласти, будучи в цивільному шлюбі, в законному шлюбі, і після розлучення.
По-перше, як аліментний, так і шлюбний договір укладається у письмовій формі і посвідчується нотаріально.
По-друге, предмет шлюбного договору набагато ширше аліментного. Сама назва аліментного договору вже говорить про його предмет. А шлюбний договір може регулювати правовий режим майна, порядок користування житлом, право на утримання тощо. У шлюбному договорі аліменти можна вказати відразу.
По-третє, слід врахувати, що аліментний договір можна укласти, не перебуваючи в законному шлюбі, на відміну від шлюбного договору, який набирає законної сили після реєстрації шлюбу.
Таким чином, якщо вас цікавить тільки врегулювання питання про виплату аліментних платежів, то перевагу можна віддати аліментному договору.
Користуйтеся консультацією: Як стягнути аліменти з безробітного?
Це питання регулюється статтею 190 Сімейного кодексу України, де зазначено, що один з батьків має право укласти договір про припинення права на аліменти для дитини з дозволу органу опіки та піклування в зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно. Іншими словами, якщо батько дарує дитині нерухомість, то він має право розраховувати на припинення виплат аліментів.
Особливості:
Якщо у вас виникли питання по аліментах або будь-які інші, ви завжди можете звернутися до професіоналів, знайти яких просто на сайті Protocol. У розділі «Тендер на юридичну послугу» ви можете вибрати юриста, отримати консультацію та укласти договір, на підставі якого вам будуть надані юридичні послуги. Ви як клієнт обумовлюєте з юристом ціну підготовки необхідних документів. З огляду на кількість юристів на сайті Протокол, вам вдасться зробити це професійно, якісно і недорого.
Автор консультації: Дончак Дмитро
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
152
Коментарі:
0
Переглядів:
296
Коментарі:
0
Переглядів:
374
Коментарі:
0
Переглядів:
713
Коментарі:
1
Переглядів:
604
Коментарі:
0
Переглядів:
614
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.