0
4
1359
Зміст:
Один з найбільш обговорюваних законодавчих актів, що були прийняті за останній час - Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Прийнято закон про українську мову 25 квітня 2019 року, а набув чинності 16 липня 2019 року. Демагогія політиків на основі цього нормативного правового акту не згасає і до сьогоднішнього дня, безліч міфів було придумано і це вводило в оману населення. Одна з основних тез - те, що цей закон обмежує права людей, які говорять іноземною в Україні. Ну а як відомо в нашій державі питання про конституційність законів і про неправомірне обмеження конституційних прав в компетенції Конституційного Суду України. З депутатським запитом звернулися представники однієї з партій в парламенті і поставили питання: «чи порушує конституційне право громадян на спілкування рідною мовою Закон про українську мову?». Конституційний суд ухвалив рішення про конституційність нового закону про українську мову.
Користуйтеся консультацією: Закон про мову: що потрібно знати власникам сайтів?
Цей закон торкається лише публічної сфери - тобто, норми діють в сфері роботи державних службовців, в правоохоронних органах, державних підприємствах та організаціях, а також закладах охорони здоров'я та освіти, також закон вступає в силу поетапно. Так, наприклад, перший етап і почався з того, що для працівників державних структур українська мова стала обов'язковою, а також документи повинні вестися українською мовою. Ось і перше питання, чи не обмежує це право громадян, які розмовляють на своїй національній мові, або ж право іноземців, які перебувають на території України? Як в самому ж мовному законі встановлено, учасники засідань, конференцій або ж зустрічей, можуть переходити на мову прийнятну для всіх сторін, але при цьому повинен бути забезпечений переклад також на українську мову. Ну а, наприклад, в суді зобов'язані в цілому залучати перекладача для іноземного учасника процесу. Так що і в публічній сфері держава подбала про те, щоб людина не була обмежена у розуміння діяльності державних органів. Ну а що стосується приватної сфери - спілкування в сім'ї, вивчення мови, вибір дошкільної освіти на іноземній мові тощо, це все залишається на розсуд батьків. Ось так пройшов перший етап введення в дію Закону про українську мову.
Користуйтеся консультацією: Як захистити права споживача при поверненні товару, в тому числі купленого в Інтернеті
Як раніше ми зазначали, зміни вступають в силу поетапно, ось і настала черга сфери обслуговування. Пояснимо основні норми закону української мови:
Державною мовою в сфері обслуговування є українська мова;
Але також потрібно розуміти, що вимоги закону є загальними для сфери обслуговування, але клієнт має право попросити обслуговувати російською, або іншою іноземною мовою, це буде правомірно і жодних санкцій не передбачено. Як показала вже практика, приблизно так і відбувається, в цілому персонал звертається до клієнта державною мовою, але якщо виникають труднощі, то на прохання клієнта переходить на будь-яку іншу, зручну для клієнта.
У разі порушення норм мовного закону, Уповноважений з питань захисту державної мови, складає акт про вчинення контролю і надає його підприємству, установі з вимогою усунути порушення протягом 30 днів з дня складання акту.
У разі порушення підприємцем у сфері обслуговування мовних норм, Уповноважений, або його представник, складає акт про вчинення контролю і вимагає усунути порушення протягом 30 днів з дня складання акта. Постанова про накладення штрафу на суб'єкта господарської діяльності також складається Уповноваженим. Штраф за порушення законодавства про мовне питання становить від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 5100 до 6800 гривень. Штраф за російську мову як такий не накладається, проте інформація повинна дублюватися українською, тоді порушень не буде.
Дуже цікаво, що фізично Уповноважений, або навіть його представник, при великій кількості скарг навряд чи зможуть вкластися в терміни і розглянути скарги, що призведе до "колапсу" всієї системи. Крім того, як повідомляє сам Уповноважений, то секретаріат налічує до 50 осіб, що також означає, що навряд чи вони фізично зможуть провести перевірки по Україні з метою контролю за дотриманням законодавства про функціонування української мови.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, пропонуємо Вам скористатися послугою "Тендер на юридичну допомогу" від юридичного порталу Протокол.
Автор консультації: Адвокат Скочинська Христина
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
223
Коментарі:
0
Переглядів:
1020
Коментарі:
1
Переглядів:
369
Коментарі:
0
Переглядів:
236
Коментарі:
0
Переглядів:
328
Коментарі:
0
Переглядів:
610
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Всё делается для того, чтобы основная бедная часть населения Украины грызлась между собой и не обращала внимание на супер обогащение тех, кто придумывает такие законы. В Швейцарии четыре языка, в Канаде два государственных, в той же Америке, чью задницу любят лизать наши депутаты и власть имущие, незнание языка влияет только на выбор рабочего места и никто силой не заставляет изучать английский.
Dura lex sed lex, или же закон суров, но это закон
Всі люблять Польщу в гонорі і славі. Всяк московит Московію трубить. Лиш нам чомусь відмовлено у праві Свою вітчизну над усе любить. Ліна Костенко.
У нас приймають закони ті, хто має сидіти у в*язниці. А закон суров -- це не для них.