Головна Блог ... Новини Держархбудінспекція анонсує спрощення дозвільної системи до 80% будівництв у зв’язку з ухваленням ВРУ нового закону Держархбудінспекція анонсує спрощення дозвільної с...

Держархбудінспекція анонсує спрощення дозвільної системи до 80% будівництв у зв’язку з ухваленням ВРУ нового закону

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 4

 • 0

 • 2074

Відключити рекламу
 - tn1_dergarhbudinspektsiya_anonsue_sproshchennya_dozvilnoi_sistemi_do_80_budivnitstv_u_zv_yazku_z_uhvalennyam_vru_novogo_zakonu_58828f8e83d60.jpg

17 січня Парламент ухвалив документ, який вплине на розвиток будівельної галузі України.

Законопроект 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», розроблений групою народних депутатів України спільно з Держархбудінспекцією, має стати ефективним інструментом для боротьби з будівельними аферами та недоброчесними забудовниками.

«Прийняття законопроекту 4733-1 у другому читанні є надзвичайно важливим кроком для розбудови цивілізованого будівельного ринку, – зауважив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев. – Реалізація запропонованих змін на практиці мінімізує кількість незаконних забудов, суттєво знизить ризики для людей, які інвестують у будівництво, та скасує проблему корупційних ризиків у процесі взаємодії громадянина та державної установи».

Співавтор законопроекту, народний депутат України Дмитро Андрієвський, представляючи документ у Верховній Раді, відзначив, що до нього як до мажоритарника постійно звертаються виборці з проханням втрутитися у ситуацію із незаконними забудовами.Роз’яснення ДАБІ (ГАСКу) про порядок та способи оформлення документів на будівництво та прийняття в експлуатацію будинків I-III категорій складності

«На превеликий жаль, діюче містобудівне законодавство такої можливості майже не дає, – сказав депутат. – Тому цей законопроект надзвичайно важливий. Так, можливо, він недосконалий, але це суттєвий крок до наведення порядку у будівельній галузі».

Держархбудінспекцією спільно з профільним парламентським комітетом опрацьовано максимальну кількість пропозицій від експертних організацій, забудовників та громадськості. Загалом до другого читання законопроекту внесено до 300 поправок. Тож до другого читання було сформовано дійсно універсальний документ, який враховує інтереси громадян, інвесторів і забудовників.

Користуйтесь консультацією: Роз’яснення ДАБІ (ГАСКу) про порядок та способи оформлення документів на будівництво та прийняття в експлуатацію будинків I-III категорій складності

Нагадаємо, що розробку Законопроекту 4733-1 було ініційовано задля зміни дозвільної системи у будівництві, лібералізація якої у 2011 році призвела до значного збільшення кількості будівельних афер. Штучний розподіл об’єктів будівництва трьох класів наслідків на п’ять категорій складності та встановлення для них різного порядку оформлення дозвільних документів давали недобросовісним забудовникам необмежене поле для зловживань.

Законопроект 4733-1 передбачає поділ об’єктів будівництва лише за класами наслідків і спрощує дозвільну систему для більш як для 80% будівництв. З іншого боку, великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, торгівельно-розважальні комплекси будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації. Таким чином, буде забезпечено чесні та прозорі умови для ведення містобудівної діяльності.

Джерело:ДАБІ

 • 2074

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2074

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг:

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст