Головна Блог ... Новини Чи може ТЦК відібрати водійські права на блокпосту і як їх повернути Чи може ТЦК відібрати водійські права на блокпосту...

Чи може ТЦК відібрати водійські права на блокпосту і як їх повернути

Відключити рекламу
Чи може ТЦК відібрати водійські права на блокпосту і як їх повернути - 8b502f995e0c7f598783592cb362228d.jpg

Обмежити у праві керування автомобілем або вилучити водійське посвідчення можна лише за рішенням суду.

У соціальних мережах жваво оговорюють тему повернення водійських посвідчень, які вилучили за зверненням ТЦК через ухилення від призову в Україні, мовляв, чоловікам потрібно буде з’явитися до військкомату для оновлення даних.

Так, у яких випадках у водія можуть вилучити водійські права і як їх можна повернути.

За словами адвокатки Таміли Алексик, під час вилучення водійського посвідчення існує процедура, яку зобов’язані дотримувати співробітники ТЦК та правоохоронці.

"Річ у тім, що обмежити у праві керування автомобілем або вилучити водійське посвідчення можна лише за рішенням суду. Але якщо під час цієї процедури з боку ТЦК чи правоохоронців будуть зафіксовані відхилення чи порушення, то суд може не задовольнити таку позовну вимогу", - розповідає адвокатка Таміла Алексик.

Згадайте новину: Чи має право ТЦК забирати телефон

Як та за що можуть відібрати права

За її словами, обмежити у праві керувати транспортним засобом можуть, якщо людина дійсно умисно ухиляється від виконання військового обов’язку.

"Наприклад, чоловік отримав у встановленому законом порядку повістку і проігнорував її, не з’явився до ТЦК. Або ж у встановлений термін (до 18 липня) не обновив облікових даних. У такому випадку керівник ТЦК та СП має підстави звернутися до поліції з вимогою, щоб правоохоронці доставили таку особу для застосування до неї адміністративного правопорушення", - розповідає Таміла Алексик.

Поліція має 5 днів, щоб знайти таку особу за останнім місцем реєстрації, яке вказано у документах ТЦК.

Якщо правоохоронці не можуть знайти особу і повідомляють про це до військкомату, тоді керівник ТЦК на адресу фактичної реєстрації військовозобов’язаного направляє поштою вимогу.

Згадайте новину: Забув документи про бронювання вдома: чи може ТЦК виписати повістку

Коли ТЦК звертається до суду?

Вимога вважається отриманою, якщо людина залишила підпис про її отримання. Чоловік має 10 днів, щоб прибути до ТЦК у зазначений у документі час.

"Отже, якщо військовозобов’язаний ігнорує вимогу і не з’являється за 10 днів до військкомату, керівник ТЦК та СП звертається з позовом до суду. До речі, позовна заява має відповідати усім діючим вимогам, формі та змісту. Між іншим, вона може бути неправильно оформлена, бо у ТЦК ще немає досвіду з її підготовки. У такому випадку позовна заява може бути залишена судом без руху до усунення недоліків. Врешті решт, якщо всі процедури чітко дотримані, суд може своїм рішенням обмежити людину у праві керування транспортним засобом, до виконання обов’язку – Закону України про мобілізацію та мобілізаційну підготовку", - пояснює Таміла Алексик.

Згадайте новину: Яка єдина умова, за якої чоловіки можуть не брати повістку від ТЦК

Можуть відібрати незаконно

Адвокатка додає, якщо ж водійські посвідчення вилучають без дотримання усіх процедур – без вимоги та рішення суду, то це порушення закону.

"Звісно, що вилучити посвідчення на право керування транспортним засобом можуть і просто десь на блокпосту чи посеред дороги, але це протизаконно. І якщо це зробили представники ТЦК або правоохоронці, то громадянин може оскаржувати такі незаконні дії. Йому варто звернутися до суду з позовом, щоб витребувати незаконно відібраний документ. Подібні дії можна кваліфікувати, як перевищення повноважень. Тим більше, якщо людина не переховується, а до бази розшуку потрапила помилково", - зауважує адвокатка.

Вона додає, що у такому випадку відібране водійське посвідчення мають повернути за рішенням суду, через виконавчу службу, хоча по факту такі водійські посвідчення зберігаються у центральному офісі патрульної поліції.

Вспомните новость: Есть четыре уважительных причины не явиться в ТЦК после получения повестки

Як отримати відібрані водійські права

За словами Таміли Алексик, якщо водійські права були вилучені у особи за рішенням суду через ухиляння від мобілізації, то повернути їх він може лише виконавши рішення суду.

"А саме – оновити облікові данні у ТЦК або отримати направлення та пройти ВЛК. Після того, як чоловік виконає судові вимоги, військком звертається с відповідним документом до виконавчої служби з проханням повернути військовозобов’язаному посвідчення водія", - підсумовує Таміла Алексик.

Джерело: ТСН.ua

 • 990

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 990

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст