0
0
2457
У Верховному Суді вважають за необхідне відступити від правових висновків про те, що договір оренди транспортного засобу між ФОП не потребує додаткового нотаріального посвідчення.
На таку думку суддів Великої палати ВС наштовхнув розгляд справи №125/1216/20">125/1216/20, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі власник автомобіля звернувся до суду з позовом, в якому зазначав, що внаслідок ДТП його автомобілю завдано механічні пошкодження. Серед іншого, зазначав, що є підприємцем і свій автомобіль використовував, зокрема, для здійснення підприємницької діяльності. Після його пошкодження був змушений орендувати автомобіль у ФОП та сплачувати орендну плату в розмірі 18 тис. грн. на місяць. За три місяці сплатив 54 тис. грн., що, на його думку, також підлягає відшкодуванню відповідачем.
Суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний суд, стягнув, серед іншого, витрати на оплату послуг з евакуації автомобіля, а також 54 тис. грн., сплачених за оренду, які є витратами на відновлення порушеного права позивача (вони підтверджуються договором оренди автомобіля та дублікатом квитанції).
У касаційній скарзі наголошувалося, зокрема, на безпідставності стягнення витрат за оренду транспортного засобу. Адже договір оренди між ФОП (орендодавець) та позвачем укладено у простій письмовій формі, що суперечить ст.799 ЦК.
При вирішенні справи №14/5025/1982/11 Верховний Суд України у постанові від 18.12.2012 зазначив, що договір оренди транспортного засобу, який укладено між ФОП, є правомочним і не потребує додаткового нотаріального посвідчення. Тому положення ч.2 ст.799 ЦК не можуть бути застосовані до спірних правовідносин, оскільки поняття ФОП та юридичної особи у цих правовідносинах є однаковими.
Користуйтеся консультацією: Договір оренди автомобіля. Особливості, визначені судовою практикою
Проте у ВП ВС зауважили, що неоднозначне тлумачення ч.2 ст.799 ЦК зумовлює наявність суперечливих судових рішень, що безумовно впливає на її правозастосування. Адже фізична особа, яка в
установленому законом порядку набула статус підприємця, не змінює свого статусу фізичної особи. А наявність статусу підприємця не свідчить про те, що в правовідносинах між іншими суб’єктами така особа виступає вже не як фізична особа, а як особа, прирівняна у певних видах діяльності до юридичної особи.
Тому ВП ВС уважає, що укладення договору найму (оренди) транспортного засобу між ФОП відповідно до ч.2 ст.799 ЦК підлягає нотаріальному посвідченню.
З огляду на це ВП ВС прийняла справу до свого розгляду та призначила слухання на 14 червня цього року.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
3049
Коментарі:
0
Переглядів:
550
Коментарі:
0
Переглядів:
636
Коментарі:
1
Переглядів:
603
Коментарі:
0
Переглядів:
1126
Коментарі:
0
Переглядів:
888
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.