Головна Блог ... Новини Без цього не випустять: що мають зробити чоловіки, старші за 60 років, для виїзду з країни Без цього не випустять: що мають зробити чоловіки,...

Без цього не випустять: що мають зробити чоловіки, старші за 60 років, для виїзду з країни

Відключити рекламу
Без цього не випустять: що мають зробити чоловіки, старші за 60 років, для виїзду з країни - 6520585d043a7aa49790e3e9a900e08a.webp

Виїзд чоловіків за кордон можливий тільки при дотриманні низки правил - відомо, що ті, кого стосується мобілізація, і ті, хто згідно із законом є військовозобов'язаним, не можуть просто так встати і виїхати з України. Так що робити тим, кому вже виповнилося 60 років.

Чи може людина виїхати з країни, якщо їй 60 років і більше

Закон про виїзд чоловіків за кордон свідчить, що покинути країну можуть тільки ті, кого визнано непридатним для служби в армії навіть у воєнний час, а також ті, кому надано відстрочку з правом виїзду. Усі ці можливості потрібно підтверджувати в ТЦК.

На перший погляд здається, що найпростіше виїхати, якщо чоловік молодше 18 і старше 60 років, але юристи нагадують про один нюанс.

Адвокат, кандидат юридичних наук Володимир Піщида в коментарі на запитання про те, якою є процедура виїзду 60-річних чоловіків за кордон, чи не достатньо просто придбати квиток і поїхати кудись, наголосив: "Їм треба піти в ТЦК і знятися з обліку у зв'язку з настанням відповідного віку".

Користуйтеся консультацією: Військовий квиток: що означають військово-облікові ознаки

Щодо того, які документи потрібно взяти з собою для зняття з обліку, він зазначив, що це має бути військово-обліковий документ і паспорт. Також юрист нагадав, що немає жодних підстав для заборони на виїзд із країни для таких чоловіків - вік 60 років і більше - це законна підстава для зняття з військового обліку. Мобілізація такій людині не загрожує, тільки якщо вона сама не захоче підписати контракт із ЗСУ.

Також Піщида зазначив, що, наскільки йому відомо, чоловік, старший за 60 років, повинен на кордоні показати тільки документи, що засвідчують особу, але "Все залежить, звичайно ж, навіть індивідуально від працівника митниці".

ВАЖЛИВО: за словами юриста, знятися з військового обліку чоловік має обов'язково, без цього з країни йому виїхати не вдасться.

Виїзд чоловіків за кордон у воєнний час - думка адвоката

Адвокат Тетяна Козаченко, відповідаючи на запитання про те, хто може виїхати з країни і як, уточнює:

Якщо говорити про обмеження виїзду за межі України на період дії воєнного стану чоловіків від 18 до 60 років, то в разі досягнення особою 60-річного віку такого обмеження більше немає, що дає можливість перетину кордону людині в загальному порядку. У такому разі самого факту досягнення 60 років, закордонного паспорта та проїзного квитка у відповідному напрямку достатньо для перетину кордону. Закордонний паспорт уже містить дату народження особи і відповідно дає інформацію про її вік. Прикордонна служба не має повноважень заборони таким особам перетину кордону на підставі мобілізаційного законодавства.

Козаченко нагадує, що якщо особа є військовослужбовцем і проходить військову службу за призовом за мобілізацією в особливий період, вона звільняється за віком у разі досягнення 60-річного граничного віку перебування на військовій службі, як і в будь-якій іншій сфері, це відбувається не автоматично, а по проходженню відповідної процедури звільнення.

Джерело: УНИАН

  • 1854

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 1854

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    А може ще, й вистоявши в черзі, отримати для цього новий військовий квиток?

    03.07.2024 10:42

    Цікаво у якому нормативному документі, пробачте "цей" вчений прочитав таке: "Їм треба піти в ТЦК і знятися з обліку у зв'язку з настанням відповідного віку". Побіжно зазначу, я вже тричі нещодавно перетинав кордон і не виникало жодного питання з цього приводу. Гадаю, що це "ноухао" вченого може ненароком стати реальною на мою думку, безпідставною перешкодою на кордоні для пенсіонерів за віком. На думку "цього" вченого, я, який маю майже 70 років, а інші і за 100 років, мають "достатися" (піти)до ТЦК, навіть якщо якась певна частина з них, не те що не зможе дійти до ТЦК, а навіть встати з ліжка.

    03.07.2024 10:18

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст