2
2
7533
Міністерство соціальної політики України повідомляє про наміри завершення створення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).
Завершено розробку перших елементів системи, серед яких — Єдиний соціальний реєстр (ЄСР). Система повинна автоматизувати більшість процесів, пришвидшити розгляд заяв та усунути корупційні ризики в соціальній сфері. ЄСР забезпечить поступову відмову від паперових довідок та документів, необхідних для визначення прав людини на державну допомогу та пільги відповідно до законодавства.
«Мінсоцполітики спільно з Мінцифри створили універсальну технологічну інфраструктуру для будь-яких соціальних виплат та послуг з надійним захистом та консолідованим зберіганням персональної інформації людей. Її можна використовувати при будь-яких змінах системи соціального захисту в майбутньому без витрачання додаткових коштів та створення додаткових структур», – підкреслила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.
Цифрова трансформація соціальної сфери заощадить країні біля 11 млрд гривень щороку. Наразі ж на виплату соціальних допомог з державного бюджету виділяється найбільше коштів – понад 700 млрд гривень. Встановлено, що 10 % громадян отримують ці кошти незаконно. Наприклад – це ті випадки, коли людина, яка отримувала соцдопомогу померла, а на її ім’я ще й досі отримають виплати.
З впровадженням ЄІССС єдиним місцем зберігання інформації про людину для надання будь-яких соціальних послуг буде Єдиний соціальний реєстр. Він створений замість десятка не пов’язаних між собою реєстрів та інформаційних систем з надійною системою захисту персональних даних.
Оформлення більшості соціальних виплат потребує подачі певного пакету документів та довідок, що створює незручності для громадян. Від цього і пропонує відмовитись єдиний соціальний реєстр.
«Зараз під час призначення допомог інформація про людину декілька разів передається від однієї установи до іншої. В різних випадках це може бути до 5 органів влади. Кожного разу інформація про людину перевіряється та завантажується у декілька не пов’язаних між собою інформаційних систем. В результаті, кожну справу опрацьовують 9-10 фахівців, а людина очікує до півтора місяця на завершення розгляду» - звертає увагу – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
ЄСР взаємодіятиме з іншими реєстрами, інформація щодо людини «підтягуватиметься» автоматично, із документів потрібно мати лише паспорт.
ЄІССС надасть можливість кожному громадянину, який потребує соціальної підтримки, отримати будь-який вид соцдопомоги через фронт-офіс в територіальній громаді та ЦНАПі, або через електронні сервіси Порталу «Дія». Планують інтегрувати ЄСР з порталом «Дія», що дасть можливість подати заяву на отримання соцдопомоги онлайн. До речі, наприкінці листопада у порталі Дія громадяни вже зможуть самостійно оформити пенсію та субсидію.
Усі види соціальних допомог можна буде оформити в єдиній базі, щодо кожного українця буде формуватися його власна «історія» щодо оформлень соціальних допомог і виплат.
Єдиний соціальний реєстр матиме 2 групи інформації:
1. Соціальна реєстраційна картка особи: містить анкетну інформацію, наявні документи, а також інформацію про соціальні статуси (пенсіонер, безробітний, інвалід, отримувач субсидій та ін.).
2. Електронна особова справа: зберігає інформацію про різні види соціальної підтримки (допомоги, послуги, компенсації). Формується на підставі звернень громадян та в процесі подальшого супроводження надання послуг.
В електронній формі можливо буде оформити такі види соціальних допомог:
▪ допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
▪ допомога на дітей одиноким матерям;
▪ допомога при усиновленні дитини;
▪ допомога на дітей хворих на тяжкі захворювання;
▪ допомога на дитину, яка отримала тяжку травму, яка потребує трансплантації органу або паліативної допомоги;
▪ державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.
В електронному вигляді можна буде перевірити та отримати інформацію про:
▪ соціальний статус громадянина, за даними ЄСР;
▪ загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
▪ пенсійне посвідчення та пенсійні справи;
▪ інвалідність особи (групу, підгрупу, причину інвалідності та термін, на який вона призначена).
До неї також будуть включені всі 125 адміністративних послуг соціального характеру, які сьогодні передбачені законодавством.
Наразі такий реєстр працює в тестовому режимі та наповнюється з баз даних Пенсійного Фонду та Мінсоцполітики. Система вже протестована в декількох територіальних управліннях соціального захисту населення та ОТГ.
Які плюси відкриває для громадян ця система? Не потрібно носити з собою копії документів та доказувати державі, що ви потребуєте виплати соціальної допомоги. Завдяки взаємодії системи з різними державними реєстрами, ця вся інформація буде автоматично зображатися в ЄСР.
У 2022 році Мінсоцполітики планує запровадити ЄІССС на території усієї країни та понад 80% соціальних послуг перевести в електронну форму.
Враховуючи такі наміри держави на цифровізацію соціальної сфери, потрібно враховувати ще цифрову грамотність населення. Людині похилого віку чи мешканцю сільської місцевості буде складно освоїти такі речі, тому обов’язково, окрім електронних сервісів повинні функціонувати і соціальні офіси, які завжди нададуть консультацію з того чи іншого питання.
Окрім цього, чи не призведе таке надмірне навантаження на реєстр перешкод у його користуванні? Ще закрадаються сумніви щодо того, чи не зосередить держава у собі надмірний контроль за особистим життям українців, впроваджуючи такий реєстр? Запитання двозначне, оскільки держава по своїх реєстрах вже зібрала близько 90 % інформації про громадян. Створення ЄСР має на меті лише розвантаження соціальних структур та пришвидшення надання соціальних послуг, не дарма наша держава перебуває на шляху до повної диджиталізації соціального життя.
Джерело: юридичний ресурс Протокол.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
259
Коментарі:
0
Переглядів:
209
Коментарі:
0
Переглядів:
221
Коментарі:
0
Переглядів:
202
Коментарі:
0
Переглядів:
572
Коментарі:
0
Переглядів:
619
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Я представляю, что это будет. Министерство соц. захисту в Киеве создаст реестр, а на местах из-за некомпетентности кадров в "собесах" ничем гражданам не смогут помочь.
Следует надеяться, что среди кадров проведется разъяснительная работа по поводу работы в новом реестре.