Головна Блог ... Новини Антикорсуд, арештовуючи суддю Татькова, пояснив, що міжнародний розшук можливий і без Інтерполу Антикорсуд, арештовуючи суддю Татькова, пояснив, щ...

Антикорсуд, арештовуючи суддю Татькова, пояснив, що міжнародний розшук можливий і без Інтерполу

Відключити рекламу
Антикорсуд, арештовуючи суддю Татькова, пояснив, що міжнародний розшук можливий і без Інтерполу - tn1_0_73873800_1568967277_5d848a6db4657.jpg

У реєстрі судових рішень опубліковано повний текст ухвали про заочно обраний запобіжний захід ексголові Вищого господарського суду Віктору Татькову.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 12 вересня.

Суд визнав наявність обґрунтованої підозри і ризиків і недостатність більш м’яких запобіжних заходів.

Антикорупційний суд розкритикував позицію захисту про те, що постанова від 22.10.2018 р. про оголошення Татькова у міжнародний розшук прийнята слідчим поза межами його повноважень, оскільки саме до повноважень слідчого, відповідно до положень ст.281 КПК, відноситься вирішення питання про оголошення підозрюваного в розшук. КПК не обмежує право слідчого оголосити підозрюваного в міжнародний розшук. При цьому слідчий може здійснювати розшук підозрюваних осіб як в системі організації Інтерпол так і поза нею.

Згадайте новину: У Києві арештовані 36 приміщень, які змінили власника за підробленими рішеннями суду

Суд не прийняв аргумент захисту, що Татьков не набув статусу підозрюваного, оскільки його поновили на посаді судді, а про підозру йому повідомили як звичайному громадянину. Суд підкреслив, що на момент повідомлення про підозру Татьков не мав статусу судді і відновлення на посаді на це не впливає.

Також були відкинуті аргументи адвоката, що Татьков не переховується, тому що ГПУ відомо про його точне місцезнаходження у м. Відень, Республіка Австрія. Суд наголосив, що підозрюваний у 2016 році виїхав за кордон тимчасово, але протягом майже трьох років не повертається, змінює місце проживання за кордоном (проживав також у Берліні, ФРН), що може свідчити саме про ухилення від участі у справі.

Татьков виїждав за межі країни нібито на лікування, але документи не свідчать про постійне його перебування на стаціонарному лікуванні в медичних закладах. Адвокат не пояснив, як періодичне проходження лікування перешкоджає його клієнту повернутись в Україну та з’явитися до органу досудового розслідування.

Татькову обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Після затримання підозрюваного і не пізніше ніж через 48 годин з часу його доставки суд має розглянути питання про застосування обраного запобіжного заходу у виді тримання під вартою або його зміну на більш м’який.

На це рішення вже подано скаргу в Апеляційну палату Вищого антикорупційного суду. Її розгляд призначено 27 вересня о 10.00.

Як відомо, раніше Україна зверталася в Австрію з приводу екстрадиції Татькова. Але останній відмовився від спрощеної процедури видачі і подав запит на отримання притулку.

У червні 2019 Верховний суд визнав постанову парламенту про звільнення Татькова з посади голови ВГСУ незаконною. Після цього 3 вересня Вища рада правосуддя звільнила його з посади судді.

Згадайте новину: Суд зобов’язав прокурора повернути $200 тис. доларів, які вважали хабарами Мінекології

Татькову інкримінується такі злочини:

– у період серпня – жовтня 2008 року, обіймаючи посаду голови Донецького апеляційного господарського суду, Татьков начебто сприяв у постановленні суддею господарського суду Донецької області завідомо неправосудної ухвали від 09.10.2008 у господарській справі № 8/170пн;

– з вересня 2009 року до 3 грудня 2010 року у місті Донецьку, обіймаючи посаду голови Донецького апеляційного господарського суду, діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, заволодів майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод», власником яких стало підконтрольне підприємство – ТОВ «Ексімпром», загальною вартістю понад 40 млн. грн;

– з 01.01.2011 до квітня 2014 року, діючи у складі злочинної організації, яку створив на початку 2011 року та до якої в різний період часу залучив окремих суддів та керівників господарських судів України, працівників апарату цих судів, адвокатів, арбітражних керуючих, оцінювачів, службових осіб товарних бірж, членів сім`ї та інших близьких осіб, для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів учасниками цієї організації, пов`язаних з систематичним отриманням неправомірної вигоди, незаконного збагачення, заволодіння державним та іншим майном, шляхом постановлення суддями господарських судів України неправосудних рішень, тиску на суддів з метою схилення їх до винесення таких рішень, втручання в автоматизовану систему документообігу суду з метою розподілення господарських справ на потрібного суддю та подальшої легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, самостійно та через інших осіб;

– у період лютого – квітня 2012 року, обіймаючи посаду Голови Вищого господарського суду України, отримав від невстановленої досудовим розслідуванням особи, яка діяла в інтересах ТОВ «Будспецсервіс» неправомірну вигоду у вигляді об’єктів нерухомості у будинках ЖК «Новопечерські Липки» за винесення на користь цієї фірми судових рішень окремими суддями господарських судів України. Також отримав винагороду в особливо великих розмірах у вигляді готівкових коштів і придбав елітне нерухоме майно житлового та комерційного призначення на території України, зокрема у місті Києві, Київської та Донецької області, а також країнах Європи, для отримання доходу від їх використання, у тому числі від здачі в оренду.

Згадайте новину: Суд арештував понад 100 квартир і приміщень друзів екс-судді Татькова

 • 1929

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1929

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст