Головна Блог ... Консультації від юристів Як правильно скласти Акт огляду автомобіля після ДТП Як правильно скласти Акт огляду автомобіля після Д...

Як правильно скласти Акт огляду автомобіля після ДТП

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 5

  • 0

  • 22773

Відключити рекламу
 - tn1_0_09008000_1470396545_57a478811602a.jpg

Невдовзі після ДТП водіям-учасникам події прийдеться пройти непросту, однак дуже важливу процедуру – авто-товарознавче дослідження. Зміст цієї процедури полягає у тому, щоб визначити вартість матеріального збитку, завданого власникам авто після дорожньо-транспортної пригоди.

Для початку слід зазначити, що авто-товарознавче дослідження проводиться на підставі «Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів», затвердженої в Міністерстві юстиції України від 24 листопада 2003 року за № 1074/8395 (Надалі Методика)

Користуйтесь консультацією: Захист прав осіб, постраждалих у ДТП та відшкодування завданих збитків

Зміст проведення товарознавчого дослідження:

  • Визначення ринкової вартості авто їх складників у разі пошкодження.
  • Визначення стартової ціни авто для їх продажу на аукціоні чи за конкурсом.
  • Визначення вартості відновлюваного ремонту авто після ДТП.

Крім цього є ще перелік причин проведення такого роду досліджень, однак це не стосується теми статті, а тому для раціональності та для ефективності зосередимо увагу на «Оцінці авто після ДТП»

Так як ви вже могли зрозуміти, процедуру проведення такого дослідження повинні пройти усі учасники ДТП. Якщо ви власник авто, який був ушкоджений внаслідок ДТП, то ваша участь обов’язкова. Проте, якщо ви визнанні винним у ДТП, ваша участь буде також важлива, адже цілком ймовірно, що вартість матеріального збитку, яку нарахує експерт, вам прийдеться оплачувати в наслідок регресного позову від страхової компанії, а тому бути присутнім та приймати активну участь в огляді авто – це ваш обов’язок, адже це напряму залежить від того яку суму вам прийдеться викласти за свою неуважність або ж легковажність.

Зараз детальніше зупинимось на декількох етапах з чого варто розпочати авто товарознавче дослідження автомобіля після дорожньо – транспортної пригоди:

Ініціатор проведення дослідження

Як правило, ініціатором проведення авто-товарознавчого дослідження, виступає страхова компанія, яка буде здійснювати порядок виплати коштів як компенсацію за матеріальний збиток отриманий під час ДТП.

Незалежний експерт

Однак це не означає, що варто надіятись на когось. Пам’ятайте, що напривеликий жаль проблеми потерпілих під час ДТП – це проблема самих потерпілих, а тому як тільки ви почули про намір страховика проводити дослідження, потрібно активізувати зусилля із своєї сторони. Коли ви будете знати про час та місце проведення дослідження, вам необхідно замовити незалежного експерта. Ця послуга є не настільки дорогою щоб від неї відмовлятись. Адже по закону це не заборонено, а сама присутність другого фахівця вам не завадить, принаймні не допустить різного роду маніпулювань з боку експерта, який виконує замовлення страховика. Не забувайте – саме експерт, якому за дослідження оплачує страхова уже зацікавлений на користь замовника – роботодавця «страхової компанії». Ну і як говорять закони ринкової економіки – «якщо виконуєш роботу не якісно або не так як мені того хочеться, замовлень більше не отримаєш». Надіюсь ви тепер зрозуміли, для чого вам потрібен саме ваш експерт. На ринку послуг ця опція є дуже поширеною, а тому знайти експерта товарознавця це проблема рівно одного телефонного дзвінка.

Читайте статтю: Верховний суд: початок відліку строку позовної давності у справах про ДТП

Місце проведення огляду

Переконайтесь, що огляд автомобіля буде відбуватись саме у майстерні де є підіймач, оскільки саме коли ви підіймете авто на рівні голови, ви багато чого дізнаєтесь про технічний стан свого автомобіля після ДТП. Також великою перевагою проводити огляд у майстерні, це те, що ви можете забажати часткову або повну розборку ушкоджених вузлів або агрегатів. Адже це не секрет, що практично під час кожного ДТП виявляються ті ушкодження, які ви помітити не зможете, оскільки багато ушкоджень «ховаються» від вас, за обшивками, пластикових панелей, косметичними аксесуарами автомобіля. Тому зовсім неправильно проводити огляд авто на майданчику чи гаражі де знаходиться автомобіль.

Присутність під час огляду

Присутність учасників ДТП на огляді автомобіля це занадто очевидно, оскільки навіть якщо ви винуватець ДТП, пам’ятайте, що сума матеріального збитку напряму пов’язана від початкового етапу – огляду. А якщо ваша цивільно-правова відповідальність не застрахована то мова про явку і бути не може. Пам’ятайте, що відповідно п. 5.2. Методики :

«У разі потреби виклик заінтересованих осіб для технічного огляду із зазначенням дати, місця та часу проведення огляду КТЗ (після їх узгодження з виконавцем дослідження) здійснюється замовником дослідження шляхом вручення відповідного виклику під розписку особі, що викликається, або телеграмою з повідомленням про її вручення адресату.

У разі відсутності в установлений час на місці огляду осіб, що викликалися, огляд проводиться без їх участі, про що зазначається у звіті (акті), висновку.»

А тому, будете ви присутні чи ні, огляд відбудеться так чи інакше. Моя вам порада, бути присутнім потрібно обов’язково. Крім цього судова практика знає безліч випадків коли, люди не могли захистити свої майнові права, лиш тому, що під час огляду їх не було, і аргументувати, про стан ушкодженого автомобіля не має змісту адже, одразу після огляду автомобіль ремонтується. А довести, будь-що на відремонтованому автомобілі немає такої технічної можливості.

Згадайте новину: Судді Опейда В.О., Лозовський А.О., Клок О.М. - Генпрокуратура за фальсифікації матеріалів ДТП відкрила кримінальне провадження

Акт огляду після ДТП

Тепер більше зупинимось на самому огляді автомобіля. Як будь яка законна діяльність по фіксуванню об’єктів оцінювання, продукт цієї діяльності повинен бути зафіксований у якомусь документі. У даному випадку результати товарознавчого огляду повинні бути зазначенні у Акті дослідження. По перше в народі дуже часто цей документ плутають називають його Актом – Висновком – Звітом. Тут потрібно дані терміни розмежувати, чітко ці поняття розмежовані у п.4.3. «Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів» :

« За результатами оцінки оцінювач складає звіт про оцінку КТЗ. За результатом оцінки, виконаної суб’єктом оціночної діяльності – органом державної влади або органом місцевого самоврядування самостійно,складається акт оцінки КТЗ. У разі проведення судової авто-товарознавчої експертизи за результатами здійснення відповідних досліджень експерт складає висновок експерта. У разі виконання судовим експертом відповідно до частини шостої статті 13 Закону України “Про судову експертизу оцінки на договірних засадах з питань, що становлять інтерес для юридичних і фізичних осіб, він складає висновок експертного дослідження з урахуванням особливостей його оформлення згідно із законодавством».

Отже підсумуємо оцінювач складає звіт, суб’єкт оціночної діяльності – складає акт, у разі проведення судової авто-товарознавчої експертизи, за ухвалою суду, за результатами здійснення відповідних досліджень експерт складає висновок експерта. Однак, що б ви правильно зрозуміли, що мова йде про одне і теж, розбіжності виключно осіб, або про процесуальний статус осіб, які виконують дослідження.

Акт (Висновок) огляду автомобіля після ДТП, це дуже важливий документ, та правильність складення якого це ваш обов’язок. Для початку експерт повинен зазначити таку інформацію:

Повне найменування суб’єкта оціночної діяльності – юридичну адресу;

Дата надходження матеріалів для оцінки і дата підписання Звіту-Акту Висновку;

Назву юридичної чи фізичної особи, яка призначила (замовила) оцінку;

Дані про час і місце проведення огляду авто;

Дані автомобіля відповідно до свідоцтва про реєстрацію;

Показання одометра;

Відомості про комплектність авто;

Відомості про склад оновлених складників авто;

Відомості про виявленні під час огляду дефекти – пошкодження;

Вспомните новость: Учет ДТП в Украине отменен

Дані стосовно ушкоджених запчастин, повинні бути обов’язково вписані у акт огляду автомобіля, за результати огляду автомобіля експерт зобов’язаний ознайомити усіх зацікавлених у тому осіб. Про наявність своїх претензій ви обов’язково повинні зазначити у акті, враховуючи, що ви не являєтесь фахівцем у галузі авто-товарознавства ви вправі написати «незгідний», а з чим саме ви зможете повідомити після додаткової консультації із фахівцями у даній галузі.

Як ви могли помітити «Огляд автомобіля після ДТП», це непроста процедура, однак якщо ви будете користуватись порадами які вам надає автор статті і виважено підходити до виконання цієї процедури усе у вас буде добре.

У разі необхідності отримати більш розширену консультацію з даного приводу, спеціалісти юридичної компанії «Перітус Консалтинг», зажди готові надати таку інформацію, крім цього надає спектр інших юридичних послуг, зокрема забезпечити виїзд в будь який час на місце огляду автомобіля свого представника. Та допомогти у вирішенні всіх проблем пов’язаних з ДТП, представництво у страхових компаніях, органах МВС та судах усіх рівнів. Бажаємо Вам успіху у пошуку істини.

Автор консультації: адвокат Олег Микитишин

  • 22773

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 22773

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст