12.06.2014    Переглядів:  610
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Незаконнє звільнення вбивці Лозінського В. О. суддею Вознюком С. М.

Незаконнє звільнення вбивці Лозінського В. О. суддею Вознюком С. М.  - Nezakone_zvilnenia_vbuvci_Lozinskogo_suddeu_Voznukom_539aeb9281820.jpg

Історія колишнього бізнесмена та депутата ВРУ від БЮТ Лозінського Віктора Олександровича безпрецедентна в Україні серед «сильних світу цього»  і знову набирає нових обертів.

Нагадаємо,  що 16 червня 2009р. Лозінським В. О. разом з прокурором Голованівського району Євгеном Горбенко та начальником Голованівського райвідділу міліції у Кіровоградський області Михайлом Ковальським було скоєно злочин, внаслідок якого загинув 55-літній мешканець с. Грушки, Ульянівського району, Кіровоградської області Валерій Олійник.  20 квітня 2011 року Дніпровським районним судом м. Києва Лозінського В. О. було визнано винним за ст. 115 КК України (умисне вбивство) та засуджено на 15 років позбавлення волі. 9 квітня 2012р. Апеляційний суд м. Києва зменшив строк призначеного покарання до 14 років позбавлення волі. 25 березня 2013р. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ перекваліфікував звинувачення зі ст. 115 на ст. 121 КК України ( умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого) та зменшив строк покарання до 10 років, що передбачає право засудженого на дострокове звільнення.

Після такої перекваліфікації для досвідчених юристів мабуть не стало сенсацією, що 11 червня 2014р. Лозінський В. О. був достроково звільнений на підставі ухвали Бориспільського  міськрайонного суду Київської області від 03 червня 2014р., справа № 359/1725/14-к, провадження №1-в/359/80/2014, прийнятою суддею Вознюком Сергієм Михайловичем. Формальною підставою для звільнення стала тяжка хвороба Лозінського В.О., яка начебто підтверджена висновком судово-медичної експертної комісії Головного бюро судово-медичної експертизи Мінохорони здоров’я.  

За повідомленням в. о. генерального прокурора України Махніцького О. І. висновок медичної експертизи про стан здоров’я Лозінського В. О. містить багато протиріч. При цьому розглядаючи  клопотання  про звільнення з під варти Лозінського В. О. суддя Вознюк С.М. відмовив представнику прокуратури у  допиті в суді судмедексперта, який видав відповідний висновок.

Як відомо КПК України надає 7 днів на оскарження ухвали судді Вознюка С. М. і  апеляційна скарга прокуратурою була подана. Проте така апеляційна скарга була подана прокуратурою в останній день строку на апеляційне оскарження  - 10 червня 2014р. і чомусь поштою, а не через канцелярію Бориспільського міжрайонного суду. Оскільки суддя Вознюк С. М. 11 червня 2014р. «мав повну можливість не знати» про апеляційну скаргу прокуратури, він видав ухвалу про звільнення Лозінського В. О. з печаткою, як таку, що не оскаржена і набрала законної сили.  В цей же день начальник виправної колонії № 119 у с. Мартусівка, Бориспільского району, Київської області, із показною старанністю звільнив засудженого.

В цьому випадку необхідно віддати належне міліції, так як на другий день після звільнення  Лозінського В. О. було оперативно затримано біля Білої Церкви і  повернуто у виправну колонію.

Суспільство очікує на розгляд апеляційної скарги прокуратури Київської області на рішення судді Вознюка С. М. в Апеляційному суді Київської області та на результати прокурорських перевірок всіх чиновників – фігурантів у цій ганебній події.

Описана подія є  показовим тестом для нової влади і справа тут навіть не в самому Лозінському В. О. Будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що сучасна судова та пенітенціарна система в Україні ніколи би не звільнила Лозинського В. О., тільки керуючись вигаданою ним та його захисниками правовою позицією, яка в теорії в принципі і може мати місце. Очевидно, що має місце змова між всіма, хто готовив, приймав та виконував це рішення про звільнення вбивці. Очевидно, що і перекваліфікація скоєного злочину зі ст. 115 КК України на ст. 121 КК України Вищим спецсудом України відбулася не завдяки грамотно написаному клопотанню адвоката.   

А головне питання полягає в наступному: чи зможе нова влада на підставі, в межах і у спосіб, передбачений законом довести  змову  чиновників у справі Лозінського В. О. та притягнути винних до відповідальності за спробу незаконного звільнення засудженого?

Це питання користувачам пропонується обговорити в розділі Юридична дискусія за цим посиланням:

З текстом ухвали судді Вознюка С. М. можливо ознайомитись тут:

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: