Головна Блог ... Новини 66 % судів мають власний акаунт у Facebook: ГО «Вектор прав людини» презентували щорічне дослідження «Медіавідкритість судів України-2018» 66 % судів мають власний акаунт у Facebook: ГО «Ве...

66 % судів мають власний акаунт у Facebook: ГО «Вектор прав людини» презентували щорічне дослідження «Медіавідкритість судів України-2018»

Відключити рекламу
 - tn1_0_10702900_1563788568_5d3585181a283.jpg

18 липня відбулася презентація дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України, 2018 рік». Дослідження підготовлено ГО «Вектор прав людини» за підтримки Ради суддів України.

Загалом у опитуванні взяло участь 269 із 674 чинних судів на підконтрольній території України, що становить 40 %. До опитування долучилися 238 із 637 місцевих судів і 31 з 37 апеляційних судів.

«Суди продовжують рухатись в напрямку покращення комунікацій з громадою. Дослідження не показало суттєвих погіршень. Деякі показники, як наприклад, частота проведення медіа заходів залишається на тому ж не високому рівні. А інші навпаки зростають. Цього року ми значну увагу звернули саме на зміст такої роботи і бачимо багато позитивних практик, які варто поширювати серед судів. Їх приклади можна знайти у публікації. Вкотре наголошую, що ця робота буде ставати набагато якіснішою, якщо у судах буде вирішене кадрове питання прес-секретарів (-ок), які мають бути самостійною штатною одиницею в структурі суду та перестати суміщати свою посаду з іншою. Окремі суди, зокрема апеляції, потребують створення прес-служб. І, безперечно, для всіх судів є важливим вироблення єдиних стандартів комунікаційної роботи, з врахуванням потреб різних цільових аудиторій. Вони мають бути вироблені із залученням правозахисного й журналістського середовищ», — зауважила Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».

Вспомните новость: Не всякому судье простится дружба с адвокатом на Facebook

Анкета, яку запропонували заповнити судам, складалася із семи блоків. Питання стосувалися присутності суду в соцмережах, наповнення сайтів, внутрішньої та зовнішньої комунікації.

Сергій Соколов, прес-секретар Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області, брав участь у дослідженні. Під час презентації він поділився своїм досвідом роботи на посаді прес-секретаря. Розповів із якими труднощами стикається й чому участь у дослідженні вважає позитивною практикою.

До заходу також долучилися судді, органи суддівського самоврядування, Міністерство юстиції України, адвокати (-ки) та журналісти (-ки).

Валентина Пастухова, в. о. завідувачки прес-служби (на правах сектору) Ради суддів України, зокрема, зазначила, що завдяки дослідженню «Медіавідкритість судів України» суди можуть відслідковувати свій прогрес у плані комунікації. Взявши статистику 2017 року, працівники (-ці) суду можуть подивитися чи покращилися їх показники й чи всі із можливих інструментів комунікації вони використовують.

На заході також був присутній Олег Головенко, член Ради суддів України. Він запевнив, що за роки співпраці з ГО «Вектор прав людини» вдалося досягти багато позивних результатів.

Модерував презентацію Назарій Боярський, член Правління ГО «Вектор прав людини», автор звітів «Суди та ЗМІ: досвід співпраці», «Прес-служби судів: погляд зсередини».

Ключові результати дослідження:

Присутність суду в соціальних мережах:

69 % усіх судів, що взяли участь в опитуванні (185 судів) присутні в соцмережах.

Більшість судів присутні в одній соціальній мережі — Facebook, проте 13 % (34 суди) користуються декількома соцмережами. Деякі суди навіть мають свій профіль у забороненій в Україні соцмережі ВКонтакте.

Серед найбільш типових причин відсутності власної сторінки в судах називають наступні:

 • для висвітлення інформації про суд достатньо сайту;
 • велике навантаження на прес-секретаря (-ку);
 • це не передбачено нормативними актами;
 • заборона керівництва.

Згадайте новину: Незручний захисник: у адвоката хочуть відібрати свідоцтво за пост у Facebook

Сайт суду

Опитування свідчить, що за наповнення сайту відповідають від 1 до 3 працівників (-ць). Для розміщення новини на сайті найчастіше передбачене попереднє її погодження. Її вміст мають погодити від 1 до 5 посадовців. У 58 % до процесу погодження контенту для сайту залучений голова суду самостійно або з іншими колегами (-жанками).

Організовані судом заходи й активності

За даними опитування, суди майже не використовують прес-заходи для поширення інформації про свою діяльність. У 2018 році лише 27 судів першої інстанції (11 %) провели від 1–3 прес-заходів, серед апеляційних судів цей показник складає 9 %. Найпопулярнішим серед судів є проведення Днів відкритих дверей. На них, як правило, запрошують студентів (-ок), школярів (-ок), а іноді, навіть дошкільнят.

Організація роботи комунікаційної команди суду

У 74 % судів (200 судів) працівники (-ці) вимушені суміщати посаду прес-секретаря (-ки) з іншою посадою. І тільки у 24 % (65 судів із 269) судів прес-секретар (-ка) є самостійною штатною одиницею в структурі суду. Картина суттєва відрізняється залежно від інстанції. Так у 81 % апеляційних судів прес-секретар (-ка_ не працює за сумісництвом. У судах першої інстанції цей показник лише 17 % від опитаних.

Прес-служби (як відділ чи сектор) у судах переважно відсутні. Лише в 49 судів з опитаних є прес-служба.

Згадайте новину: Постанова ККС ВС щодо порушення таємниці наради суддів

Підвищення рівня компетенції

65 % судів апеляційної ланки і 68 % місцевих судів зазначили у своїх анкетах, що потребують додаткової навчальної чи методичної допомоги. Серед найбільш актуальних тем зазначили: робота із соцмережами, формування контенту та бренду суду, покращення навичок комунікації з медіа.

Важливим елементом організації комунікаційної команди суду є єдині стандарти роботи, закріплені у типових положеннях та інструкціях. Наразі існує тільки типова посадова інструкція прес-секретаря, що не відповідає всім сучасним вимогам.

На презентації результатів даного дослідження судам та судовим органам було запропоновано взяти за основу у розробці відповідних нормативних документів, розроблені експертами ГО «Вектор прав людини» Проект типового положення про прес-службу апеляційного суду та Проект типової посадової інструкції головного спеціаліста зі забезпечення зв’язків із засобами масової інформації та/або прес-секретаря апеляційного суду. Ці документи підготовлені за результатами консультацій з судовими органами, очільниками апеляційних судів та опитувань працівників (-ць) комунікаційних команд судів.

Електронне видання звіту «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України, 2018 рік» поширюється безкоштовно. Зокрема, він уже доступний на сайті ГО «Вектор прав людини»: bit.ly/2xSPpyd

Проведення дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України, 2018 рік» та його презентацію здійснено в межах проекту «Відкритість судів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» ГО «Вектор прав людини» за підтримки програми МАТРА (Посольство Королівства Нідерландів в Україні). Точки зору, висловлені в даній публікації, є точками зору авторів та не можуть відображати точку зору донора.

 • 1920

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1920

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст