Головна Блог ... Консультації від юристів 20 мінімальних вимог до місць тимчасового проживання (МТП) ВПО 20 мінімальних вимог до місць тимчасового проживан...

20 мінімальних вимог до місць тимчасового проживання (МТП) ВПО

Відключити рекламу
 - f950869a7e8b4ac828f99fa557dbe050.jpg

7 вересня набрав чинності Порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2023 № 930.

Порядок вперше визначає механізм утворення й обліку місць тимчасового проживання, а також мінімальні вимоги для життєзабезпечення ВПО. Зокрема передбачено розділення приміщень на місця загального користування та з облаштованими ліжко-місцями. Встановлюються вимоги до температурного режиму, мінімальної площі для одного ліжко-місця, обладнання кухнями, душовими/туалетними кімнатами, пральними машинами та іншим.

ВПО та членам її сім'ї безоплатно надається житлове приміщення з фонду за місцем фактичного проживання/перебування у межах території уповноважених органів.

Житло надається на строк до 1 року, але цей строк може бути продовжено. Площа житла – не менш ніж 6 кв. метрів на одну особу.

Користуйтеся консультацією: Кредит під час війни: кредитні канікули, реструктуризація боргу для ВПО та як переселенці можуть анулювати позику

Порядок облаштування МТП:

Місця тимчасового проживання можуть облаштовуватися у містечках зі збірних модулів, гуртожитках, оздоровчих таборах, будинках відпочинку, санаторіях, пансіонатах, готелях, тимчасових спорудах, їхніх комплексах, призначених для життєзабезпечення (тимчасового проживання та обслуговування) ВПО, в інших житлових приміщеннях, придатних для проживання, та їхніх частинах, що використовуються або можуть використовуватися для тимчасового проживання ВПО, загальною кількістю облаштованих місць для проживання 10 або більше осіб.

Отже, які мінімальні вимоги до місць тимчасового проживання, щоб умови там були комфортними для життя? Загалом таких вимог – двадцять.

Мінімальні вимоги до облаштування МТП:

1. Будівля МТП має бути облаштована функціонуючими інженерними системами, до яких належать системи електропостачання, опалення, вентиляції, водопостачання та водовідведення.

2. Температура у приміщеннях підтримується відповідно до сезону, але у межах 18-25°С.

3. Приміщення МТП розділені на місця загального користування (вестибюль, загальний коридор, сходова клітка, загальні кухні, санітарно-гігієнічні приміщення, загальні пральні, передпокої) та приміщення, у яких облаштовані ліжко-місця.

4. Приміщення, у яких облаштовані ліжко-місця, можуть передбачати окремі кімнати або простір, відокремлений шляхом встановлення легких конструкцій (ширм, перегородок), для осіб, пов’язаних між собою спільним побутом, сімейними (родинними) відносинами; окремі кімнати або простір, відокремлений шляхом встановлення легких конструкцій (ширм, перегородок), для осіб, які не пов’язані між собою спільним побутом або сімейними (родинними) відносинами. Вхід до приміщень, у яких облаштовано ліжко-місця, обладнаний замками/засувками на вхідних дверях.

5. У приміщеннях, де облаштовані ліжко-місця, не допускається розміщення осіб, які не пов’язані між собою спільним побутом або сімейними (родинними) відносинами, різної статі.

6. Не допускається облаштування більше чотирьох ліжко-місць в одному приміщенні.

7. Площа, виділена для одного ліжко-місця, становить не менше 6 кв. метрів та використовується для облаштування спального місця, зберігання особистих речей, постільних речей (матрац, подушки, ковдри, постільна білизна).

8. Мешканцям МТП надаються у користування предмети для облаштування ліжко-місць, зокрема ліжко, меблі для зберігання особистих речей, постільні речі (матрац, подушки, ковдри, постільна білизна) тощо. Перелік майна (обладнання, устаткування, меблів, приладів, інвентарю), що передається, визначається договором.

9. Місця загального користування облаштовані з урахуванням потреб мешканців МТП, включаючи наявність місць для проведення зборів, організації дозвілля та дистанційного навчання для дітей, а також надання соціальних, адміністративних та публічних (електронних публічних) послуг – для цих потреб визначені одне або кілька приміщень.

10. Мають бути облаштовані місця для приготування та прийому їжі, а також зберігання продуктів, які обладнані відповідним майном (обладнанням, устаткуванням, меблями, приладами, інвентарем), що є доступними для всіх мешканців місць тимчасового проживання.

11. МТП мають бути облаштовані засобами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень МТП, включаючи місця загального користування та приміщення, у яких облаштовані ліжко-місця.

12. Житлові приміщення за площею, плануванням, освітленням, інсоляцією, повітрообміном, станом повітря, а також за рівнями шуму, вібрації, іонізуючого та неіонізуючого випромінювання мають відповідати вимогам, визначеним державними медико-санітарними нормативами та правилами, з метою забезпечення створення безпечних і нешкідливих умов проживання незалежно від строку такого проживання.

13. МТП мають бути облаштовані санітарно-гігієнічними приміщеннями, достатніми для задоволення потреб осіб, які проживають в місцях тимчасового проживання, із розрахунку щонайменше один душ/одна ванна на 12 осіб та один туалет на 10 осіб. Санітарно-гігієнічні приміщення розділені за статтю та обладнані замками/засувками.

14. Має бути облаштовано щонайменше один душ/одну ванну та один туалет, обладнаний для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

15. У разі відсутності санітарно-гігієнічних приміщень у приміщеннях місць тимчасового проживання вони розташовуються на відстані не більше 50 метрів від житлових приміщень, крім санітарно-гігієнічних приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

16. У разі, коли будівля МТП одночасно розміщує ВПО та використовується за своїм функціональним призначенням (заклад освіти, санаторно-курортний заклад, гуртожиток), приміщення, облаштовані ліжко-місцями для ВПО, мають бути відокремлені від інших приміщень будівлі (за можливості). Положення цього підпункту не поширюється на місця загального користування.

17. Приміщення МТП обладнані пральними та сушильними машинами у рекомендованій кількості: дві пральні та одна сушильна машина на 20 осіб, або облаштовані кімнатами для сушіння речей.

18. У разі відсутності централізованого гарячого водопостачання санітарно-гігієнічні приміщення обладнані водонагрівачами (бойлерами).

19. Приміщення МТП обладнані планами евакуації, вогнегасниками, аптечками першої медичної допомоги.

20. Місце тимчасового проживання облаштоване найпростішим укриттям та/або розташоване за 500 метрів до найближчого укриття, місткість якого не менша, ніж передбачена кількість ліжко-місць для розміщення у місці тимчасового проживання (з урахуванням працівників МТП). За умови розміщення у місці тимчасового проживання осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення укриття повинно бути обладнаним засобами безперешкодного доступу до об’єктів такими особами.

Уряд доручив військовим адміністраціям провести моніторинг стану й облаштування, а також затвердити перелік таких місць у регіонах. Надалі такий моніторинг буде проводитися раз на шість місяців.

Довідка.

За даними Мінрегіону станом на листопад 2023 р. в Україні нараховується 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб, 3,6 млн з них стали переселенцями після 24 лютого 2022 року.

Автор консультації: Оксана Савицька, юристка програми «Єднання заради дії»

Цей матеріал став можливим у межах програми «Єднання заради дії», що впроваджується міжнародною організацією IREX в Україні разом із українським благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.

 • 1221

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1221

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні консультації

  Дивитись всі консультації
  Дивитись всі консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст