Главная Блог ... Новости Вже діють зміни до процесуальних кодексів про порядок перебігу строків під час карантину Вже діють зміни до процесуальних кодексів про поря...

Вже діють зміни до процесуальних кодексів про порядок перебігу строків під час карантину

Отключить рекламу
Вже діють зміни до процесуальних кодексів про порядок перебігу строків під час карантину  - tn1_0_35736400_1594972612_5f1159c45745d.jpg

17 липня 2020 року вступив в силу Закон України № 731-IX від 18 червня 2020 року, яким вносяться зміни до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину.

До прийняття вищенаведеного Закону № 731-IX, процесуальні строки продовжувались на весь строк дії такого карантину, тобто такі строки підлягали автоматичному продовженню. Що на практиці означає – на невизначений строк, оскільки ніхто не знає на скільки ще Кабмін продовжить карантин.

Як слідує з пояснювальної записки до Закону № 731-IX – автоматичне продовження процесуальних строків призводить до зловживання сторонами процесуальними правами, суд позбавлений можливості перейти до наступної стадії у зв’язку з продовженням попередніх строків, або рішення судів першої інстанції не набирають законної сили, оскільки строки подачі апеляційної скарги продовжуються. Такі обставини суттєво перешкоджають здійсненню ефективного судочинства.

Але тепер процесуальні строки будуть обчислюватись наступним чином.

Тепер за заявою учасників, суд може поновити процесуальні строки, при умові визнання причини їх пропуску поважними і в тому числі такими, що зумовлені обмежувальними заходами, що були впровадженні у зв’язку з карантином.

Також, за заявою особи підлягає продовженню процесуальний строк, що встановлений судом, якщо неможливість здійснення такої процесуальної дії у відведений строк обумовлена карантинними обмеженнями.

Таким чином, автоматичне продовження строків скасовується, а для того щоб поновити такий строк, учаснику справи потрібно подати заяву і вказати у ній поважну причину (пов’язану з карантинними обмеженнями), що спричинила пропуск відповідних строків.

Прикладом таких поважних причин можуть бути:

  • неможливість складення процесуального документу у зв’язку з обов’язковою обсервацією особи,
  • неможливо потрапити додому з іншої країни у зв’язку з обмеженнями міжнародного сполучення,
  • або навіть заборона виходити з помешкання (ніхто не гарантує, що жорсткі карантинні заходи не будуть знову запровадженні),
  • а також інші буденності охопленого коронавірусною пандемією світу.

А щодо строків, які вже були автоматично продовженні до набрання чинності Закону № 731-IX, то вони закінчуються через 20 днів після набрання чинності цього Закону. Закон набирає чинності 17.07.2020, і як наслідок такий строк продовжується до 5 серпня 2020 року. Варто додати, що протягом цього 20-денного строку сторони мають право на продовження процесуальних строків з підстав, що встановлені цим Законом.

Менчак Ілля , юрист Адвокатської фірми «Єфімов та партнери»

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

  • 21299

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 21299

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст