Головна Блог ... Новини Вже діють зміни до процесуальних кодексів про порядок перебігу строків під час карантину Вже діють зміни до процесуальних кодексів про поря...

Вже діють зміни до процесуальних кодексів про порядок перебігу строків під час карантину

Відключити рекламу
Вже діють зміни до процесуальних кодексів про порядок перебігу строків під час карантину - tn1_0_35736400_1594972612_5f1159c45745d.jpg

17 липня 2020 року вступив в силу Закон України № 731-IX від 18 червня 2020 року, яким вносяться зміни до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину.

До прийняття вищенаведеного Закону № 731-IX, процесуальні строки продовжувались на весь строк дії такого карантину, тобто такі строки підлягали автоматичному продовженню. Що на практиці означає – на невизначений строк, оскільки ніхто не знає на скільки ще Кабмін продовжить карантин.

Як слідує з пояснювальної записки до Закону № 731-IX – автоматичне продовження процесуальних строків призводить до зловживання сторонами процесуальними правами, суд позбавлений можливості перейти до наступної стадії у зв’язку з продовженням попередніх строків, або рішення судів першої інстанції не набирають законної сили, оскільки строки подачі апеляційної скарги продовжуються. Такі обставини суттєво перешкоджають здійсненню ефективного судочинства.

Але тепер процесуальні строки будуть обчислюватись наступним чином.

Тепер за заявою учасників, суд може поновити процесуальні строки, при умові визнання причини їх пропуску поважними і в тому числі такими, що зумовлені обмежувальними заходами, що були впровадженні у зв’язку з карантином.

Також, за заявою особи підлягає продовженню процесуальний строк, що встановлений судом, якщо неможливість здійснення такої процесуальної дії у відведений строк обумовлена карантинними обмеженнями.

Таким чином, автоматичне продовження строків скасовується, а для того щоб поновити такий строк, учаснику справи потрібно подати заяву і вказати у ній поважну причину (пов’язану з карантинними обмеженнями), що спричинила пропуск відповідних строків.

Прикладом таких поважних причин можуть бути:

 • неможливість складення процесуального документу у зв’язку з обов’язковою обсервацією особи,
 • неможливо потрапити додому з іншої країни у зв’язку з обмеженнями міжнародного сполучення,
 • або навіть заборона виходити з помешкання (ніхто не гарантує, що жорсткі карантинні заходи не будуть знову запровадженні),
 • а також інші буденності охопленого коронавірусною пандемією світу.

А щодо строків, які вже були автоматично продовженні до набрання чинності Закону № 731-IX, то вони закінчуються через 20 днів після набрання чинності цього Закону. Закон набирає чинності 17.07.2020, і як наслідок такий строк продовжується до 5 серпня 2020 року. Варто додати, що протягом цього 20-денного строку сторони мають право на продовження процесуальних строків з підстав, що встановлені цим Законом.

Менчак Ілля , юрист Адвокатської фірми «Єфімов та партнери»

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

 • 21232

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 21232

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст