Главная Ссылки ... Зберігання пального для власних потреб - ліцензування Зберігання пального для власних потреб - ліцензува...

Зберігання пального для власних потреб - ліцензування

В грудні минулого року в черговому законі про зміни до Податкового кодексу України було визначено новий вид ліцензії на пальне, а саме – зберігання пального виключно для власних потреб.

Чим відрізняється ліцензія на зберігання пального для власних потреб від ліцензії на зберігання пального?

Дослідивши дане питання юристи компанії OGP вказують на основні відмінні риси даних визначень.
Визначення даного виду діяльності залишилося незмінним для обох ліцензій – зберігання власного або отриманого від інших пального.

У разі, якщо підприємство тримає на складі пальне виключно для власного споживання чи промислової переробки, то відповідно йому потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального для власних потреб. Якщо компанія надає послуги зі зберігання пального іншим суб’єктам господарювання, то такій компанії необхідно отримувати ліцензію на зберігання ( не для власних потреб).

Вартість, термін та орган видачі обох ліцензій є однаковим. Тобто, вартість становить – 780 грн. в рік, термін – 5 років, орган видачі – Головне Управління ДПС по областям (по місцю знаходження складу).
Дані ліцензії відрізняються пакетом документів, які подаються для отримання останніх.

Детальніше про список документів:

https://ogp.ua/uk/ahrarne-pravo/litsenziia-na-zberihannia-palyva


Нагадаємо, що для ліцензії на право зберігання пального подаються: документи на землю (право власності або оренди); документи на будівлю (право власності або акт/сертифікат введення в експлуатацію будівлі); дозволи з охорони праці (виконання робіт та експлуатація машин підвищеної небезпеки).

Для отримання ліцензії на право зберігання пального для власних потреб подається лише заявка, в якій обов’язково вказується адреса складів та загальна місткість резервуарів. Термін розгляду документів теж залишився незмінний, як і для всіх дозволів в сфері обігу пального – 20 календарних днів.

Штрафи за діяльність без ліцензії: окремо за зберігання пального без зазначеного документа – 500 000 грн., надання послуг, якщо у підприємства ліцензія на зберігання пального для власних потреб – 500 000 грн..
Фінансові санкції стосовно даного виду діяльності без документів почали діяти з 1 квітня 2020 року.

Варто пам’ятати про обов’язкову подачу форми 20-ОПП в податкові органи в разі, якщо місце зберігання пального не збігається з юридичною адресою фірми.

Найбільш актуально отримати ці документи є для фермерських господарств, для підприємств, які надають послуги з перевезення.

Підготовлено юристами OGP.UA

Просмотров : 1049
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст