1
0
2171
Все частіше в засобах масової інформації з’являються відомості про проведення обшуків в банківських та інших фінансових установах, арешти їх топ-менеджерів та їх майна.
Отже, як можна захиститися від неправомірних дій правоохоронців?
Ніяк.
Найчастіше в Україні порушують кримінальні справи по наступному фінансовим статтям:
Як правила, такі справи порушуються за заявами акціонерів банку (ст.ст. 190, 191, 388 КК України) та за повідомленням НБУ або Фонду гарантування вкладів.
На жаль, правоохоронна система в Україні побудована таким чином, що на стадії досудового розслідування до вручення підозри, працівники спеціальних структур можуть користуватися всіма засобами тиску на бізнес (прослуховування, арешт майна, обшуки та виїмки документів), а підозру або обвинувачення взагалі не пред’являти. Чинним КПК не передбачено можливості права особи, яка не є підозрюваною або обвинуваченою, подавати клопотання, скарги та інших процесуальних документів.
Яким чином отримати інформацію про відкриті кримінальні правопорушення?
Контрагентам фінансової установи можуть надходити різного роду запиту про надання інформації із зазначенням номеру кримінального провадження. Крім того, якщо правоохоронний орган звертався до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до документів, розкриття інформації про телефонні дзвінки, накладення арешту, проведення експертизи то в реєстрі судових рішень можна буде відслідкувати відповідну інформацію ввівши в пошук назву юридичної особи. Після цього, у фабулі справи буде описано підстави для здійснення досудового розслідування.
Для упередження негативних наслідків можна зробити наступні дії:
Відповідно до норми ст. 168 КПК України, тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду.
Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об’єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов’язаний з подоланням системи логічного захисту.
У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід’ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
На жаль, дана норма не дуже допомагає власнику майна, оскільки з метою тиску на особу, слідчий зазначає про те, що відповідна техніка є навіть знаряддям вчинення злочину.
В практиці нашої юридичної компанії зустрічалися випадки, коли навіть протягом року слідчим не було проведено копіювання інформації з вилученої комп’ютерної техніки або експертизи щодо втручання у її роботу.
Тому, для убезпечення від неправомірного втручання під час обшуків та вилучення майна, рекомендуємо зберігати інформацію у спеціальних дата-центрах, яких в Україні з’являється дедалі більше.
Автор статті: Віктор Шерегі
партнер Юридичної компанії «ТИТАН»
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
455
Коментарии:
0
Просмотров:
968
Коментарии:
0
Просмотров:
370
Коментарии:
0
Просмотров:
462
Коментарии:
0
Просмотров:
397
Коментарии:
0
Просмотров:
705
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.