3
2
13302
Сьогодні є досить поширеним будівництво так званих зблокованих будинків, які ще називають таунхауси та дуплекси.
Будинки такого типу можна будувати на землях з цільовим призначенням «02.03. Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку», проте не все в реаліях. Доволі часто на землях для будівництва індивідуального будинку зводяться 4-х або 5-ти поверхові будинки, а це вважається як нецільове використання земельної ділянки та може створити загрозу навіть знесення таких будівель.
Визначення садибного будинку та зблокованого дається в державних будівельних нормах (ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій»).
Садибний будинок (індивідуальний будинок) - житловий будинок з присадибною ділянкою та господарськими спорудами, призначеними для одного домогосподарства, тобто для однієї сім’ї.
Зблокований житловий будинок - будинок квартирного типу, що складається з двох і більше квартир, кожна з яких має безпосередній вихід на при квартирну ділянку або вулицю. Тому приклад — дуплекси, будинок садибного типу, що розподілений на декілька окремих незалежних частин, що мають окремий вихід на двір. Тобто, буднормами розмежовано поняття зблокованого житлового будинку та садибного будинку (індивідуального будинку). Будівництво зблокованих багатоквартирних будинків на індивідуальних садибних ділянках суперечить законодавству. Не дарма українським класифікатором видів цільового призначення землі передбачено два види цільового призначення земельних ділянок для цілей будівництва житлових будинків: для індивідуального житлового будинку та багатоквартирного.
Тому, у разі зведедення багатоквартирного будинку на землі відведеній для індивідуального житлового будинку, власнику такої земельної ділянки слід розробити проект землеустрою щодо зміни цільового призначення. По-перше, аби те, що, зведено на землі відповідало її цільовому призначенню, по-друге, будівельний паспорт видається за умови наявності правовстановлюючих документів на земельну ділянку та відповідного цільового призначення.
Трапляється й таке, що на землях із цільовим призначенням «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку» здаються в експлуатацію багатоквартирні будинки на 10-20 квартир, але не будемо поглиблюватись у такі «схеми».
Аби власнику або забудовнику земельної ділянки не позбутися своєї власності, то перед будівництвом слід уважно вивчити документи на землю, цільове призначення землі повинно збігатися з тим, що буде на ній збудовано.
Крім того, під час ініціювання зміни цільового призначення, обов’язково слід ознайомитись із генеральним чи детальним планом населеного пункту, оскільки все залежить від того, в якій зоні знаходиться землям та чи передбачає функціональне призначення цієї території будівництво багатоповерхівки.
А що ж не заборонено будувати на земельних ділянках відведених для індивідуальних житлових будинків?
В межах присадибних ділянок можна будувати одноповерхові, не більше двох квартир будинки-таунхауси, або, іншими словами, зблоковані житлові будинки та приміщення для підприємницької діяльності, які є складовою житла.
На запит департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради з цього питання Держгеокадастр надав роз’яснення від 31.03.2021 № 18-28-0.213-3694/2-21. Позиція така — будівництво будинків зблокованого типу на землі з цільовим призначенням — для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка)» не відповідає цільовому призначенню такої земельної ділянки.
Цільове призначення землі відведеної під будівництво зблокованих будинків повинно бути визначено як «02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».
Така позиція Держгеокадастру дуже спірна, але все одно власникам землі не варто ризикувати. Якщо держава почне пред’являти фізичним особам претензії з цього приводу — справа дійде до суду.
Автор новини: Марія Дубенкова.
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
364
Коментарии:
0
Просмотров:
271
Коментарии:
0
Просмотров:
528
Коментарии:
0
Просмотров:
411
Коментарии:
0
Просмотров:
781
Коментарии:
0
Просмотров:
1229
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Значить санкція 52 КУпАП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#n319 передбачає штраф аж 500 грн й не передбачено знесення, яке є виключною мірою за наявності аварійності й небезпечності...з узагальнення судової практики по 376 ЦК можна почитати. Тому тайтл статті явний клікбейт, автор чомусь нагнітає. Якщо майно вже в морі об'єктів цивільних прав й відповідно в ДРРП, то його знесення це збіг багатьох обставин, от я приклади приводив в Анотації з посиланням на судові рішення
Детальний опис підстав для знесення не навожу у матеріалі, хоча й вони існують.