13
0
3523
Під гуркіт пострілів полишити свій дім: сьогодні цей сюжет знайомий українцям.
У стані страху й потрясіння люди із поспіхом вдаються до від’їзду за кордон. Водночас, щільно заховавши цінні речі та валютні заощадження в салоні власного авто від випадків можливого пограбування на дорозі.
Натомість, правила митного контролю й перевірки багажу на час війни суттєвих спрощень не зазнали.
Як наслідок, без злого умислу звичайні люди потрапляють до переліку порушників.
Через банальне хвилювання й необізнаність, мандрівники раз-по-раз опиняються без особистих коштів, транспорту та із суворим штрафом "на руках".
Виявлена ж посадовцями у транспорті валюта розцінюється як недекларування або приховування товарів від митного контролю.
Такі обставини несуть для громадян потрійне покарання:
До прикладу: за невказані 12 000 євро, втрати людини можуть скласти 24 000 євро і вилучення авто.
Якщо ж два перші види санкцій законом чітко передбачені, то вилучення транспорту є зовсім не обов’язковим. Проте, на фоні необізнаності мешканців, такий вид заходу до них охоче застосовується.
Вказівка на необхідність вилучення особистого авто при виявленні вищевказаних порушень зазначена в ч. 2, ст. 511 Митного кодексу України. Але, дана норма закону містить суттєве уточнення: «якщо такі транспортні засоби підлягають подальшій конфіскації».
Конфіскації ж підлягають автомобілі із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використано для приховування товарів.
Такими спецтайниками є виготовлені сховища або обладнані та пристосовані конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу, з метою незаконного переміщення товарів через кордон (п. 53, ч. 1, ст. 4 МК України).
Тож, автомобіль підлягає вилученню та подальшій конфіскації, за умови, що такий зазнав попереднього переобладнання для протиправних цілей.
Користуйтеся консультацією: 4 умови вилучення авто для воєнних потреб
Зазначене твердження випливає і з позиції Верховного суду, викладеної у постанові від 27.02.2020 по справі № 420/5196/18.
Обсяги конструктивних змін авто враховуються й судами, з посиланням на п. 18 постанови Пленуму ВСУ від 03.06.2005 № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил».
Отже, виявлення прихованих валютних цінностей у багажнику, бардачку, серед особистих речей, під сидінням чи інших, передбачених заводом виробника нішах, не є підставою тимчасового вилучення та подальшої конфіскації авто.
При виникненні ж подібної ситуації та за наявності загрози вилучення авто, людині варто усно висловити власні зауваження. А за відсутності результату – внести їх письмово до протоколу.
Якщо авто все-таки тимчасово вилучено, доцільним є окреме оскарження такого рішення.
У протилежному ж випадку транспорт практикується утримувати аж до моменту завершення розгляду справи в двох інстанціях та повної сплати штрафу, що може сягати шість і більше місяців.
Варто звернути увагу, що за зберігання транспорту на митному складі окремо нараховується плата.
При виявленні ознак приховування або недекларування особою товарів, застосування тимчасового вилучення авто, що не зазнало конструктивних змін, не відповідає закону та судовій практиці.
Такий транспорт повинен залишатися в користуванні водія. А тимчасовому вилученню (до моменту вирішення справи) підлягають лише безпосередні предмети порушення митних правил (валюта, товари, інші цінності).
* Задля уникнення неприємностей на митниці варто дотримуватися основних умов:
Перевезення товарів в зазначених межах дозволяє обрати для переміщення "зелений коридор" .
Перевищення граничних розмірів вимагає проїзд через "червоний коридор" з обов’язковим декларуванням та підтвердженням суми банківськими документами (04.03.2022 підтвердження було скасовано, проте 13.03.2022 такий обов’язок знову повернули).
Іноземна валюта та валюта України звільнені від оподаткування митом.
Автор консультації: адвокат Дубчак Віталій
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
285
Коментарии:
0
Просмотров:
364
Коментарии:
0
Просмотров:
703
Коментарии:
1
Просмотров:
600
Коментарии:
0
Просмотров:
602
Коментарии:
0
Просмотров:
459
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.