Юриста, який обікрав шефа, користуючись затриманням, засудили до 10 років

28.07.2020    Просмотров:  851
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube
Юриста, який обікрав шефа, користуючись затриманням, засудили до 10 років - c5d55dba9b07bc7e3605d9a5f16854c8_5f20796ded69b.png

Шевченківський суд за крадіжку засудив чоловіка до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 17 липня.

У квітні 2016 року бізнесмена Євгена Казьміна затримали працівники СБУ за підозрою у фінансуванні сепаратизму.

Обвинувачений протягом 10 років надавав Казьміну правову допомогу та володів інформацією щодо його майнового стану. Після затримання шефа в нього начебто виник умисел на заволодіння коштами, які зберігались у банківських сейфах. Для реалізації плану він залучив жінку – довірену особу Казьміна, яка мала доступ до сейфів у «Комерційному Індустріальному Банку», власником якого був Казьмін.

Ключі від сейфі були вже вилучені співробітниками СБУ, які не знали до чого ці ключі. Юрист начебто підійшов пообіцяв їм, що коли вони дадуть ключі довіреній особі Казьміна, то вона видасть їм паспорт громадянина РФ на ім’я підозрюваного.

Працівник СБУ, не знаючи про злочинний намір, віддав ключі юристу та його спільниці і ті удвох поїхали в банк і забрали гроші: 163 250 доларів США, 2 676 євро та 529 836 грн. Крім того, вони взяли паспорт громадянина Російської Федерації, який того ж дня передали слідчому СБУ.

Крім того, СБУ знайшла частину готівки, яка не була поміщена до банківського сейфу. Гроші мали статус тимчасово вилученого майна і не були арештовані.

Згадайте новину: Судді Анатолію Целуху з Одеси дали 7 років за хабар: детектор жучків не допоміг

Через півтора місяці жінка, яка була довіреною особою бізнесмена, подала слідчому заяву про повернення цих коштів і забрала їх. Йшлося про 175 250 грн., 47 979 доларів США, 50 070 російських рублів та 8 485 євро. Жінка передала гроші своєму спільнику юристу.

У вироку згадується, що юрист нібито віддав спільниці 20 тисяч доларів за мовчання, а решту привласнив.

Загалом власнику коштів завдано збитків на 6,4 млн грн у гривневому еквіваленті. З-під варти він вийшов у вересні 2016 і згодом продав банк.

Обвинувачений вину не визнав і казав, що потерпілий звільнив його з робити і був винен гроші та обіцяв розплатитись квартирами. Гроші він не викрадав і його обмовляє жінка, якій відводять роль спільниці. Говорив, що у приміщення з сейфами заходила вона, коли він чекав її осторонь. Перед цим жінка сказала, що має домовленість зі слідчими про повернення їй 50 тисяч доларів, вилучених з її квартири. По поверненню в СБУ жінка начебто віддала об’ємну сумку.

Допитаний як свідок працівник СБУ казав, що у банк з жінкою їздили оперативники. Але з камери відеоспостереження вбачається, що в будівлю заходили тільки жінка і чоловік. У кімнату з комірками зайшли жінка і чоловік, а також працівник банку. На виході обвинувачений несе портфель, який ледве застебнутий від вмісту.

Попри заперечення обвинуваченого, суд вирішив, що його вина доведена.

Чоловіку дали 10 років позбавлення волі і стягнули 5,9 млн грн матеріальної шкоди 10 тис. грн компенсації. У строк покарання зараховано період перебування під вартою з 26 червня 2017 року як один день за два.

Жінку, яка відповідала за облік та збереження готівкових грошових коштів у банківських сейфах потерпілого, 2017 році засудили за крадіжку цих коштів – суд затвердив угоду обвинуваченої з потерпілим. Суд призначив їй 5 років позбавлення волі, але звільнив з іспитовим строком 1 рік.

851
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные статьи
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
0