Главная Блог ... Консультации от юристов Яку систему оподаткування краще обрати фрілансеру для здійснення підприємницької діяльності? Яку систему оподаткування краще обрати фрілансеру ...

Яку систему оподаткування краще обрати фрілансеру для здійснення підприємницької діяльності?

Отключить рекламу
 - tn1_0_89326100_1598341904_5f44c310da1ad.jpg

Яку систему оподаткування краще обрати фрілансеру для здійснення підприємницької діяльності?

1. Фрілансер - ФОП.

Фрілансер може здійснювати свою господарську діяльність в статусі як физична особа-підприємець (далі - ФОП) або здійснювати незалежну професійну діяльність (самозайнята особа).

Фрілансер в статусі ФОП. Як підприємець фрілансер може обрати спрощену або загальну систему оподаткування.

Спрощена система оподаткування залежить від групи, яку фрілансер обере:

1-я група - не підходить, так як на ній можна надавати тільки побутові послуги для населення, і здійснювати підприємницьку діяльність на ринках.

Єдиний податок – ставка податку становить 210,20 грн (2102 грн*10%), сплачувати необхідно щомісяця якщо навіть не отримуєте дохід. Ліміт доходу - 1 млн грн на рік. Відсутність найманих працівників.

2-я група: ФОП-фрілансер щомісяця сплачує 944,6 грн (4723 грн*20%) єдиного податку в 2020 році. За рік ваш дохід повинен не перевищувати до 5 млн грн. Кількість найманих працівників не повинна перевищувати 10 працівників.

1 та 2 групи ФОП декларацію та звіт подають раз в один рік протягом 60 календарних днів після завершення року, що передує наступному (пункти 49.18.3 та 296.2 ПК України). Термін сплати єдиного податку до 20 числа (включно) поточного місяця або авансовим внеском за весь звітний період (п. 295.1 ПК України).

3-тя група єдиного податку для фрілансера є найбільш оптимальною. Єдиний податок сплачується раз в один квартал, що становить 5% від доходу, якщо фрілансер звичайно не платник ПДВ. З ПДВ – це 3 % від доходу Якщо не отримуєте дохід - податки не сплачуєте. Ліміт доходу за рік - 7 млн ​​грн. Кількість найманих працівників необмежений.

Декларація подається щоквартально протягом 40 календарних днів (пункт 49.18.2 та 296.3 ПК України).

Термін сплати єдиного податку становить 10 календарних днів після останнього дня подання декларації за квартал (п. 295.3 ПК України).

Користуйтеся консультацією: Оренда приміщення у фізособи, якщо орендар є фізичною особою-підприємцем чи фізособою (громадянином): куди і як сплачувати ПДФО, відповідальність за несвоєчасну сплату податку?

ЄСВ для ФОП - фрілансер.

Не забуваємо і про ще один обов'язковий платіж для ФОП - ЄСВ, сплачувати слід раз в квартал. Мінімальний страховий соціальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати - 3117,18 грн. за квартал в 2020 році.

Загальна система оподаткування для ФОП – фрілансер передбачає сплату 18% ПДФО, 1,5% військового збору і 22% ЄСВ з чистого доходу (доходи мінус витрати, пов'язані з підприємницькою діяльністю).

2. Фріланчер який здійснює незалежну професійну діяльність. Фізична особа - фріланчер, що обрав систему оподаткування як самозайнята особа, не може бути підприємцем або найманим працівником, та використовувати найману працю більш ніж чотирьох фізичних осіб.

Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб (пп. 14.1.226 ПК України).

Фрілансер, що здійснює свою діяльність як самозайнята особа раз на рік подає декларацію про майновий стан та доходи, сплачують 18% ПДФО і 1,5% військового збору з чистого доходу (доходи мінус витрати, пов'язані з діяльністю) (ст. 178 ПК України). Також щоквартально сплачують ЄСВ - 3117,18 грн в 2020 році та подає звіт з ЄСВ за рік.

ВИСНОВОК.

Отже, підсумовуючи вищевикладене для ФОП-фрілансера найоптимальнішою групою для здійснення підприємницької діяльності буде 3 група єдиного податку; 2 група не дозволяє займатися зовнішньоекономічною діяльністю - свої послуги фрілансер можете надавати лише населенню України та платникам єдиного податку (ФОП, юридичні особи).

Також для фрілансера, що надає послуги іноземним компаніям, оптимальною буде 3 група спрощеної системи оподаткування з 5 % ставкою єдиного податку.

Друзі приєднуйтесь до цікавого телеграм каналу з питань оподаткування та аналізу судової практики:

https://t.me/tax_time

Також приєднуйтесь у Facebook на сторінку з податків та аналізу актуальної судової практики за посиланням:

https://www.facebook.com/groups/348779835713592/

Автор консультації: Адвокат Василь Хітько

  • 7089

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 7089

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    спасибо за статья, но по граничным суммам есть нюанс, в 2020 году граничный размер 6,5 млн.

    26.08.2020 18:20

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати