03.11.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Як вплине на українців скасування радянських санітарних норм житла

З 1 січня 2017 року в Україні повністю втрачають свою дію санітарні, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні, санітарно-епідеміологічні, протиепідемічні, гігієнічні правила і норми, державні санітарно-епідеміологічні нормативи та санітарні регламенти, які були прийняті радянською владою до 24 серпня 1991 року. Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів України прийняв ще 20 січня 2016 року, яке вступає в силу з 1 січня 2017 року.

Вказаним розпорядженням скасовуються абсолютно всі санітарні норми радянського періоду, починаючи від санітарних норм житлової площі на людину, закінчуючи санітарними нормами рівня шуму в приміщенні. Це десятки нормативно-правових актів. Як вказують урядові ініціатори таких змін, зменшення санітарного регулювання сприятиме розвитку бізнесу, призведе до дерегуляції, і позитивно вплине на інвестиційний клімат в країні. Пояснюють, що багато норм було прийнято після війни і в більшості своїй вони втратили свою актуальність.

Пользуйтесь консультацией: Что делать, если качество коммунальных услуг неудовлетворительное: права потребителя

Це все красиві слова і на мою думку, при аналізі таких глобальних змін потрібно індивідуально підходити до кожної санітарної норми і розуміти, яку функцію така норма виконує, як впливає на захист наших громадян. Адже скасування деяких з них може негативно вплинути на здоров’я і безпеку багатьох українців.

Спробуємо розібратись

Зрозуміло, що, наприклад, діюча вимога радянських санітарних правил для підприємств громадського харчування 19.03.1991 року прийняття, яка регламентує, що обідні зали в закладах харчування повинні бути звернені на південь і південний схід, а вигрібні ями таких закладів повинні чиститись при заповненні відходами на 2/3 або доцільність використання візків для збору брудного посуду, - м’яко кажучи, є непрацюючим атавізмом. Зараз є сучасні тенденції до контролю закладів харчування і з 2002 року введені паралельні Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства. І також є окремо вимоги, наприклад, до миття столового посуду з 2005 року. Тому, відміна радянських санітарних норм для підприємств громадського харчування жодним чином не вплине на безпекову складову українця – споживача.

Та як бути, наприклад, із захистом громадян від шкідливого шуму в квартирах. Зараз на території України діють санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і громадських будівель і на території житлової забудови, затверджені ще в 1984 році. Мені особисто не зрозуміло, які показники шуму будуть вважатись шкідливими після скасування цих санітарних норм. Адже Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" при визначенні рівня шкідливого шуму посилається саме на санітарні норми. При їх скасуванні, питання захисту від шуму залишається відкритим. На сьогодні санітарні норми дозволяли провести експертизу і, наприклад, довести, що потужний кондиціонер ресторану на першому поверсі за рівнем шуму шкідливо впливає на мешканців другого поверху. Як буде після відміни цих санітарних норм - невідомо.

Користуйтесь консультацією: Що робити, якщо сусід заважає жити?

Що стосується того, що в багатьох новинах українців лякають відміною санітарних норм житлової площі, то тут можу сказати: хвилюватись не потрібно. Адже норма житлової площі визначена Житловим кодексом, а не санітарними нормами і становить 13,65 кв.м. на одну особу. Ця норма застосовується, наприклад, при наданні житла або при визначенні порядку користування квартирою між власниками. Більше того, при приватизації квартири ця норма є ще більшою і складає 21 кв.м. на кожного мешканця (норма безкоштовної передачі житлової площі).

Підсумовуючи, хочу сказати, що в Україні паралельно діють вже нові санітарні норми, прийняті за часи незалежності і в більшості випадках, скасування старих радянських негативно на українців не вплине.

Однак, я все ж таки б закликав ініціаторів таких змін зробити чіткий аналіз діючих нових і старих санітарних норм, для запобігання прогалин в законодавстві, якими зможуть скористатися несумлінні підприємці, роботодавці та громядяни, завдаючи шкоди простому українцю.

Автор: Антон Бойко

Джерело: Обозреватель

Користуйтесь консультацією: Затопили квартиру – що робити? Оформлюємо документи та відшкодовуємо шкоду

3
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення