Главная Юридический мир ... Таблоид Як унікальний український супутник за $281,6 млн. потрапив в Росію? Як унікальний український супутник за $281,6 млн. ...

Як унікальний український супутник за $281,6 млн. потрапив в Росію?

Отключить рекламу
 - 0_72751300_1518861432_5a87fc78b1a80.jpg

​Космічний апарат «Либідь» повністю зібраний, пройшов усі випробування і перебуває у режимі зберігання на території Росії

Згадайте новину: Новий рекорд на орбіті: американка Пеггі Вітсон більше року прожила на МКС!

Український телекомунікаційний супутник «Либідь» виготовлений канадською компанією «MacDonald, Dettwiler and Associates Corporation» не потрапив ні в Україну, ні на орбіту, тому, що після анексії Криму канадці оголосили стан форс-мажору. Він пов’язаний з втратою наземного сегменту супутникової системи зв’язку, збудованої поблизу Євпаторії. Про це йдеться у відповіді Державного космічного агентства України на запит Громадського радіо. Фінансування проекту здійснювалось за рахунок кредитних коштів від Канадської Експортної Агенції (EDC), залучених під державні гарантії Уряду України. Сума контракту становить $281,6 млн. Супутник «Либідь» виготовляли на російському підприємстві «Інформаційні супутникові системи» (ІСС), місто Желєзногорськ, бо воно є одним із субпідрядників канадської компанії MDA.

Картинки по запросу Космічний апарат «Либідь» повністю зібраний, пройшов усі випробування і перебуває у режимі зберігання на території Росії

«MDA зобов’язана передати замовнику супутник «під ключ» на орбіті. Згідно з план-графіком робіт, складання і випробування супутника «Либідь» закінчилося у квітні 2014 року на російському підприємстві ВАТ «Інформаційні супутникові системи» (ІСС), м. Желєзногорськ. За план-графіком супутник після випробувань повинен бути відправлений на космодром Байконур у квітні 2014 року. Проте у лютому 2014 р. компанією MDA було оголошено стан форс-мажору, пов’язаного з втратою наземного сегменту супутникової системи зв’язку, збудованого поблизу Євпаторія в результаті анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим», — написали у відповіді на запит.

Згадайте новину: Туристичний путівник по Марсу

У Державному космічному агентства України зазначають, що втрата наземного комплексу управління супутником призвела до суттєвої затримки графіка виконання робіт за контрактом та пов’язаного з цим значного збільшення вартості проекту.

За умовами контракту та план-графіком супутник не транспортується на територію України, а повинен бути доставлений з підприємства-виробника безпосередньо на космодром Байконур.

«На сьогодні ДКА разом з іншими центральними органами виконавчої влади та державним підприємством «Укркосмос» продовжує здійснювати заходи щодо забезпечення реалізації проекту створення національної супутникової системи зв’язку із супутником «Либідь». Розроблено та прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 року щодо завершення реалізації проекту створення національної супутникової системи зв’язку», — повідомили у Державному космічному агентства України.

Вспомните новость: Битва за Луну начинается - Bloomberg

Там додали, що ДП «Укркосмос» самостійно подолало форс-мажор за рахунок власних коштів понад $1 млн., збудувавши на своїй території наземний сегмент у альтернативній конфігурації.

Картинки по запросу Космічний апарат «Либідь» повністю зібраний, пройшов усі випробування і перебуває у режимі зберігання на території Росії

«Для забезпечення запуску супутника тимчасово орендовано у компанії «Telespazio» (Італія) наземну станцію управління. Наразі вирішується питання завершення виготовлення ракети-носія», — зазначили у Держагенстві. Там додали, що розслідування з цього приводу проводить Національне антикорупційне бюро України з квітня 2016 року.

Згадайте новину: Новий рекорд на орбіті: американка Пеггі Вітсон більше року прожила на МКС!

Джерло: hromadskeradio.org

  • 1462

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1462

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст