192
0
7752
ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ
Підставою для надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань є:
-документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (райони проведення антитерористичної операції та терміни її проведення визначаються Антитерористичним центром при СБУ);
-документи про направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції;
-документи про їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення:
ЦЕ - витяги з наказів, директив, розпоряджень,
витяги з посвідчень про відрядження,
витяги з журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій,
витяги з книг нарядів,
витяги з графіків несення служби,
витяги з звітів, зведень, донесень;
витяги із матеріалів спеціальних (службових розслідувань за фактами отримання поранень);
можуть бути також грамоти, фотографії (оригінали); газетні матеріали того періоду, який потребує підтвердження; документів потрібного періоду, де зазначені прізвище, ім’я та по батькові заявника; інших документів, на підставі яких можливо зробити достовірний висновок про участь у бойових діях або розмінуванні; акт на виконання робіт із розчистки місцевості від вибухонебезпечних речовин (бойових мін).
За відсутності через незалежні від заявника причини необхідних документів, які підтверджують його право на отримання статусу учасника бойових дій, дозволяється брати до уваги показання очевидців, які в період, що потребує підтвердження, проходили військову службу чи працювали разом із заявником.
+
-довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за формою згідно з додатком 1 до «Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014р. №413.
*форма довідки *
Додаток 1 до Порядку
Кутовий штамп військової частини
(органу, підрозділу), установи, закладу
ДОВІДКА
про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України
Видана
(військове (спеціальне) звання, прізвище, ім’я, по батькові)
про те, що він (вона) дійсно в період з по безпосередньо брав (брала) участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції
.
Підстава: .
Ця довідка є підставою для надання особі статусу учасника бойових дій.
(найменування посади, військове (спеціальне) звання командира
(начальника) військової частини (органу, підрозділу) чи іншого
керівника установи, закладу)
(підпис) (ініціали та прізвище)
М.П.
*
Відповідно до листа Міністерства оборони України від 24.10.2014 р., визначено такий перелік документів, які подаються до комісії Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій:
–довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України ( за формою згідно з додатком 1 до постанови КМУ № 413 від 20.08.2014 р)
– витяги із наказів по стройовій частині про убуття (прибуття) до військової частини після виконання завдань антитерористичної операції;
– копії посвідчень про відрядження;
– список військовослужбовців військової частини А0000 Збройних Сил України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь у антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції (зразок документу надається у листі МОУ).
Інформація про участь військовослужбовців в антитерористичній операції заноситься до особової справи або військового квитка та засвідчується командиром військової частини й гербовою печаткою.
Учасники АТО, звільнені з військової служби, документи подають через комісії обласних військових комісаріатів та міського військового комісаріату міста Києва.
Вказані документи у місячний строк після завершення особами виконання завдань АТО в районах її проведення (тобто, після повернення) командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів зобов’язані подати на розгляд відомчих комісій,утворених у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади чи інших державних органах, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, в складі яких проходили службу чи працювали особи.
Ось адреси відомчих комісій:
Міністерство внутрішніх справ України
Центральна комісія МВС з розгляду питань повязаних з установленням статусу учасника бойових дій
01024 м. Київ, вул. Академіка Богомольця 10,
тел.. (044)2547851, . (044)2561175
Прийом документів здійснюється через Департамент режимно-секретного та документального забезпечення МВС
Міністерство оборони України
Департамент кадрової політики Міністерства оборони України
комісія Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій
03168 м. Київ-168, пр-т Повітрофлотський, 6
Також списки військовослужбовців подаються в електронному вигляді Microsoft Excel (версія 97 – 2003) на автоматизовану систему управління Збройних Сил України “Дніпро” Deg_dkp@dod.ua. Для оформлення документів, які подаються до комісії Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій, слід використовувати аркуші паперу формату А4 (210 х 297 міліметрів). Документи повинні мати поля: не менше 30 – 35 міліметрів – ліве; 10 – 15 міліметрів – праве; 20 – 25 міліметрів верхнє та нижнє.
Служба зовнішньої розвідки України
Комісія з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій
тел.. (044)4816209
Міністерство інфраструктури України
Комісія з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій
01135 м. Київ просперт Перемоги, 14, кімната 805, тел.. (044)3514156
Адміністрація державно ї спеціальної служби транспорту
Створено комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.
02094, м. Київ, вул. Магнітогорська, 5., тел. (044)2928314, тел. (044)2925575
Державна пенітенціарна служба України
Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.
04050. м. Київ, вул. Мельникова 81, тел. (044)2073458
На сайті ДПтСУ є створено окремий розділ «Соціальний захист учасників АТО»
Управління державної охорони України
Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.
м. Київ вул. Садова 1/14 кабінет 24. тел.. (044)2540456.
Державна прикордонна служба України
Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.
01601, м.Київ -601, вул. Володимирська 26. тел. (044)5276274
Служба безпеки України
СБУ зазначила що розробила Наказ і Положення про Комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.
тел.. (044) 2555057
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації
Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій
тел. (044)2819493, (044)2819401, (044) 2819208
Державна служба України з надзвичайних ситуацій
Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій
01601 м. Київ, вул. О.Гончара, 55а
Відомча комісія вивчає документи і подає їх на розгляд міжвідомчої комісії, а в разі відсутності підстав, які підтверджуються документами, повертають їх до військових частин (органів, підрозділів), установ, закладів з метою подальшого доопрацювання.
ВАЖЛИВО ! У разі неподання командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником установи, закладу до комісії (відомчої) документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особа може самостійно звернутися до таких комісій.
*приклад заяви*
Центральній комісії МВС з розгляду питань повязаних з установленням статусу учасника бойових дій
вул. Академіка Богомольця 10, м. Київ, інд. 01024
Павлюка Руслана Сергійовича,
вул. Героїв Небесної Сотні, 8.
м., Волинська область, інд.44444
З А Я В А
про надання статусу учасника бойових дій
Я, Павлюк Руслан Сергійович (С-463249), підполковник, посада……….., в період з 19.07.2014р. по 19.10.2014р. захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення на території Луганської та Донецької областей із базовим місцем розташування у містах …………… Донецької області та містах…… Луганської області.
Вказаний факт підтверджую:
-довідкою про мою безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, виданою Краматорським МВ ГУ МВС України у Донецькій області 18.10.2014р. за №1/99999;
-документами про моє безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення -
наказами антитерористичного центру при СБУ від 06.04.2014р. №33/35т та від 08.04.2014р. №33/75т;
вказівкою МВС України від 12.07.2014р. №11111;
наказом УМВС України у Волинській області від 13.07.2014р. №111 о/с дск;
наказом антитерористичного центру при СБУ від 19.07.2014р. №111;
-документом про направлення (прибуття/відбуття) мене у відрядження до районів проведення антитерористичної операції та перебування у цих районах – посвідченням про відрядження від 18.07.2014р. № 111;
-документами про мою безпосередню участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України – книгою розстановки нарядів суб’єктів боротьби з тероризмом АТО на території Донецької та Луганської областей від 19.07.2014р. №1111дск;
-копією мого паспорта;
-свідченнями очевидців:
1.Прізвище Ім’я По батькові, адреса проживання, моб.тел;
2.Прізвище Ім’я По батькові, адреса проживання, моб.тел;
3.Прізвище Ім’я По батькові, адреса проживання, моб.тел;
4.Прізвище Ім’я По батькові, адреса проживання, моб.тел;
5.Прізвище Ім’я По батькові, адреса проживання, моб.тел,
власноручно написані письмові заяви яких додаються.
Відповідно до пункту 8 «Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення»,затвердженого постановою КМ України від 20.08.2014р. №413, якщо командир військової частини, підрозділу чи з’єднання зволікають з оформленням та переданням до комісії документів, особі надається право самостійно зібрати та передати на розгляд такий пакет документів.
Керуючись Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та «Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», затвердженим постановою КМ України від 20.08.2014р. №413,-
П Р О Ш У:
1. Надати мені статус учасника бойових дій.
2. Враховуючи, що накази антитерористичного центру при СБУ від 06.04.2014р. №33/35т та від 08.04.2014р. №33/75т містять інформацію, віднесену до державної таємниці; а наказ УМВС України у Волинській області від 13.07.2014р. №111о/с дск та книга розстановки нарядів суб’єктів боротьби з тероризмом АТО на території Донецької та Луганської областей від 19.07.2014р. №1111дск містять службову інформацію обмеженого доступу, а тому обіг вказаних документів та витягів із них можливий лише через режимно-секретні установи, прошу витребувати їх самостійно.
Додаток: -довідка про безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, видана Краматорським МВ ГУМВС України у Донецькій області 18.10.2014р. за № 1/111111– на 1 аркуші;
-фотокопії аркушів книги розстановки нарядів суб’єктів боротьби з тероризмом АТО на території Донецької та Луганської областей від 19.11.2014р. №1225дск – на аркушах;
-витяг із наказу антитерористичного центру при СБУ від 19.12.2014р. №104 – на ___ аркушах;
-світлокопія паспорта серії АС № - на аркушах;
-власноручно написані письмові заяви очевидців…… (прізвища та ініціали) – на ___ аркушах.
Всього додатку на аркушах. Не таємно.
12.11.2015р. підпис Р. С. Павлюк
*
ВАЖЛИВО! 1. Документи надаються в паперовому вигляді.
2. Для оформлення вищевказаних документів використовувати аркуші паперу формату А4 (210 х 297 міліметрів).
3. Документи повинні мати поля: не менше 30 – 35 міліметрів – ліве; 10 – 15 міліметрів – праве; 20 – 25 міліметрів верхнє та нижнє.
4. Всі копії документів повинні бути завірені підписом командира (начальника) військової частини (органу, підрозділу), установи, закладу та скріплені гербовою печаткою.
5.. До документів додати копії паспортів учасників АТО, завірені ними власноручно («З оригіналом згідно», далі підпис та ПІБ особи й дата завіряння копії).
Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.
Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції
01001 м. Київ, провулок Музейний, 12. Тел.. (044) 281-08-54.
Міжвідомча комісія розглядає документи, надіслані комісією, і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів та в місячний строк з дня надходження документів приймає рішення щодо надання статусу учасника бойових дій, про що інформує відомчу комісію.
У разі відмови в наданні статусу учасника бойових дій питання про надання особі зазначеного статусу може повторно виноситися на розгляд міжвідомчої комісії за рішенням Міністра соціальної політики.
ДЛЯ ЦИВІЛЬНИХ
Підставою для надання статусу учасника бойових дій працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення є:
документи, що були підставою для прийняття керівниками підприємств, установ, організацій рішення про направлення осіб у таке відрядження;
документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення,
документи про направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції,
документи про їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення:
ЦЕ - витяги з наказів, директив, розпоряджень,
витяги з посвідчень про відрядження,
витяги з журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій,
витяги з книг нарядів,
витяги з графіків несення служби,
витяги з звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень);
можуть бути також грамоти, фотографії (оригінали); газетні матеріали того періоду, який потребує підтвердження; документів потрібного періоду, де зазначені прізвище, ім’я та по батькові заявника; інших документів, на підставі яких можливо зробити достовірний висновок про участь у бойових діях або розмінуванні; акт на виконання робіт із розчистки місцевості від вибухонебезпечних речовин (бойових мін).
За відсутності через незалежні від заявника причини необхідних документів, які підтверджують його право на отримання статусу учасника бойових дій, дозволяється брати до уваги показання очевидців, які в період, що потребує підтвердження, проходили військову службу чи працювали разом із заявником.
+
довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за формою згідно з додатком 2 до «Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014р. №413
*форма довідки *
Додаток 2 до Порядку
Кутовий штамп підприємства, установи, організації
ДОВІДКА
про безпосередню участь особи в антитерористичній операції
Видана
(прізвище, ім’я, по батькові)
про те, що він (вона) дійсно в період з по безпосередньо брав (брала) участь в антитерористичній операції
.
Підстава: .
Ця довідка є підставою для надання особі статусу учасника бойових дій.
(найменування посади керівника підприємства, установи, організації)
(підпис) (ініціали та прізвище)
М.П.
*
Для надання статусу учасника бойових дій працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, керівники підприємств, установ, організацій в місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення зобов’язані подати на розгляд міжвідомчої комісії довідки за формою згідно з додатком 2 та документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.
Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції
01001 м. Київ, провулок Музейний, 12. Тел.. (044) 281-08-54.
Міжвідомча комісія розглядає документи і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів та приймає в місячний строк з дня надходження документів рішення щодо надання статусу учасника бойових дій, про що інформує керівників підприємств, установ, організацій та органи соціального захисту населення за місцем реєстрації особи.
ВАЖЛИВО ! У разі неподання керівником підприємства, установи, організації до міжвідомчої комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особа може самостійно звернутися до таких комісій.
НАПОЛЕГЛИВО РЕКОМЕНДУЮ надавати документи до комісії з супровідним листом (два екземпляри – один для комісії, інший Ваш, на якому комісія, що приймає документи, ПОВИННА поставити вхідний номер, дату та підпис особи, що прийняла документи). В разі відмови ставити вхідний штамп та розписуватись в отриманні, необхідно направити дані документи поштою цінним листом з описом вкладеного та повідомленням про вручення адресату. В описі вкладеного обов’язково необхідно прописати назву, номер та дату кожного документу із зазначенням кількості листів. Лист опису та чек відправлення зберігати до вирішення справи!
У випадку надання до комісії усіх необхідних документів, визначених постановою КМ України № 413 від 20.08.2014 р. та листом МОУ від 24.10.2014 року, при дотриманні усіх вимог, визначених у даному розділі, в разі відмови в наданні статусу учасника бойових дій, є два варіанти дій:
1) повторно надати документи на розгляд міжвідомчої комісії через міністерство соціальної політики (за рішенням Міністра соціальної політики);
2) оскаржувати рішення комісії в судовому порядку.
Крім того, у випадку повернення документів на доопрацювання й вимоги надати документи, які не передбачені переліком, теж потрібно оскаржувати дії комісії в судовому порядку (в разі відсутності можливості їх надати).
Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій розглядає документи, надіслані відомчою комісією, протягом одного місяця.
Посвідчення учасника бойових дій і нагрудний знак особам, яким надано статус учасника бойових дій, видаються органами Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, а також органами соціального захисту населення за місцем їх реєстрації.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
104
Коментарии:
0
Просмотров:
153
Коментарии:
0
Просмотров:
490
Коментарии:
0
Просмотров:
7855
Коментарии:
0
Просмотров:
497
Коментарии:
0
Просмотров:
599
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.