39
0
4693
Ні для кого вже не є секретом, що з 01 червня 2017 року українці отримали можливість подорожувати до Республіки Туреччина виключно із ID-карткою (новою формою паспорту громадянина України).
Не залишилися осторонь і ми, а тому вирішили на собі перевірити чи складно отримати таку бажану ID-картку.
Відразу зазначимо, що дана стаття не є єдиним правильним алгоритмом дій по отриманню ID-картки та ми не закликаємо вас робити так само, як було зроблено нами. Проте, наші дії привели до бажаного результату.
Оскільки, результат був досягнутий за мінімальні кошти та у найпростіший спосіб, то ми радимо все ж таки дослухатися до наших порад.
Користуйтесь консультацією: Все про біометричні документи в Україні
Головна порада - не стійте у багаточасових кілометрових чергах.
Сьогодні в Україні функціонують Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які є своєрідними посередниками між людьми та органами Державної міграційної служби України.
Через такий ЦНАП одного із районів міста ми вирішили подати документи на отримання ID-картки. Приїхавши к самому відкриттю ЦНАП о 09:00 годині ми побачили величезну чергу, яка у більшості своїй складалася із людей, що бажають подати документи на отримання закордонного паспорту нового зразка та/або ID-картки.
Консультантом було повідомлено, що в ЦНАП такі документи одночасно приймають лише два спеціаліста, прийом однією людини займає близько 25-30 хвилин. Тож, в цей день ЦНАП не зміг би прийняти всіх тих осіб, які вже з’явилися до його відкриття.
І тут ми знайшли вихід, яким радимо скористатися всім (до речі, працівники ЦНАПів також просять це робити) – онлайн реєстрація на прийом до ЦНАП.
На сайті ЦНАП м. Харкова (https://dozvil.kh.ua/index.jsp) під заголовком «Адміністративні послуги» є активна вкладка «Електронні послуги», натиснувши на яку перед вами з’явиться активна вкладка «Попередній запис на прийом».
Після натиску на таку вкладку вам буде запропоновано пройти швидку авторизацію шляхом зазначення свого ПІБ та мобільного телефону (ВАЖЛИВО! Зазначайте виключно свої ПІБ, оскільки саме за ними вас будуть запрошувати до спеціалістів). На мобільний вам буде надіслано код авторизації після вводу якого вам буде запропоновано обрати районний ЦНАП, до якого вам зручно буде подати документи.
Далі вам буде запропоновано обрати послугу. Обираємо ДМС (Оформлення паспорта громадянина України), а далі – «Подати заяву та документ».
Користуйтесь консультацією: Все про ID картку або новий паспорт громадянина України
Відразу зазначимо, що процедура онлайн-реєстрації для отримання вже готового документа майже нічим не відрізняється від процедури попереднього запису на подачу документів, єдине, що потрібно зробити – на останній вкладці вибрати послугу «Отримати готовий документ».
І вже на наступній вкладці ви обираєте зручний для вас день та час і натискаєте «Зареєструватись». Після чого система автоматично згенерує вам талон із порядковим номером черги (даний талом нічим не відрізняється від тих, які ви самостійно одержите простоявши декілька годин у черзі до електронного терміналу).
Друкуєте ваш талон і, у обраний вами день та час, з’являєтеся до обраного вами ж ЦНАП.
Відразу хочеться зазначити, що ми все одно не розуміли як буде відбуватися прийом документів.
І ось – настав день подачі документів. Ми спеціально обрали час посередині робочого дня, коли весь ЦНАП був переповнений людьми.
З нашим пакетом документів та талоном електронної черги через гущу людей ми підійшли до консультанта ЦНАП, який люб’язно взяв наш талон, подивився свої нотатки (як згодом виявилося – попередньо сформовані списки людей, що записали через онлайн-сервіс) та сказав – «будь-ласка, проходьте у кабінет до спеціаліста». Все про все зайняло хвилини три-чотири!
Ну а далі вже за процедурою. Подав усі передбачені документи, сплатив державне мито, сфотографувався, надав відбитки своїх пальців, підписав заяву, одержав опис, в якому було зазначено точну дату, коли буде готова моя ID-картка. Вся процедура зайняла не більше 25-30 хвилин!
В даній статті ми не будемо детально розписувати які саме документи треба подати і яке державно мито потрібно сплатити. Цією інформацією вже і так переповнена мережа, а, крім того, ви можете дуже легко знайти її на сайті будь-якого ЦНАП.
В одержаному описі буде зазначено індивідуальний номер адміністративної послуги (приклад - 05136-000443161-033-15) за допомогою якого ви зможете відстежувати стан виконання цією послуги (стан виготовлення вашої ID-картки). Для відстежування за таким номером Вам потрібно буде ідентифікуватися на сайті ЦНАП у особистому електронному кабінеті за допомогою електронного цифрового підпису.
Проте, якщо ви не маєте ЕЦП, то є й інший варіант відстежувати стан виготовлення вашої ID-картки.
Так, на сайті Державної міграційної служби України (https://dmsu.gov.ua) доступна послуга пошуку, але в якості параметрів пошуку вам необхідно буде ввести дані свого колишнього паспорту громадянина України.
Хочеться зазначити, що пошук на сайті міграційної служби дещо відрізняється від пошуку через особистий кабінет та не відображає стан виготовлення документа в реальному часі.
Отримання готової ID-картки.
За день до граничної дати видачі зазначеної у описі на мій мобільний телефон надійшло смс-повідомлення, що результат надання адміністративної послуги вже знаходиться у ЦНАП, через який ми подавали документи.
Ми знову вирішили не випробовувати долю та пройшли процедуру попереднього запису через онлайн-сервіс (про який ми вже писали на початку даної статті).
З’явившись у обраний нами день та час (а це було о 09:00 під саме відкриття ЦНАП) ми знову побачили ту ж саму жахливу картину – величезна черга знервованих людей, які навіть не давали пройти до вхідних дверей.
І ось – рівно о 09:00 годині відчиняються двері ЦНАП, до людей виходить консультант і називає прізвища людей з електронної черги, хто записався онлайн. Всіх інших направляють до єдиного електронного терміналу для отримання талону електронної черги.
Так сталося, що ми були першими і ID-картку нам видали хвилин за 10 (потрібно додатково встановити на неї чотири паролі та завантажити їх у систему). За ці ж 10 хвилин свій талончик у черзі отримали лише чоловік 5-6!
Тож, радимо вам, навіть благаємо - користуйтеся можливостями, що надала вам цивілізація та прогрес. Не витрачайте свій дорогоцінний час у чергах із вкрай знервованими та незадоволеними людьми. Користуйтеся послугою попереднього запису на прийом до ЦНАП і ви зможете відчути всі переваги цієї опції на собі.
Нехай щастить!
Автор статті: Адвокатское бюро АБ "Дмитрия Цыплицкого"
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
121
Коментарии:
0
Просмотров:
303
Коментарии:
0
Просмотров:
1006
Коментарии:
0
Просмотров:
425
Коментарии:
2
Просмотров:
401
Коментарии:
0
Просмотров:
458
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.