12
0
47131
Після 17 липня військовозобов’язаним, які не оновили персональні дані, представники ТЦК почнуть відправляти повістки рекомендованим листом. Мине близько двох місяців і можна з подивом дізнатися, що відносно вас начальник ТЦК виніс постанову зі штрафом у 17 000 грн.
Чому? Бо постановою Кабміну № 560 встановлено новий порядок виклику громадян до ТЦК, відповідно до якого, повістка вважатиметься врученою навіть у тому випадку, якщо вам її не вручили особисто – така собі презумпція винуватості.
ПОВІСТКИ ПОШТОЮ
Пунктом 28 Постанови Кабміну № 560 від 16.05.2024 року встановлено, що виклик громадян до ТЦК під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки.
Відповідно до пункту 30, повістка формується за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі називатиму Єдиний держреєстр призовників), що містить персональні дані чоловіків від 17 до 60 років, яка актуалізується з іншими реєстрами та базами даних.
Тобто, у Єдиному держреєстрі призовників вже містяться відомості про зареєстроване місце проживання особи, за якою і надсилатиметься повістка поштою.
Пунктом 34 визначено, що повістка може бути надіслана засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення на адресу після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.
ТОБТО, після 17 липня 2024 року кожному громадянину від 18 до 60 років, відомості про якого містяться у Єдиному держреєстрі призовників і який у ТЦК не уточнив свої персональні дані, може бути надіслана повістка поштою.
Фактично, постанова Кабміну встановлює презумпцію винуватості, бо ви зобов’язані були добровільно уточнити свої дані, але цього не зробили. А якщо не з’явитеся і проігноруєте лист – «відріжем газ, оштрафуємо».
КОЛИ ПОВІСТКА ВВАЖАТИМЕТЬСЯ ВРУЧЕНОЮ
Відповідно до пункту 41 вказаної постанови належним підтвердженням оповіщення про виклик до ТЦК у разі надсилання повістки поштою є:
Зверніть увагу: чинне законодавство не забороняє ТЦК викликати громадян повістками, надісланими поштою і до спливу 60-денного строку для уточнення персональних даних, тобто до 17 липня 2024 року.
Але у цьому випадку норми про вручення повістки незалежно від її особистого отримання ще не діють і притягнути до адміністративної відповідальності за неявку по повістці можна лише якщо повістку вручили під особистий підпис.
ЯКА ПОВІСТКА ДІЙСНА
Якщо отримана повістка не має хоча б одного з цих атрибутів – вона є недійсною. А тому таку постанову ТЦК можна буде оскаржити у судовому порядку.
ПІДСТАВИ ОСКАРЖЕННЯ
Може бути таке, що під час візиту поштаря ви були на роботі, у відрядженні, у лікарні або вийшли в магазин, за дитиною і він не застав вас у цей час вдома. Поштар проставить відмітку, що ви відсутні за адресою місця проживання і це для ТЦК буде належним підтвердженням вашого оповіщення та підставою для притягнення за ст. 210-1 КУпАП з накладенням штрафу 17 000 грн за неприбуття за повісткою, про яку ви навіть не мали уяви.
Як відбувається на практиці та що варто знати.
ПО-ПЕРШЕ, виконання зазначених норм про вручення поштового відправлення залежить від добросовісності працівника пошти.
У моїй судовій практиці були непоодинокі випадки, коли працівник пошти взагалі не відвідував адреси отримувачів кореспонденції, а чекає спливу терміну їх зберігання у поштовому відділенні, після чого повертає відправнику. А отримувач взагалі не знає, що на його адресу надсилалось поштове повідомлення.
ПО-ДРУГЕ, якщо поштар навіть приходить до будинку, щоб вручити поштове відправлення, то він не може попасти у під’їзд, оскільки вони обладнані кодовими замками та домофонами. Чекати навіть 10 хвилин, доки хтось з мешканців вийде, він не буде.
Стосовно осіб, які проживають у селах, то не у кожному селі є поштове відділення, тільки у досить великих.
У моїй судовій практиці з оскарження винесеної ТЦК постанови за ст. 210-1 КУпАП, під час розгляду справи у суді був перевірений рух поштового відправлення і з’ясувалось, що повістка 2 тижні пролежала у сільському поштовому відділенні та була повернута з відміткою про відсутність отримувача за адресою місця проживання, але у сусіднє село, де проживає адресат, взагалі не доставлялась.
ПО-ТРЕТЄ, не враховано, що робочий час поштаря збігається з вашим робочим часом. Тому ви перебуваєте на роботі й відсутні у себе вдома з поважних причин. А поштар не може вручити вам повістку, тому ставить відповідну відмітку про відсутність отримувача за місцем проживання.
Тож при оскарженні постанов за ст. 210-1 КУпАП, винесених з підстав неотримання повісток, досліджуються конкретні обставини доставлення поштового відправлення та причини відсутності особи за місцем проживання.
Автор консультації: адвокат Роман Сімутін
Джерело: адвокат Роман Сімутін
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
112
Коментарии:
0
Просмотров:
160
Коментарии:
0
Просмотров:
493
Коментарии:
0
Просмотров:
7893
Коментарии:
0
Просмотров:
498
Коментарии:
0
Просмотров:
601
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.