13
0
3626
Рано чи пізно, кожна людина задумується про покупку власної квартири, де з стильним ремонтом та душевною атмосферою. У мріях потенційний власник нерухомості вже починає підбирати меблі та продумувати дизайн навіть найменшого шматочка свого простору, і це абсолютно природно, проте починати
Водночас, як свідчить практика, навіть після гучних скандалів, пов»язаних з квартирними аферами, їх кількість абсолютно не зменшилась. Зрозуміло, що для покупки квартири необхідні значні інвестиції і чітке усвідомлення можливих ризиків.
Ризик №1. Недобудова
Якщо Ви інвестуєте в об»єкт, який ще будується, право власності зможете отримати лише після того як будинок буде прийнятий в експлуатацію. Явним плюсом такого інвестування є можливість придбання квадратних метрів значно дешевше, аніж в готовому вигляді. В той же час, інвестор дуже ризикує цією сумою в разі недобудови. Як правило, забрати потім свої гроші у забудовника – достатньо проблематично.
Ризик №2. Покупка «проблемної» нерухомості
У випадку покупки готової квартири важливо чітко переконатись в тому, що в ній не зареєстровані малолітні, неповнолітні особи, інваліди; квартира не знаходиться у заставі банку та щодо неї відсутні судові спори. Покупка квартир в новобудовах може створити проблему в разі відсутності необхідної реєстрації та дозволів або проблемними аспектами, пов»язаними із земельною ділянкою (документи, які посвідчують право власності/користування можуть бути скасовані або ж будинок може збудований на земельній ділянці з іншим цільовим призначенням).
Ризик №3. Шахрайство
Наразі дедалі виникає дедалі більше шахрайських схем, коли пропонується до продажу квартира, яка не належить тій людині, яка пропонує її купити. Такі люди, як правило, беруть завдаток і зникають, потім їх знайти та притягнути до відповідальності майже неможливо.
Ризик №4. Маніпуляції з договорами
Достатньо розповсюдженими є випадки укладання договорів покупки нерухомості на невигідних для покупця умовах, які дозволяють покупцеві абсолютно законно затягувати процес укладання договору або в майбутньому успішно його оспорити.
Як ми вже переконались, ризиків є достатньо багато, тому потенційному інвестору потрібен алгоритм дій, який допоможе унеможливити будь-які проблеми в майбутньому та насолоджуватись покупкою .
Крок №1. Перевірка репутації продавця
Першочергово, ще на етапі вивчення інформації про квартиру, потрібно перевірити інформацію про неї в інтернеті. При цьому, якщо мова йде про новобудово, то шукати слід за назвою комплексу і паралельно – по забудовнику. Треба розуміти, що деякі забудовники усвідомлюють те, що інформація про них в інтернеті – це перше, чим зацікавиться потенційний покупець. Саме тому, в деяких випадках такі компанії можуть просто оперативно моніторити та видаляти негативну інформацію.
Незайвою на цьому етапі стане і перевірка компанії в контексті: часу з моменту створення юридичної особи; репутації директора компанії, її засновників; відсутності ліквідаційних процедур, виконавчих проваджень; наявності судових спорів.
Крок №2. Перевірка «на проблемність»
Таку перевірку у випадку з новобудовами слід розпочинати з відвідання сайту Державної архітектурно-будівельної інспекції (http://monitor.mkk.kga.gov.ua/), на вказаному сайті розміщено інформацію про всі об»єкти, до яких у інспекції є питання.
У випадку покупки квартири на вторинному ринку, потрібно переконатись, що квартира не знаходиться під арештом, в ній не зареєстровано малолітніх, неповнолітніх осіб, а також інвалідів. Крім того, необхідно з’ясувати, хто є власником квартири, яким чином квартиру було придбано та хто буде безпосередньо підписувати договір купівлі-продажу.
Крок №3. Знайомство з об’єктом та вивчення документів
У випадку, якщо результати віртуального знайомства з забудовником та квартирою Вас влаштували, вже можна планувати безпосередній огляд об’єкта. У розмові з представникам продавця важливо також поцікавитись, за якою схемою здійснюється продаж квартири. Так, найпоширенішими схемами є:
При цьому, представника відділу продажів, ріелтора або власника краще завчасно попросити підготувати всі документи, які стосуються квартири.
Аналізуючи питання схем, за якими здійснюється покупка квартир, не можу не згадати про достатньо поширену, особливо в Київській області схему покупки квартири у фізичної особи, як забудовника.
Сказати про те, що це – ризикована схема – це не сказати нічого. Звичайно, кожен сам вправі вирішувати, йти йому на ризик чи ні, але у випадку, коли забудовником омріяних покупцем квадратних метрів є фізична особа, треба враховувати наступне:
Якщо ж охарактеризувати цю схему в двох словах, то юридично вона виглядає як те, що одна людина наймає іншу людину (щось схоже з прорабом), для будівництва власного житла. Як і у випадку із прорабом, забудовник-фізична особа, не несе відповідальності за брак чи неякісне виконання робіт, матеріалів. Більше того, людина, яка інвестує в таку нерухомість, не може вважатись споживачем в контексті ЗУ «Про захист прав споживачів», а отже норми і гарантії цього закону на таку покупку поширюватись теж не будуть.
Якщо ми говоримо про новобудову, такими документами мають бути:
Крок №4. Узгодження умов договору
Звичайно, що умови договору, за яким буде здійснюватись покупка квартири залежатиме в першу чергу від того, на якому етапі готовності житла буде здійснюватись його покупка.
Особливо важливо звернути увагу на наступні умови договору:
В будь-якому випадку необхідно враховувати, що якщо покупець вкладає кошти за будь-якою із схем, на етапі будівництва, то предметом покупки буде не квартира, а лише право її придбати після введення будинку в експлуатацію.
Крок №5. Укладення договору
Важливо! Якщо покупець здійснює оплату фізичній особі, така фізична особа повинна власноруч написати про це розписку. Розписка повинна бути чітко сформульована та написана одержувачем коштів особисто. Лише розписка, відповідно до закону може підтвердити факт передачі коштів фізичній особі. Навіть наявність свідків при передачі коштів без розписки, не зможе бути доказом такого факту. У випадку з юридичною особою, оплату доцільно здійснювати лише через банк.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
177
Коментарии:
0
Просмотров:
294
Коментарии:
0
Просмотров:
261
Коментарии:
0
Просмотров:
550
Коментарии:
0
Просмотров:
394
Коментарии:
0
Просмотров:
401
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.