Главная Блог ... Новости КМДА: Як мешканцям будинків компенсуватимуть витрати на купівлю генераторів КМДА: Як мешканцям будинків компенсуватимуть витра...

КМДА: Як мешканцям будинків компенсуватимуть витрати на купівлю генераторів

Отключить рекламу
КМДА: Як мешканцям будинків компенсуватимуть витрати на купівлю генераторів  - aceed216d1261250278a2d49e607dbf3.png

Столична влада частково компенсуватиме з міського бюджету витрати мешканців багатоквартирних будинків на купівлю будь-яких незалежних джерел живлення.

Як отримуватимуть компенсацію кияни, розповіла ініціаторка проєкту, депутатка від фракції «Слуга Народу» в Київській міській раді Лілія Пашинна:

«Люди залишаються у холодних будинках, дехто навіть без можливості приготувати їсти. А попереду зима, до якої мусимо готуватися заздалегідь. Саме тому ми вирішили створити цей проєкт. В його рамках мешканці багатоквартирних будинків зможуть купувати будь-які незалежні джерела електроенергії: бензинові, дизельні, газові генератори, сонячні зарядні станції, інвертори та інше обладнання, а місто компенсуватиме їм частину витрат.

Хто зможе претендувати на компенсацію?

Програмою можуть скористуватися ОСББ, ЖБК та управителі багатоквартирних будинків. Важливо, щоб запит на компенсацію був надісланий саме від юридичної особи. Якщо мешканці будинку просто скинулися й купили собі генератор – компенсація не працюватиме.

Як подати запит на компенсацію? Які потрібні документи?

По-перше, дуже радимо викликати спеціаліста-енергетика. Він порадить, якої потужності потрібен генератор, чи варто підключати до будинку одне джерело, або ж декілька. Адже житло будувалося в різні періоди, і схеми забезпечення їх електроенергією є різними. Можливо, треба приєднати енергію окремо для ліфтів і квартир. Тобто важливо уникнути ситуації, коли ви купили генератор, а його потужності замало для вашого будинку.

Також можна домовитись поставити запобіжники на кожну квартиру. Щоб не було так, коли одні користуються пральною та посудомийною машиною, а інші вмикають лише одну лампочку. Це має бути рівномірно розподілена енергія.

Потім ОСББ, ЖБК чи управителі купують генератор, заповнюють заяву на компенсацію і подають пакет документів в районну державну адміністрацію.

Список документів наступний:

– заява на часткове відшкодування вартості приладу;

– завірена копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

– копія протоколу співвласників багатоквартирного будинку про вибір управителя будинку (подається управителем у разі якщо в будинку не створено ОСББ/ЖК);

– завірена копія видаткової накладної на придбання приладу.

А чи вистачить місцевим бюджетам грошей на компенсації та від чого залежатиме сума компенсації?

Забезпечити людей електроенергією та теплом – це наразі пріоритет. Тому коштів на це вистачить. Але кожна місцева рада визначатиме розмір компенсацій, виходячи з можливостей свого бюджету.

Наприклад, днями у Києві затвердили Міську цільову програму про часткове відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані ОСББ ЖК та управителями багатоквартирних житлових будинків. Столиця компенсуватиме 75% вартості таких приладів, але не більш ніж 80 тисяч грн. Заявки прийматимуть кожні 2 місяці у районних держадміністраціях та нараховуватимуть компенсацію.

У Рівному розглядають проєкт, за яким компенсуватимуть 95% вартості генератора, але також не більше ніж 80 тис. грн. А от львів’янам повертатимуть 50% коштів від ціни генератора, але не більше 30 тис. грн. І є вимоги до електрогенератора – його номінальна потужність має бути від 3 кВт. Тобто у кожному регіоні по-різному, залежно від можливостей бюджету.

Чи можуть відхилити заявку на компенсацію? І як довго чекати коштів?

Компенсуватимуть кошти всім. Відхилити заявку можуть тільки в разі неналежним чином оформлених документів. Термін компенсації в разі позитивної відповіді РДА – 2 місяці».

 • 2354

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 2354

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Колгосп і заздалегідь передбачені сварки серед людей, очевидно, що потрібно у кожне житло незалежне джерело енергії. Депутату від "слуги" треба знати просту, стародавню народну мудрість: гуртове - чортове

  29.11.2022 14:34

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст