Главная Ссылки ... Як відкрити бізнес в Україні іноземному громадянину Як відкрити бізнес в Україні іноземному громадянин...

Як відкрити бізнес в Україні іноземному громадянину

Дуже багато нерезидентів вдаються до розширення свого бізнесу шляхом відкриття компанії в Україні, що дозволяє вийти на новий міжнародний рівень. Одним з основних привілеїв відкриття бізнесу в Україні для іноземців є отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні на 3 роки.

Які документи необхідно отримати іноземцю для відкриття компанії в Україні? Як працевлаштуватися нерезиденту в своїй компанії? Як отримати посвідку на проживання на підставі працевлаштування в даному випадку? У даній статті ми розглянемо етапи відкриття компанії в Україні іноземним громадянином.

Перш за все, для того, щоб зареєструвати підприємство в Україні як громадянину України, так і іноземному громадянину, необхідно мати податковий номер.

Для того, щоб отримати податковий номер іноземцю слід або особисто, або за допомогою представника звернутися до органів податкової служби України. Підготувати потрібно нотаріальний переклад паспорта нерезидента, заявку і нотаріальну довіреність, в разі якщо документи подає представник. Термін отримання ідентифікаційного коду становить 5 робочих днів.

Маючи податковий номер і нотаріальний переклад паспорта, можна запускати процедуру реєстрації компанії. Для того, щоб зареєструвати підприємство, потрібно визначиться з назвою, видами діяльності, адресою і т. д.

Документи, які необхідно підготувати для реєстрації компанії - статут і протокол, при цьому статут потрібно нотаріально завірити. Так, якщо іноземець вільно володіє російською чи українською мовою, він може самостійно підписати статут в нотаріуса, якщо ж ні, то необхідні послуги перекладача, або представника громадянина України, який зможе підписати документи за дорученням.

Перед реєстрацією компанії важливо вибрати директора. Так, за законодавством України директором може бути або громадянин України, або іноземний громадянин, який має дозвіл на роботу. В даному випадку, найчастіше користуються послугами номінального директора на певний строк.

Наступний етап це реєстрація компанії, яку проводять державні реєстратори протягом 2-5 робочих днів. При подачі документів на реєстрацію важливо також визначитися з системою оподаткування підприємства. Здійснюючи зовнішньоекономічну діяльність, компанії найчастіше реєструються платниками ПДВ.

Після реєстрації компанії можна приступати до підготовки документів для дозволу на роботу іноземного засновника компанії. Для цього знову-таки потрібні: нотаріальний переклад паспорта, фото, трудовий договір з іноземцем. Отримання дозволу на працевлаштування часто займає 7-10 робочих днів, його видає центр зайнятості. Іноземець, який є засновником компанії, має право отримати дозвіл на працевлаштування на 3 роки.

Саме дозвіл для роботи є підставою для отримання візи Д (робоча віза) і в подальшому отримання посвідки на проживання за підставою працевлаштування на 3 роки. Також на підставі дозволу з працевлаштування можна змінити директора з номінального на засновника в одній особі.

Виходячи з цього, іноземний громадянин може вільно делегувати реєстрацію підприємства в Україні досвідченим юристам, при цьому перебуваючи в іншій країні. Для отримання посвідки на проживання особиста присутність нерезидента обов'язково.

Підготовлено юристами OGP.UA

Просмотров : 742
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст