Главная Блог ... Новости Встановлення факту народження дитини: що корисно знати Встановлення факту народження дитини: що корисно з...

Встановлення факту народження дитини: що корисно знати

Отключить рекламу
 - 3e6fc9c7812c8ea24ecaeeb463e06e0d.png
Начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Іван Легостаєв пояснює актуальні питання встановлення факту народження дитини.
Війна в Україні вплинула на всі сфери життя, включаючи правову, у тому числі сферу державної реєстрації актів цивільного стану.
Так, якщо немає можливості, з об’єктивних причин, отримати медичне свідоцтво про народження (форма 103/о) або довідку від відповідного медичного працівника, то особі необхідно звертатися до суду.
В статті 317 Цивільного процесуального кодексу України визначені особливості встановлення факту народження дитини під час дії воєнного чи надзвичайного стану чи окупації певної території.
Так, відповідна заява може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім’ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини до будь-якого місцевого суду України (при цьому місце проживання чи реєстрації заявника значення не має).
Такі справи мають бути розглянути судом невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду.
У рішенні про встановлення факту народження мають бути обов’язково зазначені дані про дату і місце народження дитини та про її батьків.
Таке рішення підлягає негайному виконанню (будь-яким діючим відділом державної реєстрації актів цивільного стану – далі відділи ДРАЦС, якщо в рішенні суду не зазначений конкретний відділ ДРАЦС), оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Також, треба звернути увагу, що подати таку заяву про встановлення факту, як і багато інших документів, можливо онлайн (звісно якщо є доступ до мережі Інтернет) через відповідний сервіс «Електронний суд».
Важливо також знати, що заявники у справах за заявами про встановлення факту народження, поданих у зв’язку із воєнним станом, надзвичайним станом, збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, звільнені від сплати судового збору.
До того ж було надано лист-роз’яснення Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 22.04.2021 № 985/0/208-21 щодо скасування вимоги отримання відмови від органів державної реєстрації актів цивільного стану. Тобто, особа може звертатися одразу до суду, що спрощує процедуру визнання фактів народження.

 • 1060

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1060

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст