1
1
16552
Кабмін постановою від 1 вересня 2021 р. № 926 затвердив Порядок розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації (далі - Порядок).
Цією постановою, зокрема, затверджена форма витягу з містобудівної документації. ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», який набув чинності 24 липня 2021 року передбачено – зміна цільового призначення (далі - ЦП) земельних ділянок, розташованих у межах функціональних зон, визначених містобудівною документацією може здійснюватися їх власниками БЕЗ розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Зміна ЦП без розробки проекту землеустрою може здійснюватися тільки за умови внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони (місцевим радам та ОТГ дано строк до 1 січня 2025 року або раніше) або на підставі витягу з містобудівної документації (якщо відомості про функціональні зони не внесені до ДЗК).
Згадайте новину: Нарешті! Визначено порядок виправлення помилок у кадастрі щодо данних про земельні ділянки - Постанова КМУ № 1098
Відтак, маючи такий витяг на руках та при умові, що земельна ділянка розташована у межах однієї функціональної зони, можна звертатися до кадастрового реєстратора за зміною цільового призначення земельної ділянки.
Згідно ч.4 п.23 Перехідних положень Земельного кодексу України ДО внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони власник земельної ділянки має право за відповідним запитом отримати витяг з містобудівної документації.
Перевірити чи відповідає ЦП земельної ділянки функціональній зоні можна використовуючи Класифікатор видів функціонального призначення територій та співвідношення між ними, який затверджений Постановою КМУ від 28.07.2021 № 821.
До моменту внесення таких змін, зокрема прийняття Закону про планування земель, зміна цільового призначення земельних ділянок в межах одного виду використання відбувалась за умови розробки і затвердження проекту землеустрою. Тепер, задля спрощення процедури зміни ЦП землі, громадянам дали право самостійно змінювати цільове призначення власних земельних ділянок. До того, як будуть внесені до кадастру відомості про функціональні зони, можна замовити витяг з містобудівної документації, цей документ і стане підґрунтям зміни цільового призначення земельної ділянки.
Згадайте новину: Отказы нотариусов в оформлении сделок по сельхоз земле обоснованы или надуманны?
Враховуючи те, що форма витягу встановлена на законодавчому рівні, то структурні підрозділи сільських, селищних, міських рад зобов’язані надавати такий витяг за запитом фізичних чи юридичних осіб.
Витяг з містобудівної документації міститиме інформацію про містобудівну документацію, зокрема там вказується:
- територія, на яку розроблено містобудівну документацію;
- дата, назва органу та номер рішення про затвердження містобудівної документації (останні зміни на час надання витягу);
- функціональна зона, площа функціональної зони, перелік можливих переважних та супутніх видів цільового призначення земельних ділянок (сформованих та таких, що можуть бути сформовані) на території, стосовно якої надійшов запит щодо надання витягу;
- посилання на опубліковану містобудівну документацію на відповідному вебсайті;
Графічна частина витягу з містобудівної документації повинна показувати:
- частину території розроблення містобудівної документації, яка включена у функціональну зону;
- межу функціональної зони (функціональних зон) із зазначенням координат;
- всі наявні та проектні об’єкти, розташовані в межах функціональної зони;
- всі обмеження у використанні земель, що розповсюджуються на територію в межах функціональної зони;
- експлікацію з переліком зображених об’єктів;
- умовні позначення, якими зображена функціональна зона, та всі обмеження;
Також Порядок розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації встановлює:
КППР є досить важливим документом у плануванні землекористування територіальних громад. До його складу обов’язково включаються планувальні рішення детальних планів територій (у тому числі формування земельних ділянок). Після затвердження комплексного плану відомості про такі земельні ділянки підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.
КППР може також передбачати формування земельних ділянок комунальної власності, щодо території на яку розроблена відповідна документація, а також внесення до ДЗК відомостей про земельні ділянки всіх форм власності, сформованих до 2004 року, відомості про які відсутні у ДЗК.
Згадайте новину: Хочу купити! Чи можна взагалі і як знайти вільну земельну ділянку сільськогосподарського призначення
Враховуючи такий зміст КППР, до його складу будуть входить як сформовані земельні ділянки, так і не сформовані. Розроблення КППР можна назвати, свого роду, «інвентаризацією земельних ділянок», оскільки під час розробки КППР будуть використовуватися схеми землеустрою, плани земельно-господарського устрою та інші землевпорядні картографічні відомості.
Порядок досить детально описує усі види містобудівної документації, порядок їх розробки та зміст. Застосування правил, передбачених Порядком, під час розробки містобудівної документації не повинно викликати труднощів. Маємо профільний Закон про містобудівну діяльність, де врегульовано загальний порядок розробки містобудівної документації та Порядок, який деталізує та визначає зміст кожного проектного рішення.
Джерело: юридичний ресурс Протокол.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
258
Коментарии:
0
Просмотров:
206
Коментарии:
0
Просмотров:
220
Коментарии:
0
Просмотров:
199
Коментарии:
0
Просмотров:
570
Коментарии:
0
Просмотров:
616
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Доброго дня! Може є зразок заяви як отримати Витяг з містобудівної документації, та заява щоб звернутися до кадастрового реєстратора за зміною цільового призначення земельної ділянки.