40
0
88280
З необхідністю отримання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) рано чи пізно стикається будь-який український підприємець. Необхідна вона при виконанні банківських операцій, укладенні нотаріальних угод, угод з контрагентами та в інших випадках при здійсненні господарської діяльності. Тому зокрема в нашій практиці, звернення підприємців з метою отримання виписки з ЄДР є поширеним явищем. Разом з тим, в підприємницькому середовищі нерідко існує непорозуміння, що саме мається під випискою і чим вона відрізняється від витягу. І саме тому ми вирішили розглянути це питання в нашій новій статті.
Закон України про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань трактує поняття виписки з ЄДР як документу в електронній або паперовій формі, який формується та оновлюється за результатами проведення реєстраційних дій та містить відомості про юридичну особу (чи її окремий підрозділ), фізичну особу-підприємця. Тобто виписка – це результат реєстраційної дії, але не будь-якої, а тільки коли відбувається зміна відомостей, які перебувають на обліку в державних органах (зокрема, фіскальна служба, орган статистики або пенсійний фонд). Наприклад, виписку треба отримувати при зміні керівника юридичної особи, видів економічної діяльності, місцезнаходження чи місця реєстрації тощо.
В момент реєстрації юридичної особи чи ФОП, державний реєстратор видасть вам опис (паперовий документ), де міститься код доступу до результату надання адміністративної послуги з посиланням на сайт, на якому в електронному вигляді розміщена ваша виписка, а згодом — саму виписку з ЄДР у паперовому вигляді, засвідчену підписом та печаткою реєстратора. Така ж процедура отримання виписки з ЄДР передбачена і при зміні відомостей, що містяться у Виписці. Підкреслимо, що одержати виписку на руки може виключно директор підприємства чи ФОП, якого вона стосується.
Раніше, при первинній реєстрації підприємства або ж підприємця, державний реєстратор видавав свідоцтво про державну реєстрацію на фірмовому бланку, яке сьогодні часто плутають із випискою з ЄДР, називаючи виписку свідоцтвом. Або ж навпаки, запитуючи виписку підприємці починають шукати документ з такою назвою, і намагаються його отримати, не знаючи що в цьому немає потреби. Що мається на увазі в цьому випадку? Що, якщо ваше підприємство зареєстроване давно, і після реєстрації жодних змін до ЄДР не вносилося, то вашою випискою і є свідоцтво про державну реєстрацію, те саме, старого зразка. І ніхто не може вимагати у вас цього документу, так як це все одно, що вимагати у вас проведення реєстраційної дії, внесення до ЄДР якихось змін, що є протизаконним.
Чим витяг відрізняється від виписки?
Документ, який може вам замінити виписку, тобто містить відомості, актуальні на даний час, і які відсутні у свідоцтві, і є витягом. Закон розуміє останній як документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з ЄДР, які є актуальними на момент формування витягу або на момент, який зазначений у запиті, чи інформацію про відсутність даних відомостей у цьому реєстрі. Інформація, яка міститься у витягу є публічною, а отже отримати її може яка завгодно особа, звісно, при умові сплати певного державного мита.
Отже механізм отримання цього документу дуже простий. Для цього зацікавленій людині достатньо зайти на сайт Міністерства юстиції, обрати потрібну дату (ви навіть можете отримати витяг з відомостями на минулий час) та критерії необхідних для вас відомостей, після сплатити мито за надання цієї адміністративної послуги і вже через декілька хвилин отримати на вашу електронну пошту потрібний витяг. Проте, нерідко буває так, що коли людина в перший раз звертається до сайту Мінюсту за витягом, то може щось наплутати, чи просто в неї немає часу заповнювати купу віконечок. В цьому випаду ви можете звернутися до юристів, які допоможуть швидко отримати витяг з ЄДР.
Для отримання витягу з нашою допомогою, вам буде потрібно:
І все, буквально через кілька хвилин ми перешлемо вам отриманий витяг.
Отже, підсумуємо. Виписка просто містить відомості про юридичну особу чи ФОПа, яка утворились внаслідок реєстраційної дії. Її може отримати тільки директору підприємства чи особисто на руки ФОПу. А витяг – це публічна інформація, яка міститься в реєстрі і доступна по запиту для будь-якої особи (але отримати її можна лише на платній основі). Ця інформація є актуальною на дату та час формування витягу. Отримати обидва ці документи зовсім нескладно, потрібно лише врахувати зазначені нами нюанси.
Автор консультації: /3624/" rel="nofollow">Капустін Володимир Володимирович
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
177
Коментарии:
0
Просмотров:
293
Коментарии:
0
Просмотров:
254
Коментарии:
0
Просмотров:
544
Коментарии:
0
Просмотров:
393
Коментарии:
0
Просмотров:
394
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.