7
0
13317
З 6 липня 2021 року Міністерство юстиції дозволило банкам автоматично списувати з рахунків громадян борги на вимогу державних та приватних виконавців.
Одним з документів, на підставі яких здійснюється стягнення боргу – є виконавчий напис нотаріуса.
Якщо в судовому порядку процес доказування наявності боргу у боржника займає значний проміжок часу, то виконавчий напис нотаріуса дозволяє в значно коротші термі розпочати процедуру стягнення боргу, тому цей інструмент став доволі популярним у колекторів, фінансових компаній, ломбардів, тощо.
Згадайте новину: Щодо автоматизованого арешту коштів боржників - Мін'юст
Виконавчий напис нотаріуса – це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, здійснене на документах, що встановлюють заборгованість.
Доволі часто виконавчі написи нотаріуса вчиняються з порушенням закону, що є підставою для визнання їх такими, що не підлягають виконанню.
Що потрібно знати?
Законодавство ставить чіткі вимоги як до змісту виконавчого напису, так і для документів, на підставі яких він може бути вчинений. Важливим також є строк, в межах якого такий напис може бути вчинено. Порушення вимог закону призводить до визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, а виконавче провадження підлягає закриттю.
Виконавчий напис вчиняється нотаріусом тільки при умові, що подані документи підтверджують безспірність заборгованості боржника.
Безспірність документу, відповідно до якого вчиняється виконавчий напис, перевіряється наступним чином: боржник повинен бути повідомлений не менш, ніж за 30 днів до вчинення виконавчого напису про порушення кредитних зобов’язань та ліквідувати допущені порушення чи оскаржити виставлену вимогу у судовому порядку або виставити заперечення кредитору. Якщо жодна із цих дій не виконана, заборгованість вважається безспірною.
Строки.
Документи, на підставі яких нотаріус може вчинити виконавчий напис.
Які необхідно вчинити дії, якщо виконавче провадження відкрито на підставі виконавчого напису нотаріуса?
1. звернутися до відповідного виконавця з заявою про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження
2. визначити чи вчинено виконавчий напис у відповідності з вимогами закону, встановити порушення
3. скласти позовну заяву про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню та подати її до суду за місцезнаходженням стягувача або за місцем вчинення виконавчих дій. Відповідачем буде стягувач. За подачу позовної заяви сплачується судовий збір.
4. подати заяву про забезпечення позову, шляхом зупинення стягнення на підставі даного виконавчого напису нотаріуса. Передбачено сплату судового збору.
5. чекати вирішення справи судом
Нагадую, що в разі, якщо оскарження виконавчого напису нотаріуса здійснить адвокат, то зі стягувача можна буде стягнути всі судові витрати та витрати на оплату правової допомоги адвоката.
Автор консультації: Сергій Лисенко та партнери
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
137
Коментарии:
0
Просмотров:
817
Коментарии:
1
Просмотров:
320
Коментарии:
0
Просмотров:
225
Коментарии:
0
Просмотров:
300
Коментарии:
0
Просмотров:
558
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.