Главная Блог ... Консультации от юристов Кредити і війна: відповіді на найчастіши кредитні та іпотечні питання Кредити і війна: відповіді на найчастіши кредитні ...

Кредити і війна: відповіді на найчастіши кредитні та іпотечні питання

Отключить рекламу
 - f484ded800274a2cc8f9cafc79cf367f.jpg

Відповіді буду підкріпляти практикою Верховного Суду. Оскільки ця стаття передбачена безпосередньо для звичайної людини (не юриста), тому акцентую увагу, що постанови Верховного Суду є обов'язковими для інших судів та державних органів які застосовують аналогічні висновки і статті викладені у постановах. Тому рекомендую вказану практику брати до себе у справу для отримання перемоги!

Питання 1: виконавчі написи нотаріусів: що змінилось?

Відповідь: Кабінетом Міністрів України 28 лютого 2022 року прийнята постанова N164 “Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану” якою заборонено видавати виконавчі написи якщо основний договір, за яким вказане посвідчення відбувається, нотаріально не посвідчений.

Питання 2: позовна давність у боротьбі з виконавчим написом нотаріуса?

Позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу (стаття 256 Цивільного Кодексу).

Однією з підстав для скасування виконавчого напису нотаріуса – це застосування позовної давності. Тобто є трирічний строк для основної заборгованості та 1 рік для заборгованості за неустойкою (пеня, штраф), за який може бути проведено стягнення, але цей строк може бути застосований судом у тому разі, якщо боржник у судовому засіданні подасть відповідну заяву або усно про неї заявить під час судового розгляду.

3 березня 2023 у справі №554/9126/20 Верховний Суд зауважив про наступне:

  • право кредитора є порушеним з моменту невиконання зобов`язання;

  • вчинення нотаріусом напису не впливає на перебіг позовної давності, а саме не перериває та не зупиняє її перебіг;

  • визнання судом виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, не впливає на перебіг позовної давності;

  • визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, саме по собі не є поважною причиною пропуску позовної давності;

  • звернення до одного способу захисту не впливає на перебіг позовної давності, яка і є однією з тих обставин, що можуть перешкодити захисту в іншій формі чи іншим способом. Особа, яка вдалася до захисту свого права нотаріусом в порядку вчинення виконавчого напису і пропустила позовну давність для звернення до суду з позовом для захисту цього ж права, не може виправдовуватися тим, що вона захищалася в позасудовому порядку.

Тобі залишилось визначитись конкретно по твоїй справі (договору) коли виникла заборгованість і чи пропущено кредитором (банком, колекторами) строк позовної давності та з яких причин. Це у подальшому допоможе тобі захистити себе у судовій справі для скасування напису.

ВІДЕО В ТЕМУ: "Що робити після скасування виконавчого напису нотаріуса?"

Питання 3: якщо кредитором не доведено отримання боржником вимоги про усунення порушень за договором позики?

Один з документів, який кредитор повинен надати нотаріусу, щоб той видав виконавчий напис - це доказ отримання боржником письмової вимоги про усунення порушень за договором позики грошових коштів. Якщо вказаного доказу немає у справі нотаріуса, то це є самостійною підставою для скасування виконавчого напису (постанова Верховного Суду від 10 січня 2023 справа №619/4933/20).

Питання 4: чим підтвердити у суді завищений розмір боргу по пені?

Слід сказати, що підставами оскарження виконавчих написів може бути як порушення нотаріусом процедури вчинення напису (наприклад, неповідомлення боржника про вимогу кредитора), так і необґрунтованість вимог боржника (наприклад, безпідставно завищено розмір боргу з пені).

Якщо у твоєму випадку визначений розмір пені не відповідає умовами договору, то вказане порушення зафіксуй висновком судового експерта, який можна отримати як у позасудовому порядку так і підчас судового розгляду заявити відповідне клопотання про проведення судової експертизи. Я за позасудову експертизу, оскільки суд може твоє клопотання не задовольнити, тим самим ти не зможеш документально підтвердити свою позицію. А що висновок експерта є належним доказом у розрізі обрахування правильності боргу за пенею, на це вказав Верховний Суд 10 січня 2023 справа №619/4933/20.

ВІДЕО В ТЕМУ: "ВЗЫСКАНИЕ ДОЛГОВ В НОВОЙ РЕДАКЦИИ, ЗАКОН 3048- ІХ"

Питання 5: діяльність колекторів, що змінилось?

Є деякі зміни відповідно до законодавства, але вони не так сильно полегшали життя боржникам. Спілкуючись зі своїми клієнтами я також не бачу ніяких позитивних змін, які відбулись за час введення воєнного стану, які полегшили становище боржників. Нажаль

4 серпня 2022 правлінням Національного банку України була прийнята Постанова N170 “Про затвердження Положення про встановлення додаткових вимог щодо взаємодії із споживачами фінансових послуг та іншими особами при врегулюванні. Цей документ – не зміни у законодавстві, це постанова правління тобто не є обов'язковою для виконання, більше має рекомендаційних характер. Там є значні поліпшення для боржника, але наскільки вони виконуються я від клієнтів позитиву не чув.

Наприклад, при зверненні колекторів або інших фінансових установ (у тому числі банківських) до боржників, повинна бути обов’язково вказана назва вказаного кредитора, тобто хто звертається. Доволі часто бувають випадки, коли боржнику взагалі не відомо, хто до нього звертається, якийсь лист для залякування. Тому згідно до озвученої постанови - обов’язково повинно бути найменування підприємства, яке звертається до боржника.

Також у постанові розглянуто випадки щодо можливості телефонування боржникам лише у робочі дні, у робочий час. Забороняється телефонувати у святкові та неробочі дні.

Якщо у боржника є бажання написати скаргу на колекторів, це відтепер можливо зробити та направити її безпосередньо до Національного банку України. До речі, раз бачив, що було на 40 тисяч гривень МФО оштрафовано за наслідком скарги боржника.

Також у вказаних “етичних правилах” введена новела про можливість боржнику самостійно або за допомогою третіх осіб знімати спілкування з кредитором. Це дуже добре у даному випадку. Є там також новела - не займати сторонніх осіб. Це коли укладається договір позики, інший кредитний договір і в якості майнового поручителя вказується стороння особа, якій потім починають телефонувати, її родичам телефонують, приїздять до них. Прийнята новела забороняє це робити. Ця особа має право звернутись до МФО або НБУ з приводу того, що вона нічого не знає про вказану особу, не є поручителем, не є майновим поручителем і просить провести перевірку вказаних обставин. Користуйтесь, я знаю багато таких випадків.

Ще новела у правилах – це не підглядати в телефони боржників. Є засоби зв’язку, які дають пов’язаність номерів. Тобто коли Ви комусь телефонуєте, або в соціальних мережах, знаходять осіб, пов’язаних з Вами. Коли Ви не реагуєте на дзвінки кредиторів, вони починають телефонувати цим особам, хоча це не їх проблема. У МФО чи інших фінансових установ не має такого права – спілкування з особами, які не брали кредит, їм заборонено підглядати в телефони. Обов’язково зверніть увагу щодо осіб, яким не виповнилось 18 років.

Також є новела у вказаних правилах з приводу хамства. При спілкуванні з кредиторами, вони часто ображають боржників (психічний тиск), є випадки хамства.

Також заборонено не вводити боржника в оману щодо розміру заборгованості. Наприклад, борг 10 тисяч грн., а Вам додають ще пеню, компенсації, страхування і т.д. Ваш борг до 100 тисяч. Вам кажуть, якщо замість 10 тис. заплатиш 15 тис, то ми закриємо це питання. Це – вводити в оману. Цього не має бути. Якщо у Вас така ситуація, то у довільній формі на ім’я голови НБУ пишіть скаргу, обов’язково виклавши всі обставини. Якщо є скріншоти, звукозаписи, відео теж можливо додати до скарги. Все це без суду можна робити.

Питання 6: як побороти колекторів у суді в іпотечній справі?

Колектори (МФО) як правило не укладали первісний кредитний договір з боржником. Він був укладений з банком, у подальшому банк переуступив вказаний борг колекторам.

Коли я бачу у свого клієнта, що він був винен кошти банку, а потім майнова вимога перейшла до колекторів, я гарантую, що це джекпот для клієнта! Оскільки, актив банк ніколи не продасть. Банк за наявності активу, сам доведе клієнта до судового рішення, виконає його, що буде результатом повернення коштів або вилучення у нього майна або продаж вказаного майна для погашення заборгованості.

Тому, якщо борг банк продав – шукай юридичні підстави, вони є! У суді їх зафіксуй відповідним рішенням суду і колектора в подальшому не зможуть у судовому порядку, або через виконавчу службу стягнути борг. На моєму ютуб-каналі можеш передивитись відео з аналогічних питань і позитивних рішень на користь боржників.

Є банк і є колектори, вони не просто так взяли та помінялись (відбулась заміна). Є відповідний договір, коли переходить право вимоги і вказаний договір, якщо це виконавче провадження або це ще на стадії судового розгляду закріплюються відповідною ухвалою суду першої інстанції або апеляційної інстанції про заміну сторони. Тобто одна особа змінюється на іншу.

У даному випадку, тобі лишається тільки взяти цю заміну і скасувати у суді. Це моя найулюбленіша категорія справ, оскільки багато замін таких я скасував. Там багато різних підстав. Наприклад, в тебе є іпотечне майно, відбулась заміна на колекторів і вони вимагають повернути борг у тому числі за рахунок іпотечного майна. Подивись на те, чи була переуступка на іпотечне майно нотаріально посвідчена (усе, що стосується іпотечного майна, у тому числі заміна сторони - обов'язкова повинна відбуватися через нотаріальне посвідчення такої заміни).

Були у мене справи, де нотаріального посвідчення не було – це 100% підстава для скасування заміни сторони. Це дуже практичний момент.

Як ще боротися з колекторами? Це класика – скасувати виконавчий напис нотаріуса. Не скажу, що це проста категорія справ, до неї треба віднестися відповідально, а не скачати в інтернеті позов і чекати перемоги.

Друга підстава – це заміна сторони, третя підстава – це скасування дублікату виконавчого листа. Зараз розповім, що це: дивись, є рішення суду , на підставі рішення суду видається виконавчий лист. Коли справи старі, то вказані виконавчі листи або губляться, або строки пропускаються. Тому стягувач повинен звертатися до суду з приводу поновлення строку пред’явлення виконавчого листа до виконання або видачі дубліката у разі втрати оригінала. А боржнику треба не пропустити вказаний момент, обов’язково прийняти участь у суді першої інстанції, другої інстанції. Там є багато зачіпок, щоб не дати суду задовольнити вимоги колекторів з приводу видачі вказаного дублікату або поновлення строку. Я – профі у вказаній категорії справ щодо дублікатів і поновлення строків. Переходь на мій ютуб-канал і дивись підтвердження моїх слів.

Отже, коли бачиш, що у тебе справа з видачі дубліката – це, можливо, твій останній шанс законним шляхом позбутись боргу. Якщо зможеш довести, що підстав для видачі дублікату немає, то в судовому порядку та через виконавчу службу колекторам не вдасться з тебе вже нічого стягнути.

ВІДЕО В ТЕМУ: "Коллектора требуют больше денег от кредитных должников, повторные суды, увеличение долгов"

Питання 7: торги СЕТАМ під час війни?

Нажаль для боржників, які мають рухоме і нерухоме майно, торги СЕТАМ під час воєнного стану не зупиняються. Був проміжок часу, коли реєстри не працювали, але на сьогодні торги проводяться, майно продається, у тому числі у справах за виконавчими написами нотаріусів. Це велика проблема для тих осіб, які не можуть погасити заборгованість і вже на тому етапі, що вже і скасувати вони не можуть. Є підстава зупинення судом виконавчого провадження, але цих випадків мало. Особа, іпотечне нерухоме майно якої було продано на торгах, може звертатись до суду впродовж 3 місяців з моменту продажу майна. Не пропусти цей строк, бо потім буде проблема у його поновлені.

Звертаю увагу! Позовна заява до суду повинна бути правильно складена. Тут два напрямки діяльності, якщо майно:

  1. на торгах придбала третя особа, не стягувач, то прохальна частина буде – витребувати вказане майно на користь боржника;

  2. отримав безпосередньо стягувач або після торгів він написав виконавцю заяву, щоб за ним залишилось майно, тоді буде прохальна частина не витребуваня, а визнання недійсним вказаних електронних торгів, акту, протоколу. Якщо невірно сформулюєш прохальну частину, тобі суд відмовить у позові

ВІДЕО В ТЕМУ: "ВОЕННОЕ ПОЛОЖЕНИЕ ОТМЕНА ТОРГОВ СЕТАМ"

Питання 8: судові справи з іпотечним майном?

Суди працюють, а банки та колектори про іпотечне майно не забувають. Багато співвітчизників покинуло країну. А тому не можуть активно захищати себе у суді або контактувати з юристами, адвокатами. Не мають грошей і можливостей. Представники банків ходять на засідання або приймають участь через відеоконференцію. А тому, не дивлячись на воєнний стан, рано чи пізно, іпотечне майно буде боржником втрачено, якщо він вибере пасивну поведінку. Така поведінка у більшості випадках пов’язана з обставинами війни, а не тому, що клієнт не бажає боротись за своє майно. Нажаль, це не допоможе зберегти іпотечне майно, це необхідно боржнику добре розуміти! Деякі послаблення на користь боржника є відносно останнього іпотечного житлового майна, про це буде далі по тексту.

ВІДЕО В ТЕМУ: "ДВОЙНАЯ ПОБЕДА ДОЛЖНИКА В СУДЕ ПРОТИВ ПРИВАТБАНКА"

Питання 9: виселення з іпотечного майна та звернення стягнення на останнє житлове іпотечне майно?

Законом України від 15 березня 2022 №2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України розділ VI «Прикінцеві положення» Закону України «Про іпотеку» доповнено пунктом 5-2 наступного змісту:

«5-2. У період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування щодо нерухомого майна (нерухомості), що належить фізичним особам та перебуває в іпотеці за споживчими кредитами, зупиняється дія статті 37 (у частині реалізації права іпотекодержателя на набуття права власності на предмет іпотеки), статті 38 (у частині реалізації права іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки), статті 40 (у частині виселення мешканців із житлових будинків та приміщень, переданих в іпотеку, щодо яких є судове рішення про звернення стягнення на такі об`єкти), статей 41, 47 (у частині реалізації предмета іпотеки на електронних торгах) цього Закону».

Тим самим зупинено виселення і звернення стягнення на останнє іпотечне житлове майно боржника. У мене було вже декілька справ і суди застосовують вказану норму.

ВІДЕО В ТЕМУ: "МОРАТОРІЙ НА ВИСЕЛЕННЯ ІЗ ІПОТЕКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ"

Питання 10: що робити після воєнного стану?

Це я розкрив у своєму відео на ютуб каналі – що робити після і що можна робити вже зараз. Тому я тебе переадресую на це відео. Якщо коротко:

  1. скасувати підставу, наприклад, виконавчий напис нотаріуса або рішення суду;

  2. скасування виконавчого листа або дублікату; заміна сторони;

  3. подати апеляційну, касаційну скаргу або породити перспективний новий суд;

  4. спільне майно подружжя, або майно осіб які спільно проживали без реєстрації шлюбу;

  5. банкрутство фізичної особи:(1) повне банкротство або (2) реструктуризація боргу за єдине іпотечне майно на протязі до 15 років;

  6. домовленість з кредитором на вигідних умовах (викуп боргу або іпотечного майна);

  7. і т.п.

ВІДЕО В ТЕМУ: "Спасение ипотеки банкротство должника физического лица"

Питання 11: виселення із житла (не іпотечного)?

Для банківських установ, колекторів, якщо немає іпотеки, виселити відповідно до частини другої статті 110 Житлового кодексу, не вдасться. Оскільки вказана норма прописана так, що у рішенні обов'язково суд повинен зазначити аналогічне майно, куди потрібно вселити особу яку виселяють. У банків, колекторів немає такого майна. Я у своїй практиці не зустрічав рішення суду, де було б вказане майно куди необхідно всилити особу після виселення. Тому на сьогодні вказана норма працює! Але я кажу своїм клієнтам, що може бути будь - який момент зроблені відповідні змін у закон, тим сами норма перестане існувати. Так часто буває у нашому законодавстві. Не думай, що банки нічого не роблять.

Питання 12: справи з залоговим майном, авто кредити?

З автокредитами все як було, так і залишилось. Лише був прийнятий закон N7441/1 щодо списання кредитів на житло та авто, які були пошкоджені або зруйновані під час війни. Але є особливість – заборгованість за таким договором не була прострочена не більше ніж 7 днів. Тобто закон діє, якщо в тебе не було заборгованості. Якщо була – закон не діє.

Питання 13: строки оскарження дій або бездіяльності виконавців?

Часто буває, що кредитна справа перетікає вже з суду у виконавче провадження. Бувають порушення у виконавців як державних, так і приватних. Але є відповідний окремий механізм, як суд розглядає такі справи. Там є бар’єр для боржників – строки на оскарження.

Судова практика Верховного Суд говорить, що якщо виконавець чогось не зробив, тобто наявна бездіяльність, то вказаний строк розповсюджується на весь час бездіяльності (справа від 07 вересня 2022 N2 -12311). Якщо в тебе бездіяльність – строки на тебе не впливають, але вказану обставину потрібно буде обґрунтувати у своїй скарзі до суду

ВІДЕО В ТЕМУ: "Скасування виконавчих дій, виконавчих проваджень під час війни"

Питання 14: арешт зарплатної картки?

Можна подати скаргу до суду, але це багато потребує часу та енергії. Я рекомендую боржнику взяти з банку довідку, що дійсно вказаний рахунок є зарплатним або можна взяти довідку від роботодавця і надати її виконавцю з відповідною заявою про зняття арешту з вказаного зарплатного рахунку. Таку позицію підтримує Верховний Суд у постанові від 16 листопада 2022 справа №910/7310/20.

Питання 15: майно та борги подружжя, його розділ у судовому порядку?

Розповсюджене питання, як правило вирішується у двох напрямках. Це добросовісні дії подружжя відносно кредитора або ні.

Буває, коли у шлюбі подружжя придбало не за кредитні кошти майно, зареєстрували лише за чоловіком, наприклад квартиру. У подальшому дружина дізнається, що був укладений договір іпотеки відносно квартири як забезпечення кредитного договору і проводиться звернення стягнення у судовому порядку або на стадії виконавчого провадження. Дружина з цим не погоджується, звертається до суду, щоб розділити вказане майно. Це є належною поведінкою особи, оскільки навіть якщо вона немає за собою реєстрації права власності на вказану квартиру - це не позбавляє її права на цю квартиру, оскільки все що придбане під час шлюбу ділиться між подружжям порівну (стаття 60 Сімейного кодексу).

Буває таке, що зазначеною статтею подружжя (або один із подружжя) зловживає на свою користь проти кредитора і це може трактуватись судом як зловживання своїм правом для уникнення грошової відповідальності.

У тому числі, часті випадки, коли під час судового розгляду або виконавчого провадження укладають договори згідно до вказаного майна, щоб воно перейшло до третіх осіб і тим самим “вивести майно із під удару”.

Діюча судова практика говорить, що вказана поведінка є недобросовісною і такі договори з третіми особами визнаються недійсними. Наприклад, як у постанові Верховного Суду по справі №370/423/19 від 13 травня 2022.

Відтак, щоб не підпасти під “неправомірну поведінку”, потрібно показати суду, що це не є ухиляння, яким чином це зробити вже залежить із обставин справи, щоб частина майна була визнана за іншим подружжям і за його рахунок не можливо буде здійснити погашена заборгованості.

ВІДЕО В ТЕМУ: "Развал женой исполнительного мужа, отмена торгов СЕТАМ"

Питання 16: зупинення продажу арештованого майна за заявою другого подружжя?

Ситуація: другий супруг дізнається, що вже проводиться звернення стягнення на майно і воно виставлене на торги СЕТАМ. Він звертається до суду з приводу визнання права власності на свою частину та просить у вказаній справі зупинити продаж майна у рамках виконавче провадження. Це є діючий механізм і суди як правило, задовольняють вказані вимоги, щоб на час розгляду судової справи вказане майно не перейшло до третіх осіб. (Верховний Суд справа 750/22558/20 постанова від 05 грудня 2022).

ВІДЕО В ТЕМУ: "ПРИОБЩЕНИЕ МУЖА В ИСПОЛНИТЕЛЬНОЕ ПРОИЗВОДСТВО ЖЕНЫ"

Питання 17: кредити та іпотека у спадок?

Спадкоємець гадає, що отримав він у спадок, наприклад, квартиру, а борги по вказаному майну – не до нього. Але спадкоємець отримує не тільки право власності на майно, а і не виконане зобов’язання (кредит борг). Якщо іпотечна квартира переходить у власність на підставі спадкування, то переходить і іпотека. Вона не припиняється смертю боржника. Тому спадкоємцю треба вирішувати – хоче він приймати спадщину чи ні, оскільки буває, що борг більший за вартість спадщини. Тому спадкоємець пам'ятай - кредит передається у спадок!

ВІДЕО В ТЕМУ: "Банкротство физического лица ипотечного должника | Реструктуризация долга"

Питання 18: позовна давність за кредитними іпотечними справами?

Діюче законодавство та судова практика за час військового стану не змінилися, позовна давність застосовується. Це один із дієвих способів законно уникнути відповідальності. МФО або банки пропускають позовну давність – обов’язково подавай відповідну заяву до суду. Згідно до чого можна скасовувати виконавчий напис нотаріуса, не дати суду звернути стягнення на іпотечне майно та інше. Позовна давність застосовується виключно у судовому порядку!

Питання 19: короновірусна інфекція допоможе боржнику?

Практика Верховного Суду каже, що Ковід продовжую позовну давність, а це грає на руку банкам та МФО як розумієш.

Питання 20: Форс-мажор у кредитній справі?

З часом введення воєнного стану боржники гадали, що форс-мажор врятує їх від грошового зобов’язання. Але форс-мажор діє лише у певних випадках.

Є стандартний лист торгово-промислової палати України, де говориться про те, що на час воєнного стану діє форс-мажор, щоб кожному не видавати відповідні сертифікати. Вказаний шаблонний лист не є документом, який звільняє від зобов’язання.

Я раджу наступне: тобі потрібно доказати, що дійсно форс-мажорні обставини, лист торгово-промислової палати, інші обставини можуть бути кваліфіковані та є причинно-наслідковий зв’язок з твоєю подією неможливості погасити борг, наприклад знищення (закриття) єдиного місця роботи під час обстрілів і т.п. Судова практика є, сформувалась ще під час дії АТО. В суді треба довести причинно-наслідковий зв’язок, що подія форс-мажора має прямий вплив на тебе як на боржника.

Питання 21: заміна сторони по справі?

Боржники, які брали кредит у банку, а зараз винні кошти не банку, а МФО, іншим колекторам - у всіх них була заміна сторони!

Заміна сторони – це перехід боргу від банку до колекторів або інших осіб. Якщо такий перехід скасувати, то колектори не зможуть тиснути на боржника, а банк який продав (переуступив) борг зараз припинений або активно не веде діяльність, або не функціонує, або підпав під обмеження у діяльності.

У такому випадку діюча іпотека залишиться у боржника, тому з банком або колекторам можливо вже вести перемовини на умовах боржника, оскільки ще декілька років судових засідань нікому непотрібно.

Часто заміна сторони відбувається, а боржник про це навіть нічого не знає і не знає про діюче виконавче провадження. Тому, якщо боржник не отримував ухвали суду про заміну сторони та у матеріалах судової справи немає підтвердження щодо такої отримання, він має скористатися своїм правом на апеляційне оскарження і захистити себе в апеляційному порядку. Особливо це ефективно з іпотечним майном, коли заміна прав вимоги на іпотечне майно повинно відбуватись виключно за нотаріальним посвідченням. У судовому порядку обов’язково при розгляді справи про заміну сторони проси у суду, щоб витребував у правонаступників (колекторів, МФО) кредитну справу з приводу перевірки оригінальності договорів та інших документів. Буває, що вказані документи при пересиланні або іншим чином губляться, пошкоджуються. Це для боржника добре (чому так, запитай у свого адвоката).

Також бувають випадки, коли виконавче провадження завершено, а у подальшому з’являються колектори і хочуть поновити таке провадження. Тоді, необхідно підключати адвоката, які спеціалізуються по даній категорії справ, який побачить юридичні зачіпки для виграшу в справі.

Зараз “бум” на юридичному просторі щодо заміни сторони, оскільки багато банків підпало під санкції, але до цього встигли переписати борги на колекторів. А це все – заміна сторони. Для боржника є час, щоб цю заміну побороти!

Бонус питання 22: Втрата виконавчого листа, видача дубліката та поновлення строку на його пред’явлення

У мене є безліч клієнтів з території, яка на сьогодні тимчасово окупована, виконавчі провадження по ним втрачені. За цими провадженнями виконавці вже почали звертаються до суду з приводу видачі дублікату виконавчих написів, виконавчих листів або наказів. Це також судовий розгляд і ти маєш право прийняти в ньому участь.

Тобі раджу це робити, доводити свою правоту. Якщо у суді доведеш, що виконавчий лист (виконавчий документ) був втрачений не у зв’язку з бойовими діями - це теж плюс для боржника і як наслідок не проведення у подальшому виконавчих дій.

А коли потрібно показати, чому пропущений строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - це все повинен доводити кредитор (банк, колектори) у судовому порядку. Часто вказана категорія справ розглядається без боржника, на жаль. Тому суди приймають рішення на користь стягувачів. Але у тебе є право подати апеляційну скаргу, користуйся вказаним правом! Тільки прошу боржник, самостійно це не роби, оскільки для звичайної людини це буде важко зробити, щоб дійсно належним чином обґрунтувати свою позицію та одержати у фіналі перемогу!

При цьому, вказана категорія справ не передбачає перегляду у Верховному Суді, тому суд першої інстанції (в якому ти не брав участі, як правило) апеляційна інстанція - залишається останньою надією для боржника.

Відео в тему:

"Спасение ипотеки банкротство должника физического лица"

"ДВОЙНАЯ ПОБЕДА ДОЛЖНИКА В СУДЕ ПРОТИВ ПРИВАТБАНКА"

"ВЗЫСКАНИЕ ДОЛГОВ В НОВОЙ РЕДАКЦИИ, ЗАКОН 3048- ІХ"

автор: адвокат Васильев Павел Сергеевич

Телефоны для платных консультаций: 096-476-66-66, 095-235-31-10

Telegram по кредитам

Ютуб по кредитам

  • 1929

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1929

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст