08.06.2015    Просмотров:  865
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Вже є вироки за ухилення від мобілізації

Вже є вироки за ухилення від мобілізації - vge_e_viroki_za_uhilennya_vid_mobilizatsii_5575a233b2853.jpg

 

Вироком Заводського районного суду м. Миколаєва 25-річного місцевого мешканця визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України (ухилення від призову за мобілізацією), та засуджено до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік.

Як встановлено, військовозобов’язаний, не маючи правових підстав для відстрочки від призову на військову службу під час 4-ї хвилі мобілізації, після проходження медичної комісії не з’явився у встановлені дату і час на пункт збору для проходження служби у Збройних силах України.
 
Спостерігайте подію: Мобілізація в Україні
 

СКЛАД ЗЛОЧИНУ:

Об'єктом злочину є порядок формування Збройних сил України та інших військових формувань, порядок здійснення мобілізації та мобілізаційної підготовки.

Об'єктивна сторона злочину збігається з об'єктивною стороною аналогічного злочину, але замість строкової військової служби тут винна особа ухиляється від призову за мобілізацією; особа може не прибути не обов'язково до призовної дільниці, а й до військової частини чи установи (форма бездіяльності). Кримінальна відповідальність настає, коли за визначених законодавством підстав не настає адміністративна відповідальність за статтею 210-1 КУпАП (чи аналогічною нормою інших країн).

Суб'єктивна сторона злочину також збігається з суб'єктивною стороною ухилення від призову на строкову військову службу, тобто характеризується прямим умислом.

Суб'єктом злочину є громадяни України (або іншої країни) чоловічої або жіночої статі — військовозобов'язані першої або другої категорій. За віком суб'єктом злочину може бути особа від 18 років до граничного віку перебування в запасі першого або другого розряду. Жінки можуть бути зобов'язаними (а отже, бути суб'єктом злочину в разі ухилення від призову) тільки в разі, якщо вони пройшли військову службу за контрактом і були звільнені в запас або мають за спеціальністю медичну підготовку або підготовку, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, і придатні до військової служби за станом здоров'я та віком.

Користуйтесь консультацією: Правила вручения повестки в военкомат

Постоянный уход и отсрочка от мобилизации

 

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: