2
5
9589
За ухилення від мобілізації військовозобов'язаних громадян можуть оштрафувати. За неявку у ТЦК за повісткою передбачено від 17 000 до 25 000 грн за перше правопорушення та від 34 000 до 59 500 грн - для посадових і юридичних осіб.
Отже, у яких випадках можна оскаржити штрафи від ТЦК і як правильно це зробити.
Що може бути підставою для оскарження штрафу
"Є декілька підстав, які можуть свідчити про те, що штраф ТЦК виписаний неправомірно", - розповідає юрист Дмитро Франчук
Недотримання процедури:
Згадайте новину: Ті, хто уточнив дані до 18 травня, можуть отримати штраф, якщо не оновлять їх повторно
Відсутність підстав для накладення штрафу:
Неналежні дії ТЦК та СП:
Згадайте новину: Бігати повинні дані, а не люди – суд скасував штраф ТЦК у 25,5 тисяч грн, який чоловік отримав, бо не повідомив про одруження і народження дітей
Як оскаржити штраф від ТЦК
Оскаржити штраф від ТЦК можна протягом 30 днів з моменту його накладення.
Щоб оскаржити штраф, потрібно:
Чи є випадки оскарження штрафу
"В Україні вже є судові рішення з оскарження штрафів, накладених ТЦК та СП за порушення правил військового обліку. Верховинський районний суд Івано-Франківської області 11 червня 2024 року скасував штраф ТЦК та СП, який було накладено на чоловіка за те, що він не з'явився у військкомат для постановки на військовий облік. Суд постановив, що ТЦК та СП не надав належних доказів того, що чоловік дійсно не з'явився до ТЦК та СП", - зазначив Франчук.
Також Київський районний суд Києва 20 травня 2024 року скасував штраф ТЦК та СП, який було накладено на жінку за те, що вона не повідомила про зміну місця проживання. Суд постановив, що жінка не була належним чином проінформована про обов’язок повідомлення про зміну місця проживання.
"Важливо зазначити, що це лише декілька прикладів, і існує багато інших судових рішень по цій темі", - додає юрист.
Які шанси на успішне оскарження штрафу
Шанси на успішне оскарження штрафу залежать від багатьох факторів:
Джерело: РБК-Україна
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
906
Коментарии:
0
Просмотров:
595
Коментарии:
0
Просмотров:
1379
Коментарии:
0
Просмотров:
941
Коментарии:
0
Просмотров:
1229
Коментарии:
0
Просмотров:
450
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.
?
Чекаю відповіді, дякую!
Пробачте, мабуть має місце помилка: не 30 днів, а 10, і не скаргу, а позов?
Ні, мова про адміністративне оскарження, а не судове
До вищего органу? Тоді до чого тут це посилання: «В Україні вже є судові рішення з оскарження штрафів, накладених ТЦК та СП за порушення правил військового обліку. Верховинський районний суд Івано-Франківської області 11 червня 2024 року скасував штраф ТЦК та СП, який було накладено на чоловіка за те, що він не з'явився у військкомат для постановки на військовий облік. Суд постановив, що ТЦК та СП не надав належних доказів того, що чоловік дійсно не з'явився до ТЦК та СП" ?
І взагалі постанова ТІЦК набере чинності через 10 днів, а сплатити штраф необхідно протягом 15 днів в іншому випадку постанова ТЦК набере чинності і буде направлена до виконавця, тоді про яке оскарження ви тут пишете, незрозуміло, вкажіть будь ласка на яких нормативних документах, статтях, нормах грунтуються такі ваші судження, дякую!