Главная Блог ... Новости Увійде до підручників. Що важливо знати про невдалий імпічмент Дональда Трампа Увійде до підручників. Що важливо знати про невдал...

Увійде до підручників. Що важливо знати про невдалий імпічмент Дональда Трампа

Отключить рекламу
Увійде до підручників. Що важливо знати про невдалий імпічмент Дональда Трампа - tn1_0_14999600_1580983341_5e3be42d24a41.jpg

5 лютого 2020 року, Сенат США поставив крапку в імпічменті президента США Дональда Трампа: сенатори виправдали американського лідера по обох пунктах звинувачення, повідомляє nv.ua

Розповідаємо про найважливіші факти, які необхідно знати про цю історичну для США подію.

Як проходила вирішальна процедура

Доленосний для президента США процес вів голова Верховного суду США Джон Робертс, а 100 сенаторів виконували роль суду присяжних.

У фіналі історичного засідання Сенату США 5 лютого було зачитано по черзі два пункти звинувачення, які раніше висунули проти Трампа за підсумками розслідування в Палаті представників США.

Перше звинувачення — зловживання владою та повноваженнями президента. Йшлося про те, що Трамп в особистих політичних інтересах та з метою переобрання тиснув на владу України. А точніше — домагався від президента Володимира Зеленського публічної заяви про відкриття двох розслідувань: про роль сина Джо Байдена (конкурента Трампа на виборах 2020) к діяльності української компанії Burisma і про начебто втручання України (а не Росії) в американські вибори 2016 року.

Друге звинувачення — про перешкоджання Конгресу в розслідуванні справи про імпічмент. Йшлося про те, що Білий дім заборонив і заважав декільком американським чиновникам давати свідчення в Палаті представників у справі про імпічмент.

По кожному з цих звинувачень Сенат голосував окремо: імена 100 сенаторів зачитували за алфавітом, кожен мав піднятися і вголос озвучити свій вердикт щодо президента — «винен» або «не винен».

Для того, щоб Дональд Трамп пішов у відставку, вистачило б двох третин голосів сенаторів хоча б по одному з пунктів звинувачення — тобто 67 голосів.

Однак більшість у Сенаті мають республіканці - однопартійці Трампа, — а тому ймовірність обвинувального вердикту від початку була мінімальною.

Зрештою за першим звинуваченням за виправдання Трампа проголосували 52 сенатори, а проти такого рішення — 48. Демократи звинуватили президента одноголосно, до них також приєднався сенатор-республіканець Мітт Ромні.

За другим звинуваченням невинним президента визнали 53 людини, винним — 47 (у цьому випадку Ромні визнав главу держави невинним).

Таким чином, Дональд Трамп залишається при владі та напевно візьме участь у президентській кампанії 2020.

Вспомните новость: Третий случай в истории США. Импичмент Трампа поддержала одна из палат Конгресса — что дальше?

Як відреагували Трамп і топ-політики в США

Дональд Трамп назвав вердикт Сенату "перемогою нашої країни над містифікованим імпічментом" і пообіцяв звернутися до нації 6 лютого зі спеціальною промовою з цього приводу.

Він також оприлюднив у своєму Twitter неоднозначне саркастичне відео, у якому обкладинки журналу TIME нібито сповіщають про перемогу Трампа на американських виборах на десятиліття і навіть століття вперед — аж до 90 000 року. Після цього з’являється напис «Трамп назавжди» (Trump 4EVA).

Спікер Палати представників США та один з лідерів демократів Ненсі Пелосі жорстко розкритикувала Сенат за виправдання Трампа, назвавши президента «загрозою американській демократії» та звинувативши республіканців у «зраді» конституції країни.

За словами Пелосі, тепер Трамп «буде хвалитися тим, що виправданий». «Виправдання не може бути без суду, а суду — без свідків, документів і доказів», — заявила спікер, нагадавши про відмову заслухати свідків звинувачення під час процесу в Сенаті США.

Лідер сенатської більшості, республіканець Мітч Макконнелл, якого американські ЗМІ називають вірним союзником Трампа і «диригентом» його виправдання в Сенаті (саме Макконнелл ініціював відмову від заслуховування свідків), після оголошення вердикту назвав імпічмент «колосальною політичною помилкою».

Він також заявив, що процес зробив демократів «політичними лузерами».

Вспомните новость:Импичмент Трампа становится реальностью. Американские СМИ о судебной сенсации в США - признании вины Манафорта и Коэна

Чим запам’ятається спроба імпічменту Трампа

Нехай і невдалий, процес імпічменту щодо 45-го президента США від самого початку називали історичною подією. Є чимало причин, чому процес над Дональдом Трампом запам’ятається надовго.

  • Це був третій випадок в історії США, коли процес імпічменту дійшов до Сенату. У 1868 році американського президента Ендрю Джонсона спробували відправити у відставку у справі про незаконне звільнення військового міністра. А процес над президентом Біллом Клінтоном відбувся в 1998—1999 роках — за звинуваченнями щодо його неправдивих свідчень та перешкоджанні правосуддю через зв’язок з Монікою Левінскі.
  • Вперше однопартієць президента назвав його винним у Сенаті — це перший такий випадок в історії імпічментів у США. Під час голосування в Сенаті 5 лютого серед тих, хто визнав президента винним, опинився сенатор-республіканець та екс-кандидат в президенти Мітт Ромні. Перед голосуванням він виступив з трибуни з емоційною промовою, яка стала несподіванкою для обох партій, а також для американських ЗМІ. Ромні заявив, що хоче бути чистим перед своєю совістю, релігійними переконаннями, присягою та нащадками, а також що вважає звинувачення на адресу президента вкрай серйозними. «Не будь їхнє прізвище „Байден“ — Трамп ніколи б так не вчинив», — заявив Ромні, звинувативши президента в тиску на владу України на догоду особистим інтересам та проти своїх конкурентів. Зрештою Ромні разом з демократами підтримав перше звинувачення на адресу Трампа, але виступив проти другого.
  • Вперше в центрі уваги імпічменту опинилася іноземна держава — і нею стала Україна. Досі процеси імпічменту щодо президентів США (а до Трампа їх було лише три) були зосереджені здебільшого на питаннях внутрішньої політики. Тепер же найважливішою частиною звинувачень проти Трампа стали його дії (прямі та непрямі) щодо третьої держави — України та особисто президента Володимира Зеленського.
  • Всупереч очікуванням імпічмент не вдарив по рейтингу Трампа. 4 лютого агентство Gallup оприлюднило дослідження, згідно з яким рейтинг схвалення політики Трампа досяг 49% - його найкращого показника з моменту інавгурації у 2017 році, уточнює агентство. Опитування було проведено в січні 2020 року, у розпал процесу в Сенаті, та показало, що 52% американців хотіли б виправдати Трампа, а 46% висловилися на користь його відставки.

Згадайте новину: Скандальна розмова Трампа та Зеленського: повний текст українською

Автор новини: Інна Семенова

  • 1788

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1788

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст