Главная Ссылки ... Українцям виплатять по 8 тисяч через карантин: зимовий сценарій повторюється Українцям виплатять по 8 тисяч через карантин: зим...

Українцям виплатять по 8 тисяч через карантин: зимовий сценарій повторюється

Захворюваність на коронавірус швидко зростає, і все більше областей потрапляє до "червоної" зони: тисячі підприємців змушені втретє згорнути бізнес і сидіти, склавши руки. Так, український уряд пообіцяв ввести в Україні грошові виплати для підтримки бізнесу в "почервонілих" зонах. Розмір фінансової допомоги складе 8 тисяч гривень. Про це детально розповіли Вісті у своєму розділі новини України.

Допомога в карантин

Як заявив глава Кабінету міністрів Денис Шмигаль 24 березня, держава готова виплатити фізособам і співробітникам підприємств, які постраждали від жорстокого карантину, по 8 тисяч гривень. Аналогічно вчинили і минулої зими. Прем'єр-міністр додав, що органи місцевого самоврядування введуть для таких громадян додаткову фінансову допомогу.

Більш того, президент Володимир Зеленський відправив на парламентське голосування законопроект про допомогу під час карантину. Поки що самого тексту документа в мережі немає.

Нагадаємо, перед тим, як ввести загальнонаціональний локдаун взимку 2020-2021, держава виплатила по 8 тисяч гривень фізособам і найманим працівникам, які були вимушені припинити свою діяльність. Щоб отримати виплату, необхідно подати відповідну заяву через портал або додаток "Дія".

Тоді прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що в цілому за держдопомогою звернулися 480 тисяч жителів України. Тоді держава перерахувала понад 3 мільярди гривень на допомогу українцям в період епідемії.

Заступниця глави ОП Юлія Свириденко зазначила, що під час минулого локдауну додаток "Дія" продемонстрував свою ефективність, тому влада використовує вже готовий механізм. Заступниця Андрія Єрмака також додала, що цього разу сума виплат може бути більше за рахунок дотацій з місцевих бюджетів.

Представники місцевої влади в цілому ініціативу підтримали, але зазначили, що округи мають різні можливості, до того ж бюджети вже сформовані і розподілені. Тим часом голова Тернопільської обласної держадміністрації Володимир Труш вважає, що ідея з виплатами малому та мікробізнесу обов'язково сподобається очільникам міст.

Все не так просто

Тим часом радник голови ОП та ексміністр економіки Тимофій Милованов заявив, що мова не йде чітко про 8 тисяч гривень, як це було минулого разу. За його словами, компенсацію розраховуватимуть, відштовхуючись від середньої зарплати по регіону. Фінансування візьме на себе і центральна, і місцева влади.

Механізм працюватиме наступним чином: визначення розміру компенсації та її розробка - на плечах місцевої влади. До суми, яку вона озвучить, Київ додасть ще 100%.

Просмотров : 315
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст