Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КГС ВП від 07.02.2018 року у справі №911/4144/16 Ухвала КГС ВП від 07.02.2018 року у справі №911/41...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

26 березня 2018 року

м. Київ

Справа № 911/4144/16

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду

Пількова К. М. - головуючого, суддів Дроботової Т. Б., Чумака Ю. Я.,

перевіривши матеріали касаційних скарг Товариства з обмеженою відповідальністю "Роза-Л" та Головного управління Держгеокадастру у Київській області

на постанову Київського апеляційного господарського суду від 31.05.2017

у справі Господарського суду Київської області

за позовом Публічного акціонерного товариства "Обухівське"

до Головного управління Держгеокадастру у Київській області

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 та Товариства з обмеженою відповідальністю "Роза-Л"

про визнання незаконними та скасування наказу і скасування запису в Поземельній книзі,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 05.02.2018 прийнято касаційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Роза-Л" та Головного управління Держгеокадастру у Київській області на постанову Київського апеляційного господарського суду від 31.05.2017 та призначено розгляд справи у судовому засіданні.

Під час вивчення матеріалів справи та касаційних скарг Суд встановив, що підставою оскарження прийнятого у справі судового рішення є також порушення правил суб'єктної юрисдикції. Так, у касаційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю "Роза-Л" посилається на те, що позовна вимога про скасування в поземельній книзі запису про надання земельної ділянки у приватну власність ОСОБА_2 прямо призведене до позбавлення права власності на земельну ділянку останньої, тому така позовна вимога мала бути пред'явлена безпосередньо до ОСОБА_2 як відповідача, а не третьої особи, отже справа мала б розглядатися в порядку цивільного судочинства, як вказав в рішенні суд першої інстанції.

Відповідно до частини 6 статті 302 Господарського процесуального кодексу України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції.

Згідно з частиною 5 статті 302 Господарського процесуального кодексу України суд, який розглядає справу в касаційному порядку у складі колегії або палати, має право передати справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду, якщо дійде висновку, що справа містить виключну правову проблему і така передача необхідна для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовчої практики.

В матеріалах справи містяться судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій, а також Вищого господарського суду України, прийняті за результатами розгляду інших справ за аналогічними позовами Публічного акціонерного товариства "Обухівське" до Головного управління Держгеокадастру у Київській області за участі як третіх осіб Товариства з обмеженою відповідальністю "Роза-Л" та фізичної особи - працівника (пенсіонера) позивача, відповідні наказ про надання права власності на земельну ділянку якому та запис в поземельній книзі оспорюються позивачем, тобто за аналогічних, що і у даній справі, предмета та підстав позову, а також судові рішення, прийняті в пов'язаних справах. Крім того такі справи перебувають на розгляді у судах першої та апеляційної інстанцій, а також Верховного Суду.

Враховуючи викладене, суд вважає, що передача даної справи на розгляд Великої Палати необхідна для забезпечення формування єдиної правозастосовчої практики.

Відповідно до частини 4 статті 303 Господарського процесуального кодексу України про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду суд постановляє ухвалу із викладенням мотивів необхідності відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у рішенні, визначеному в частини 4 статті 303 Господарського процесуального кодексу України, або із обґрунтуванням підстав, визначених у частини 4 статті 303 Господарського процесуального кодексу України.

З огляду на викладене, враховуючи, що учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення судом правил суб'єктної юрисдикції, а також висновок щодо необхідності забезпечення формування єдиної правозастосовчої практики, суд дійшов висновку про передачу справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

На підставі викладеного та керуючись статтями 234, 302, 303 Господарського процесуального кодексу України, Суд

УХВАЛИВ:

Справу № 911/4144/16 за позовом Публічного акціонерного товариства "Обухівське" до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 та Товариства з обмеженою відповідальністю "Роза-Л", про визнання незаконними та скасування наказу і скасування запису в Поземельній книзі передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя К. М. Пільков

Судді Т. Б. Дроботова

Ю. Я. Чумак
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати