Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 09.11.2020 року у справі №9901/349/20 Ухвала КАС ВП від 09.11.2020 року у справі №9901/3...
print
Друк
search Пошук
comment
КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

11 травня 2021 року

Київ

справа №9901/349/20

адміністративне провадження №П/9901/349/20

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: головуючого судді Мартинюк Н. М., суддів Данилевич Н. А., Єресько Л. О., Жука А. В., Мельник-Томенко Ж. М., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Вищої ради правосуддя про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в адміністративній справі №9901/349/20 за позовом представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Кравця Ростислава Юрійовича до Вищої ради правосуддя про визнання протиправним і скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Верховного Суду від 9 листопада 2020 року відкрито позовне провадження у справі за позовом представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Кравця Ростислава Юрійовича до Вищої ради правосуддя про визнання протиправним та скасування рішення.

Судове засідання у цій справі призначено на 12 травня 2021 року об 11:00 год. у приміщенні Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Московська 8, корпус 5.

6 травня 2021 року від Вищої ради правосуддя на адресу Верховного Суду надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - "КАС України") учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Відповідно до частини 1 статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

За частиною 2 статті 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Згідно з частиною 4 статті 195 КАС України (зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 30 березня 2020 року №540-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)") під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року №196 (далі - "Порядок №196") учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку №196 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

За пунктами 3-5 розділу ІІІ Порядку №196 учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання.

У заяві учасник справи обов'язково зазначає: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім'я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз'язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz. court. gov. ua); номер телефону для зв'язку із судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.

Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв'язку.

Положення аналогічного змісту містить також Порядок роботи у Верховному Суді з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання за участі учасників справи поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, який затверджено наказом керівника апарату Верховного Суду від 26 травня 2020 року №65.

Заява Вищої ради правосуддя від 6 травня 2021 року про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, відповідають вимогам Порядку щодо форми і змісту.

З урахуванням наведеного, а також наявної технічної можливості у Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду провести судове засідання в такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення "EASYCON") у визначені дату і час, Суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення вказаного клопотання.

Керуючись статтями 44, 195 КАС України, Суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Вищої ради правосуддя про розгляд справи №9901/349/20 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.

Судове засідання у справі №9901/349/20 (провадження №П/9901/349/20), призначене на 12 травня 2021 року об 11:00 год, провести в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року №196.

Забезпечити участь Вищої ради правосуддя у судовому засіданні у справі №9901/349/20, розгляд якої призначено на 12 травня 2021 року о 11:00 год у приміщенні Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду (за адресою: м. Київ, вул. Московська 8, корпус 5) у режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року №196 і з урахуванням Порядку роботи у Верховному Суді з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання за участі учасників справи поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, затвердженого наказом керівника апарату Верховного Суду від 26 травня 2020 року №65.

Відеоконференцзв'язок здійснюватиметься за допомогою програмного забезпечення "EasyCon", який розміщено за посиланням vkz. court. gov. ua.

Роз'яснити відповідачу, що: 1) для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов'язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні; 2) ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною і не може бути оскаржена.........................................................................................................

Н. М. Мартинюк

Н. А. Данилевич

Л. О. Єресько

А. В. Жук

Ж. М. Мельник-Томенко,

Судді Верховного Суду
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст