Главная Блог ... Новости Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно ...

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

Отключить рекламу
Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ - fff272a1c435f4e3a4108436840f47af.jpeg

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

Відповідний проект Закону про встановлення видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, зареєстрований у Верховній Раді за №11260.

Сьогодні ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Проектом пропонується передбачити чотири альтернативних види покарання, а саме:

  • штраф від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • громадські роботи на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин;
  • виправні роботи на строк від одного до двох років;
  • обмеження волі на строк від одного до двох років.

Автори проекту наводять три причини доцільності змін:

  1. Ухилянт не становить небезпеки для суспільства, оточення та окремих людей (саме така небезпека є однією із основних причин ізоляції особи).
  2. Це дозволить зекономити бюджетні, матеріальні та людські ресурси держави, спрямовуючи вивільнені у такий спосіб ресурси, зокрема, на забезпечення обороноздатності.
  3. Штрафи та виправні роботи - це додаткові надходження до бюджетів.

У Комітеті Національної асоціації адвокатів України з питань кримінального права та процесу, проаналізувавши положення проекту 11260 підтримали таку ініціативу. Зокрема, там звернули увагу, що на практиці переважна більшість призначених покарань – це обмеження волі з іспитовим строком від одного до трьох років. Таке покарання не досягає мети, встановленої ст. 50 КК (кара, виправлення засуджених, запобігання вчиненню нових правопорушень), держава не отримує компенсації за кошти витрачені на досудове розслідування, судове провадження та виконання покарання (за даними Міністерства юстиції, вартість утримання в місці несвободи однієї особи в 2024 році становить 188,6 тис. грн.).

Крім того, виправлення і ресоціалізація особи, у тому числі для проходження надалі військової служби, значно зростає у випадку застосування більш м’якого виду.

Джерело: НААУ

  • 994

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 994

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст