Головна Блог ... Новини Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно ...

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

Відключити рекламу
Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ - fff272a1c435f4e3a4108436840f47af.jpeg

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

Відповідний проект Закону про встановлення видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, зареєстрований у Верховній Раді за №11260.

Сьогодні ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Проектом пропонується передбачити чотири альтернативних види покарання, а саме:

 • штраф від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • громадські роботи на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин;
 • виправні роботи на строк від одного до двох років;
 • обмеження волі на строк від одного до двох років.

Автори проекту наводять три причини доцільності змін:

 1. Ухилянт не становить небезпеки для суспільства, оточення та окремих людей (саме така небезпека є однією із основних причин ізоляції особи).
 2. Це дозволить зекономити бюджетні, матеріальні та людські ресурси держави, спрямовуючи вивільнені у такий спосіб ресурси, зокрема, на забезпечення обороноздатності.
 3. Штрафи та виправні роботи - це додаткові надходження до бюджетів.

У Комітеті Національної асоціації адвокатів України з питань кримінального права та процесу, проаналізувавши положення проекту 11260 підтримали таку ініціативу. Зокрема, там звернули увагу, що на практиці переважна більшість призначених покарань – це обмеження волі з іспитовим строком від одного до трьох років. Таке покарання не досягає мети, встановленої ст. 50 КК (кара, виправлення засуджених, запобігання вчиненню нових правопорушень), держава не отримує компенсації за кошти витрачені на досудове розслідування, судове провадження та виконання покарання (за даними Міністерства юстиції, вартість утримання в місці несвободи однієї особи в 2024 році становить 188,6 тис. грн.).

Крім того, виправлення і ресоціалізація особи, у тому числі для проходження надалі військової служби, значно зростає у випадку застосування більш м’якого виду.

Джерело: НААУ

 • 1183

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1183

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст