Главная Блог ... Новости У Раді пропонують звільняти суддів за скасовані рішення У Раді пропонують звільняти суддів за скасовані рі...

У Раді пропонують звільняти суддів за скасовані рішення

Отключить рекламу
У Раді пропонують звільняти суддів за скасовані рішення - tn1_0_07735500_1571329458_5da895b212e85.jpeg

Народний депутат подав законопроект, яким передбачається у разі скасування рішення Верховним Судом звільняти суддів попередніх інстанцій, пише sud.ua

15 жовтня народний депутат від фракції «Слуга народу» Антон Поляков подав на розгляд до Верховної Ради проект закону №2271 про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо вдосконалення порядку притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів.

Поданим законопроектом нардеп пропонує вдосконалити порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів за винесення неправосудних рішень, скасованих судами вищої інстанції або Європейським судом з прав людини. Адже, на думку автора, будь-які неправосудні рішення судді є надзвичайно небезпечними для суспільства та держави, оскільки, завдаючи шкоди безпосередньо особам, які беруть участь у вирішенні спорів судом, такі рішення одночасно підривають авторитет судової влади, створюють недовіру до неї у суспільстві, девальвують у суспільній свідомості право, законність і справедливість, дискредитують України як державу.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», зокрема до ч. 2 ст. 106, встановивши, що скасування або зміна судового рішення має наслідком притягнення судді, який брав участь у його ухваленні, до дисциплінарної відповідальності.

Згадайте новину: ЄСПЛ назвав важливу умову доведення упередженості суддів

Так, у випадку ухвалення Європейським судом з прав людини рішення проти України народний депутат пропонує вносити подання про звільнення суддів всіх інстанцій, які брали участь в ухваленні рішення, щодо якого було подано скаргу до ЄСПЛ.

Якщо ж рішення попередніх інстанцій буде скасовано або змінено рішенням Верховного Суду, передбачається внесення подання про звільнення всіх суддів першої та апеляційної інстанцій, які брали участь у його ухваленні.

У випадку ухвалення рішення судом апеляційної інстанції, яким скасовується або змінюється рішення першої інстанції, буде виноситися попередження суддям першої інстанції, які брали участь у його ухваленні.

Згадайте новину: Суддя ВС Блажівська: Навантаження українських податкових суддів у вісім разів більше, ніж їхніх європейських колег (ФБ)

При повторному ухваленні неправомірного рішення протягом одного року одним і тим самим суддею передбачається внесення подання про тимчасове (від 1 до 6 місяців) відсторонення його від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді. Ухвалення такого рішення втретє протягом року одним і тим самим суддею матиме наслідком внесення подання про його звільнення з посади.

Згадайте новину: Сутяжництво : ВРП позбавила заявника - Оліярника Юрія - права подавати скарги на дії суддів протягом одного року

  • 4480

    Просмотров

  • 4

    Коментарии

  • 4480

    Просмотров

  • 4

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Надзивайне правильне рішення,яке припинить судове свавілля суддів в України. В той же час,необхідно внести зміни в діюче законодавство про підвищення авторитету суддів,їх матеріального забезпечення.

    18.10.2019 13:07

    Дуже правильне рішення. Респект Антону Полякову. Судді вже обнагліли до не можливості. Тільки ще потрібно додати членів Вищої ради правосуддя. ВРП є теж "судом встановленим законом". Так на скаргу на суддів після винесення рішення ЄСПЛ член ВРП Артеменко І.А. відмовив у прийняті скарги на суддів мотивуючи,що скаржник не доказав їхньої вини.І більш того у ВРП або не розглядають скарги,або не визнають вини суддів при визнані їх рішень неправосудними Верховним Судом і ЄСПЛ.

    18.10.2019 14:01

    Ну, щось ніхто з "бідних" суддів та прокурорів не поїхав на заробітки у Польщу. А ще потрібно стягувати з суддів збитки спричинені державі внаслідок винесення рішень ЕСПЛ.

    21.10.2019 18:34

    В порядку дискусії: Дубнівський міськрайсуд - 1 суддя,він же голова суду на 100 000 жителів( при нормі 5 суддів). Рожищенський суд Волинської області - 1 суддя,він же голова суду ( при нормі 4 суддів).Локачинський районний суд Волинської області - 1 суддя ,вона же голова суду ( принормі три судей),Ківерцівський районний суд Волинської області - 2 судді ( пири нормі 5) і т.д. Тут скоро не буду взагалі кому вчиняти правосуддя.

    21.10.2019 18:43

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст