Главная Блог ... Новости У Мінрегіоні розроблять порядок безоплатної передачі земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків У Мінрегіоні розроблять порядок безоплатної переда...

У Мінрегіоні розроблять порядок безоплатної передачі земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків

эксклюзив
Отключить рекламу
У Мінрегіоні розроблять порядок безоплатної передачі земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків - tn1_u_minregioni_rozroblyat_poryadok_bezoplatnoi_peredachi_zemelnih_dilyanok_spivvlasnikam_bagatokvartirnih_budinkiv5_5dbb26f42f2f1.jpg

У Міністерстві розвитку громад та територій України буде розроблений порядок безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки у власність їх співвласникам. Про необхідність та процедуру безоплатної передачі земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків роз’яснює Департамент економіки систем життєзабезпечення, повідомляє minregion.gov.ua

Для громадян, які проживають у багатоквартирних будинках, Уряд планує вдосконалити механізми управління, що максимально продовжать строк експлуатації їх будинків. Зокрема встановити порядок передачі безоплатно у власність співвласникам багатоквартирних житлових будинків земельних ділянок, на яких вони розташовані, а також унормують на законодавчому рівні спірні питання управління спільним майном у багатоквартирному будинку. Таку ціль передбачено Мінрегіоном у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України на наступні п’ять років.

Згадайте новину:У невеликих кафе можуть дозволити проектувати санвузли без поділу на жіночі та чоловічі – Мінрегіон планує розглянути цю ідею

Що належить до земельної ділянки багатоквартирного будинку

Розміри і конфігурація земельної ділянки, на якій розміщений багатоквартирний будинок, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації. До земельної ділянки багатоквартирного будинку належать:

— земля, на якій розміщено житловий будинок;

— земля, на якій знаходяться будівлі і споруди, що стосуються такого будинку;

— прибудинкова територія.

Згадайте новину: У Мінрегіоні пояснили, як облаштувати пандус при вході до будинку

Хто може оформлювати права на земельну ділянку під багатоквартирним будинком

Відповідно до статті 116 Земельного кодексу України, мешканці багатоквартирних будинків мають право відвести земельну ділянку в постійне користування незалежно від створення ОСББ. Проте, якщо ОСББ не створено, відведення земельної ділянки можливе лише при згоді всіх без виключення власників житлових і нежитлових приміщень будинку, а на практиці такої згоди досягти майже неможливо.

Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок, належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія, віднесено до спільного майна багатоквартирного будинку.

Згідно із статтею 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У свою чергу, набуття відповідних прав на земельні ділянки, їх державна реєстрація та державна реєстрація речових прав на них, що за чинним законодавством вимагатиме особистої згоди та звернень із заявами 100 % співвласників багатоквартирних будинків, фактично нівелює закладену у згаданому нормативно-правовому акті концепцію прийняття рішень співвласниками та буде ускладненою при їх значній кількості.

Згадайте новину:Як ввести в експлуатацію приватний будинок – роз‘яснення Мінрегіону

Крім того, враховуючи плинність складу власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, може виникнути ситуація, коли у разі їх зміни співвласником земельної ділянки залишатиметься попередній власник, а проведення відповідних дій щодо реєстрації прав нового власника вимагатиме фінансових та часових витрат.

Питання безоплатної передачі земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків можливо вирішити лише у разі внесення комплексних законодавчих змін, зокрема до Земельного кодексу України Цивільного кодексу України, законів України «Про державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

  • 2973

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2973

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати