2
2
4958
Відповідно до ст. 79 глави 8 Цивільного процесуального кодексу судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з постановою пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 р. № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» судові витрати — це передбачені законом витрати (кошти) сторін, інших осіб, які беруть участь у справі, понесені ними у зв'язку з ії розглядом та вирішенням, а у випадках іх звільнення від сплати — це витрати держави, які вона несе у зв'язку з вирішенням конкретної справи.
Порядок розподілу та відшкодування судових витрат регламентується виключно Цивільним процесуальним кодексом. Зазначені витрати не є збитками в розумінні ст. 22 Цивільного кодексу, не входять до складу ціни позову і не можуть стягуватися як збитки (п. 2 постанови № 10).
Згадайте новину: «Правова група «Домініон» випустила свою нову книгу «Податкові спори. Механізми захисту платників податків».
При цьому пп. 1 ст. 88 Цивільного процесуального кодексу визначено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другоі сторони понесені нею і документально підтверджені судові виграти. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві — пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено
Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу дохід з джерелом його походження з України — це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів іх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), ії континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу, згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об'єктом оподаткування фізичної особи — резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Користуйтесь консультацією: Наслідки: Якщо платник податку на прибуток здійснює перехід на спрощену систему оподаткування
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо у вигляді, зокрема, суми грошового відшкодування будь-яких витрат, крім тих, що обов'язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з розділом IV Податкового кодексу (пп. «г» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164). Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18%, визначену в ст. 167 Кодексу (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу).
Отже, якщо за рішенням суду платнику податку — фізичній особі відшкодовуються юридичною особою за рахунок власних коштів документально підтверджені судові витрати, то сума таких витрат включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%.
Джерело: kyiv.sfs
Згадайте новину: Платники єдиного податку I і II груп мають право на щорічну «податкову відпустку»
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
225
Коментарии:
0
Просмотров:
575
Коментарии:
0
Просмотров:
200
Коментарии:
0
Просмотров:
361
Коментарии:
0
Просмотров:
841
Коментарии:
0
Просмотров:
1582
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
У нас все или почти всё так! А как хотели? С одной стороны говорят, что надо уменьшить давление налоговой...., а в это же время налоговую строят по полной... Требуют наполнение бюджета! Любой ценой!
Там завжди якийсь маразм, просто тільки зараз почали про це говорити.