0
0
2218
Протягом останніх днів «Суд на долоні» брав участь у 3-х заходах, які об’єднувала одна ідея – вплив технологій на правосуддя.
Хронологічно першим із заходів був найбільший та наймасштабніший за всю історію проведення VII Судовий форум. Ми вже коротко писали про його підсумки. Електронні докази, електронний арешт, діджитал складові у судовому процесі – те, що уже є на черзі денній у тих, хто творить правосуддя.
Українські судді та адвокати, у цілому, готові працювати і узгоджувати особливості використання електронних інструментів у своїй діяльності. Міжнародні партнери говорять про те, що час діяти, а не лише узгоджувати та розробляти. Зрештою, та кількість міжнародної допомоги, яку отримує Україна, у тому числі, у рамках судової реформи, має приносити результати. Бажано вимірювані та об’єктивні.
Мова йде не тільки про якість правосуддя, а й про можливість відстежувати проблемні питання та точно встановлювати «діагноз». Наприклад, одна з проблем, яка прозвучала, - виконання Україною рішень європейських та національних судів. І якщо принаймні статистика за виконанням рішень Європейського суду з прав людини відома, то однозначної інформації про виконання рішень національних судів немає.
Потреба в статистичній та аналітичній інформації однаково гостра і для українських суддів, і для адвокатів. На жаль, у «Суд на долоні» не було багато часу, щоб розповісти про те, що на багато питань сервіс уже зараз може дати відповіді.
Звернемо увагу на 2 аспекти, на яких наголошує «Суд на долоні»:
Data-driven рішення у судовій системі
Вимірюване правосуддя (measuring justice)
«Суд на долоні» цього року з радістю передав естафету досягнень цьогорічному переможцю AEQUO Legal Tech Challenge – команді Rent It Bot. Сервіс має на меті допомогу з орендою житла в Україні та, очікується, в Данії.
Крім головного переможця, отримали відзнаки в категоріях:
Всього у фіналі було 10 команд, і представлені ними ідеї вкотре доводять, що все, що може бути автоматизовано, має бути автоматизовано. Багатьом юристам вже набила оскомину фраза «скоро вас замінять роботи». Але якщо подивитись правді в очі, то тим юристам, чия задача була виконувати дії за алгоритмом, вчиняти типові або повторювані дії, час замислитись над своїм майбутнім.
Команда «Суд на долоні» в фіналі конкурсу цього року розповіла про свій розвиток та поділилась досвідом та рекомендаціями.
Робоча зустріч органів юстиції, судової гілки влади зі legal tech стартапами, які підтримував HiiL (Гаазький інститут інновацій у праві). Підтримку в організації зустрічі надана програмою USAID «Нове правосуддя».
На запрошення поспілкуватись зі стартапами прийшли представники Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Координаційного центру з надання правової допомоги, Мережі правового розвитку.
Свої проекти презентувати Наталія Владімірова з PatentBot, Андрій Грищук з VKURSI, Юрій Заремба з AXDRAFT, Денис Іванов з Pinky Solutions, Микита Піддгайний з Opendatabot, Марина Цал з ТОЕсуд, Артем Афян з LegalAlarm, Олег Смотров з Дім Юриста, Кирило Захаров, Ольга Бугай із Суд на долоні.
«Було знайомство і конструктивний діалог. Це вже дуже багато, як на мене. Період заперечення юридичних стартапів потроху минає з їх розвитком і розвитком екосистеми. Упевнений це на користь обом сторонам», - підкреслив організатор, представник HiiL в Україні Дмитро Формений.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
179
Коментарии:
0
Просмотров:
207
Коментарии:
0
Просмотров:
365
Коментарии:
0
Просмотров:
494
Коментарии:
0
Просмотров:
581
Коментарии:
0
Просмотров:
1087
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.